Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 18:05 28.2.2011

Společnost Daimler nyní plně vlastní tým F1 Mercedes

Mercedes
Foto: Oficiální zdroj
Sdílet Přidat názor

Tým F1 Mercedes je nyní plně ve vlastnictví své mateřské automobilky Daimler AG a jejího finančního partnera, společnosti Aabar Investments.

Obě společnosti odkoupily akciový podíl managementu stáje, reprezentovaného Rossem Brawnem, informaci přinesla v pondělí agentura Reuters.
 

reklama

Výkonný ředitel společnosti Daimler AG Dieter Zetsche v pondělí prohlásil, že obchod demonstruje odhodlání firmy uspět v mistrovství světa F1. "Zakladatelé naší společnosti vynalezli před 125 lety auto, a první mercedes byl závodní vůz. Proto považujeme náš program F1 za důležitý prvek historie naší značky," uvedl Zetsche. "Získání většiny akcií v našem týmu Stříbrných šípů je jasným signálem, že máme v úmyslu dosáhnout technologického a sportovního úspěchu v prestižní motoristické třídě," dodal. Finanční podrobnosti obchodu nebyly zveřejněny.
 

Po koupi podílu 24,9 procenta, který dosud vlastnil management stáje reprezentovaný jejím šéfem Brawnem a technickým ředitelem Nickem Fryem, zvýšil Daimler svůj podíl ze 45,1 procenta na rovných šedesát, zatímco Aabar, společnost se sídlem v Abú Zabí, zvýšil svůj podíl ze třiceti na čtyřicet procent.
 

Stáj Mercedes skončila v minulém ročníku na čtvrtém místě za týmy Red Bull, Ferrari a McLaren. Daimler se naposledy těšil z vítězství v Poháru konstruktérů, který je mistrovstvím světa stájí, v roce 1998, kdy držel 40 procent akcií týmu McLaren, který s piloty Mikou Häkkinenem a Davidem Coulthardem Pohár konstruktérů ovládl.
 

Brawn, který pomohl stáj zachránit po odchodu japonské automobilky Honda z F1 na konci roku 2007, prohlásil: "Tento krok, kdy společnosti Daimler a Aabar získaly zbývajících 24,9 procenta týmu, je součástí další konsolidace a posilování naší stáje do budoucna. Zůstávám plně k dispozici týmu, a to dlouhodobě, společně se celým managementem stáje a všemi zaměstnanci," dodal Brawn.
 

Automobilka Mercedes je jednou z divizí společnosti Daimler AG.

makov.cz

Související články

http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

Hlas - 2
Hlas živě

Sledovali jsme HLAS on-line: První kolo Soubojů bylo hodně napínavé! Podívejte se

V několika následujících týdnech se budou v Hlasu odehrávat takzvané Souboje. Dva soutěžící ze stejného týmu budou bojovat proti sobě.

... Celý článek
Nevidomá studentka pedagogiky vyučuje na základní škole
reportáž

Pozor, ve škole je pes! A s ním NEVIDOMÁ UČITELKA! Jak zvládá partu rozjívených dětí?

Na první pohled je Andra Klozová normální učitelka. Jenže po liberecké škole ji doprovází vodící pes. Andrea Klozová je totiž nevidomá. ...

 Celý článek
Smrt Moniky Kramné v Egyptě
exkluzivně

Vražda Moniky Kramné v Hurghadě: Elektřina na hotelu! Fén, vana... A smrt! VIDEO

Portál TN.cz získal EXKLUZIVNÍ VIDEO z hotelového pokoje v Hurghádě. Jsou na něm natočeny elektrické spotřebiče, které měla rodina ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama