Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »

aktualizováno 12:38 8.2.2012

Boxer Konečný se dočkal. O titul se ale neutká doma

Lukáš Konečný
Lukáš Konečný
Foto: Mediafax
Sdílet Přidat názor

Dlouhé čekání profesionálního mistra Evropy Lukáše Konečného na zápas o titul mistra světa zřejmě skončí 10. března v Kyjevě, český boxer by se měl střetnout s ruským Čečencem Zaurbekem Bajsangurovem.

Konečného soupeřem měl být původně Ukrajinec Sergej Dzinziruk. Jenže ten se v přípravě zranil a obhajobě titulu v souboji s českým boxerem se vyhnul.
 

reklama

Tvrdá příprava Konečného, včetně desetikilogramové redukce váhy tak přišla vniveč. Protože se Dzinziruk nevyhnul důležitému zápasu a obhajobě poprvé, organizace WBO ukrajinského boxera zbavila titulu
 

Podle rozhodnutí WBO bude Konečného rivalem v roli obhájce úřadujícího mistra světa náhradník - ruský rodák z Čečny Zaurbek Bajsangurov a vítěz tohoto zápasu se do 120 dnů bude muset utkat s Dzinzirukem.
 

Chtěl boxovat v Brně. Pojede ale do Kyjeva
 

Původně plánovaný duel Konečného s Dzinzirukem měl proběhnout v Brně, nní to však vypadá, že Konečný bude muset podstoupit bitvu v Kyjevě. Bohovat by se mělo v sobotu 10. března v Paláci sportů ukrajinského hlavního města.
 

"Přál jsem si boxovat o titul doma. Pokud se utkáme v Kyjevě, nebylo by špatné ukončit zápas pro rozhodčí přesvědčivě a vítězně už před skončením dvanáctého kola,“ říká Lukáš Konečný. Uvědomuje si totiž, že sudí mohou podlehnout atmosféře zápasu a prostředí, které by pro Bajsangurova mohlo být považováno za domácí. Český boxer se vrátil do obvyklého režimu své přípravy. „Připravuji se bez komplikací, ideálně,“ říká.
 

Zaurbek Bajsangurov má v profiringu bilanci 26 zápasů, z nichž 20 vyhrál před limitem. Utrpěl jen jednu prohru, tu ale tvrdě K.O. Zajímavé je, že jako muslim letos absolvoval pouť do Mekky.
 

Brněnští organizátoři přesto nakonec ještě nevzdali pořádání duelu jihomoravské metropoli. Společnost Double Investments Limited, která vlastní práva na duel Konečný – Dznziruk má stále zájem o konání zápasu v hale Rondo a to i přesto, že by Konečného soupeřem byl Bajsangurov.

Mediafax

Související články

 
http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Výpověď chlapce který lhal

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek

Hlavní zprávy

Výpověď chlapce který lhal
EXKLUZIVNÍ ROZHOVOR

Petr z Břeclavi promluvil o své velké lži!

Petr, který lhal celé republice a vymyslel si napadení Romy, promluvil. Televizi Nova popsal, jak prožíval poslední týdny!

 Celý článek
Požár lesa
Hasiči bojují s požárem lesa

ON-LINE: Obří požár hasí Andula, Turbočmelák a bambi vaky. LETECKÉ ZÁBĚRY

Více než 600 hektarů lesa hoří u Bzence na Hodonínsku. Hasiči už na pomoc povolali tři helikoptéry a tři speciální letadla. S ohněm bojují desítky hodin. Zatím marně.

 Celý článek
996399
velká Zpověď matky

Matka chlapce (7), který osahával děti ve školce: Dělali to všichni!

Teprve sedmiletý chlapec sexuálně obtěžoval nejméně čtyři děti v mateřské školce v Hradci Králové. Jeho matka syna brání. Prý všechno začal jiný chlapec a dělali to všichni.

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

Stavební speciál

Komerční články

 
reklama