Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 18:12 2.5.2009

Češi vládnou závodu Kolem Romandie. Kreuziger vystřídal ve vedení Raboně

Sdílet Přidat názor

Český cyklista Roman Kreuziger vyhrál dnešní předposlední etapu a před nedělním finále se dostal do čela celkového pořadí.

Dvaadvacetiletý člen týmu Liquigas připravil v královské etapě o žlutý trikot lídra svého krajana Františka Raboně a vede o 18 sekund před Rusem Vladimirem Karpecem.

reklama

Kreuziger: Tahle země mi opravdu sedí

Kreuziger je tak blízko k vylepšení loňského druhého místa z Romandie a bude útočit na druhé vítězství v etapovém závodě mezi profesionály. Loni triumfoval v podniku Kolem Švýcarska, jenž je stejně jako Romandie zařazen do elitní kategorie ProTour. "Tahle země mi opravdu sedí," poznamenal po závodě Kreuziger.

Juniorský mistr světa z roku 2004 udělal rozhodující krok k dnešní výhře v chladném a deštivém počasí zhruba 15 kilometrů před cílem 157,5 km dlouhé etapy, kdy zaútočil v závěrečném stoupání na Mauborget a odpojil se od čelní skupiny. Vrchol zdolal jako první s náskokem 13 sekund před svými pronásledovateli.

Kontakt s ním udrželi pouze Karpec, k němuž se několik kilometrů před cílem připojil Estonec Rein Taaramäe. O etapové vítězství v Sainte-Croix se Kreuziger utkal právě s ním a cílem projel jako první.

Z devátého místa, které mu patřilo po čtyřech dnech, tak poskočil do čela pořadí. Karpec přijel se ztrátou sedmi sekund, dalších deset sekund ztratil švédský biker Fredrik Kessiakoff. Hlavní skupina s favority Alejandrem Valverdem či Cadelem Evansem zaostala o 51 sekund.

Cyklista spoléhá na pomoc týmových parťáků

Kreuziger bude hájit žlutý trikot v závěrečné 150 km dlouhé etapě z Aubonne do Ženevy, kde na peloton čekají další náročná stoupání včetně výstupu na 1447 metrů vysoký průsmyk Col du Marchairuz.

"Zítra to bude zase těžké s tím posledním stoupáním, ale jsem si jistý, že můj tým to bude schopný ohlídat. I dnes odvedli skvělou práci," uvedl český lídr závodu.

Cyklistický závod Kolem Romandie - 4. etapa (157,5 km):

1. Kreuziger (ČR) 4:11:44 hod
., 2. Taaramäe (Est.) stejný čas, 3. Karpec (Rus.) -7, 4. Kessiakoff (Švéd.) -17, 5. Astarloza (Šp.) -45, 6. Di Gregorio (Fr.) -51, ...100. Raboň (ČR) -22:26.

Průběžné pořadí:
1. Kreuziger 10:50:25, 2. Karpec -18, 3. Taaramäe -25, 4. Valverde (Šp.) -46, 5. Urán (Kol.) -48, 6. Bak (Dán.) -1:01, ...79. Raboň -22:02.

tn.cz / ČTK

Související články

http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

1668710

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

1668710
Konspirace nebo pravda?

Proč se zřítil malajsijský boeing? PĚT DĚSIVÝCH TEORIÍ

Všichni se dohadují, kdo sestřelil malajsijský boeing nad Ukrajinou. Byli to proruští separatisté? Byla to ukrajinská armáda? Byli ...

 Celý článek
velká fotogalerie
Opuštěné lunaparky
to jsou výhledy

NESKUTEČNÉ: Při pohledu na opuštěné lunaparky běhá mráz po zádech

Podívejte se s námi na velkou galerii míst, která dříve dělala radost tisícům lidem a nyní si je příroda pomalu bere zpátky. Řeč je ...

 Celý článek
Michal Hrůza
manželka se zhroutila

Zpěvák Michal Hrůza dál bojuje o život. Rozhodnou následující dny

Zpěvák a bývalý frontman kapely Ready Kirken Michal Hrůza, který při potyčce v baru na ostravské Stodolní utrpěl vážné zranění a má ...

 Celý článek
reklama
reklama

 

reklama