Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 18:12 2.5.2009

Češi vládnou závodu Kolem Romandie. Kreuziger vystřídal ve vedení Raboně

Sdílet Přidat názor

Český cyklista Roman Kreuziger vyhrál dnešní předposlední etapu a před nedělním finále se dostal do čela celkového pořadí.

Dvaadvacetiletý člen týmu Liquigas připravil v královské etapě o žlutý trikot lídra svého krajana Františka Raboně a vede o 18 sekund před Rusem Vladimirem Karpecem.

reklama

Kreuziger: Tahle země mi opravdu sedí

Kreuziger je tak blízko k vylepšení loňského druhého místa z Romandie a bude útočit na druhé vítězství v etapovém závodě mezi profesionály. Loni triumfoval v podniku Kolem Švýcarska, jenž je stejně jako Romandie zařazen do elitní kategorie ProTour. "Tahle země mi opravdu sedí," poznamenal po závodě Kreuziger.

Juniorský mistr světa z roku 2004 udělal rozhodující krok k dnešní výhře v chladném a deštivém počasí zhruba 15 kilometrů před cílem 157,5 km dlouhé etapy, kdy zaútočil v závěrečném stoupání na Mauborget a odpojil se od čelní skupiny. Vrchol zdolal jako první s náskokem 13 sekund před svými pronásledovateli.

Kontakt s ním udrželi pouze Karpec, k němuž se několik kilometrů před cílem připojil Estonec Rein Taaramäe. O etapové vítězství v Sainte-Croix se Kreuziger utkal právě s ním a cílem projel jako první.

Z devátého místa, které mu patřilo po čtyřech dnech, tak poskočil do čela pořadí. Karpec přijel se ztrátou sedmi sekund, dalších deset sekund ztratil švédský biker Fredrik Kessiakoff. Hlavní skupina s favority Alejandrem Valverdem či Cadelem Evansem zaostala o 51 sekund.

Cyklista spoléhá na pomoc týmových parťáků

Kreuziger bude hájit žlutý trikot v závěrečné 150 km dlouhé etapě z Aubonne do Ženevy, kde na peloton čekají další náročná stoupání včetně výstupu na 1447 metrů vysoký průsmyk Col du Marchairuz.

"Zítra to bude zase těžké s tím posledním stoupáním, ale jsem si jistý, že můj tým to bude schopný ohlídat. I dnes odvedli skvělou práci," uvedl český lídr závodu.

Cyklistický závod Kolem Romandie - 4. etapa (157,5 km):

1. Kreuziger (ČR) 4:11:44 hod
., 2. Taaramäe (Est.) stejný čas, 3. Karpec (Rus.) -7, 4. Kessiakoff (Švéd.) -17, 5. Astarloza (Šp.) -45, 6. Di Gregorio (Fr.) -51, ...100. Raboň (ČR) -22:26.

Průběžné pořadí:
1. Kreuziger 10:50:25, 2. Karpec -18, 3. Taaramäe -25, 4. Valverde (Šp.) -46, 5. Urán (Kol.) -48, 6. Bak (Dán.) -1:01, ...79. Raboň -22:02.

tn.cz / ČTK

Související články

http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Prodej nepotřebného majetku

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

Prodej nepotřebného majetku
vyberete si?

Auta a dodávky za pár tisícovek! Ministerstvo nabízí majetek

Ministerstvo vnitra se opět zbavuje majetku, o němž úředníci usoudili, že už ho resort nikdy nebude potřebovat. K mání jsou proto auta, ...

 Celý článek
galerie
Poolympijské Soči - město duchů
smutný pohled

OBRAZEM: Ze Soči je město duchů, popraskaného asfaltu a toulavých psů

Mladý ruský bloger a fotograf Alexander Valov poslal světu pohlednici z olympijského Soči. Pár týdnů po sportovním svátku pod pěti ...

 Celý článek
Počasí_srážky
bláznivé počasí

Českem se přehnala vlna BOUŘEK A KRUPOBITÍ!

Česko po Velikonocích sužují bouřky a krupobití. Voda vyplavila sklepy a zničila cesty a dnes to nebylo o nic lepší. Přihnalo se to ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama