Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »

aktualizováno 12:33 23.1.2012

Räikkönen po dvou letech bude pilotoval vůz formule 1

Kimi Räikkönen
Foto: profimedia.cz
Sdílet Přidat názor

Fin Kimi Räikkönen se poprvé od svého odchodu na konci roku 2009 projel ve voze F1, na okruhu ve Valencii pilotoval dva roky starý Renault R30.

Dvaatřicetiletý Räikkönen přijel na okruh v půl deváté ráno a usedl do vozu Renault, pomalovaného černozlatými barvami Lotus a obutého do ukázkových pneumatik Pirelli. Dvoudenní ježdění má Finovi pomoci reaklimatizovat se na vůz F1, první oficiální testy s týmem Lotus se uskuteční v únoru ve španělském Jerezu.
 

reklama

V F1 platí striktní omezení jízd se současnými vozy mimo oficiální testy. Dva roky staré auto však omezení nepodléhá.
 

Räikkönen naposledy závodil v roce 2009, po sezoně ho stáj Ferrari vyplatila ze smlouvy a on se rozhodl přestoupit do mistrovství světa v rally, kde setrval dva roky. Loni krátce zkoušel také truckovou sérii NASCAR.
 

Räikkönen minulý měsíc prohásil, že největší překážkou, s níž se bude muset vyrovnat, je zvyknout si na nové pneumatiky. "Nemyslím, že jsem ztratil rychlost. Nejtěžší samozřejmě bude zvyknout si na pneumatiky, ale nemám z toho velké obavy," uvedl mistr světa z roku 2007 na webových stránkách stáje Lotus.

Mediafax

Související články

 
http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Zbitý Petr z Břeclavi v nemocnici

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek

Hlavní zprávy

Zbitý Petr z Břeclavi v nemocnici
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek
Požár lesa
Hasiči bojují s požárem lesa

ON-LINE z lesního požáru: Armáda posílá vrtulník LETECKÉ ZÁBĚRY

Více než 600 hektarů lesa hoří u Bzence na Hodonínsku. Hasiči už na pomoc povolali už dokonce tři helikoptéry a speciální letadlo. S ohněm hasiči bojují již přes 20 hodin.

 Celý článek
Rath - blondýny
Čistka na kraji

Blondýny, které si Rath vydržoval v úřadě, dostanou padáka

Pověřená hejtmanka Zuzana Moravčíková začala na Středočeském kraji dělat čistku.

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

Stavební speciál

Komerční články

 
reklama