Výsledek 1:1 z prvního zápasu měl pro Západočechy trochu hořkou příchuť. Soupeře dlouho přehrávali a vyrovnávací branku inkasovali až čtvrthodinu před koncem. I přesto však Viktoria neztrácí víru v postup. "Budeme chtít využít našich předností a naopak nepouštět Schalke do brejkových situací. Rozhodně se nechceme prezentovat podobně vysunutou obranou jako Wolfsburg. Rádi bychom navázali na utkání z minulého čtvrtka," představil své plány na tiskové konferenci trenér Plzně Pavel Vrba.
Anketa
Vybojujuje Plzeň na hřišti Schalke postup do dalšího kola Evropské ligy?
Do utkání ovšem budou muset hosté vyrukovat s novým kapitánem. Pavla Horvátha totiž do odvety nepustí žluté karty a pásku si tak na dres navlékne obránce David Limberský. "V tak důležitém zápase jsem jako kapitán Viktorku ještě nevedl. Naposledy jsem dělal kapitána někdy před čtyřmi roky, kdy jsme hráli o páté nebo šesté místo. Bude to pro mě životní zápas," tuší levý plzeňský bek. Také on sám ví, že na Plzeň čeká těžší duel než tomu bylo v prvním utkání dvojzápasu. "Myslím, že jsou víc nebezpeční doma než venku. Na druhou stranu jsme si ale ověřili, že se s nimi dá hrát," doplnil.
Respekt z plzeňského klubu je cítit také v kabině Schalke. Trenér Huub Stevens se snaží tým na zápas maximálně připravit a nedopustit případné podcenění. "Tenhle zápas je to nejdůležitější, na co se nyní koncentrujeme. Co přijde v neděli, pro nás ještě není podstatné," uvedl vzhledem k nedělnímu bundesligovému šlágru proti Bayernu Mnichov.
Je si však zároveň vědom skutečnosti, že úřadujícímu českému mistrovi bude ve čtvrteční odvetě chybět Horváth. "Je to pro nás na jednu stranu určitá úleva, protože víme o jeho kvalitách. Na druhou stranu to ale přináší nejistotu, protože nevíme, kdo ho nahradí a jak na jeho postu bude hrát," uvedl Stevens. Ten bude muset oželet služby brankáře Larse Unnerstalla a naopak mezi tři tyče poslat Timo Hildebranda, který si teprve o minulém víkendu připsal první letošní ligový start.
Odvetný zápas prvního kola play-off Evropské ligy:
21.05 FC Schalke 04 – FC Viktoria Plzeň
Diskuze
Přidat první názor