Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
reklama

Dostálek sudím nespílal. Byla to pro ně těžká situace, řekl o neuznaném gólu

Richard Dostálek
Richard Dostálek
Foto: ČTK

Fotbalisté Brna se po nepovedeném podzimu rázně vydali cestou do středu tabulky. V pondělí získali bod s Ostravou.

Ve třech jarních utkáních brali svěřenci trenéra Miroslava Beránka sedm bodů, ten poslední vyválčili v pondělní dohrávce 19. kola Gambrinus ligy s Baníkem Ostrava. Moravské derby skončilo remízou 1:1.


"Kdyby nám někdo před začátkem jara řekl, že budeme mít tolik bodů, bereme to všemi deseti. Proti Baníku jsme chtěli ovšem vyhrát, což se nám nepodařilo. Ale vzhledem k tomu, že jsme prohrávali, tak musíme být spokojeni," uvedl střelec vyrovnávací branky Brna Richard Dostálek.


Na neuznaný gól se nevymlouval


Po zápase se brněnským táborem nesl pocit křivdy po neuznané brance Kalabišky. Dostálek se navzdory ztrátě bodů rozhodčího zastal. "Je to škoda, ale pro rozhodčí to byla těžká situace. Kolem branky byla spousta hráčů. Pomezní sudí měl mít přehlednější pozici, bohužel stál v náš neprospěch," uvedl velezkušený záložník.


O regulérním gólu se hráči dozvěděli až po utkání. "Kdybychom šli do vedení my, tak je těžké spekulovat, jaký by byl další průběh utkání. Myslím, že bod je zasloužený," tvrdil Dostálek, jenž si pochvaloval oboustranně útočnou hru.


Podle jeho slov zápasu pomohlo, že Baník i při získání jednobrankového náskoku nemyslel pouze na obranu. "Chtěli dát druhý gól a měli na to dobré příležitosti. My jsme to rvali, co to šlo, měli jsme pár standardních situací a nakonec jsme ze hry vyrovnali," řekl Dostálek, který byl autorem vyrovnávacího gólu do sítě svého kamaráda, brankáře Baránka.


Richard Dostálek při utkání s Baníkem
Foto: ČTK


"Byl naštvaný, že jsem mu dál gól zrovna já. Myslím, že udělal malinko chybu. Neměl chodit do toho míče, pak nechal prázdnou branku. Okleštěk mi to dal na zlatém talíři," popsal svou brankovou situaci Dostálek.


Neuvirth: Nikde jsme nevyhlašovali, že hrajeme o titul


Střelec jediného ostravského gólu obránce Neuwirth byl s remízou zklamán. "Měli jsme jednoznačně vyhrát. Brno sice mělo nějaké šance, ale my jsme nastřelili tyčku a vypracovali si minimálně další dvě tutové šnace," neskrýval Neuwirth nespokojenost ze ztráty dvou bodů.

 

“Dva body jsou ztracené. Nikde jsme ale nevyhlašovali, že hrajeme o titul. Rozhodně se chceme držet v tabulce nahoře. Každý bod se počítá a uvidíme, kolik jich bude na konci," uzavřel stoper, o něhož se v zimě zajímala také pražská Sparta.

http://poker.nova.cz
Přidat názor (0)
Poslat e-mailem
Tisk
0 hlasů
reklama
reklama
Související články
Brno - Ostrava

V 19. kole fotbalové Gambrinus ligy se dělily body. ...

více
Libor Sionko

Až v posledních minutách strhla na svou stranu výhru ...

více
Riste Naumov ze Slavie po střetu s Kleinem z Teplic

Obrovskou smůlu mají fotbalisté Slavie. V zápase proti ...

více
Reklamní sdělení
Nejčtenější články
Nejkomentovanější články
Nejlépe hodnocené články
reklama
reklama
reklama
reklama