Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 00:15 15.9.2012
SEMIFINÁLE DAVIS CUPU

Berdych vstal proti Mónakovi z mrtvých a srovnal na 1:1

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych se raduje z vítězného míče v duelu s Mónakem.
Foto: Getty Images
Sdílet Přidat názor

Čeští tenisté hrají po prvním dnu semifinále Davis Cupu s Argentinou 1:1. Po jasné prohře Radka Štěpánka s Juanem Martínem Del Potrem se o vyrovnání postaral Tomáš Berdych, který udolal v obrovské bitvě 3:2 na sety Juan Mónaka.

Berdych vstoupil do zápasu s Mónakem výborně. V prvním setu sebral soupeři hned třikrát servis. Na kurtě vládl a první sadu vyhrál jasně 6:1. V tu chvíli se zdálo, že Mónaka sfoukne jako svíčku, jenže to byl omyl.
 

Druhý set, v němž si brali chybující tenisté podání jako běžícím pásu, urval Mónako vítězství 6:4. Ve třetím dějsví Berdych úplně vypadl z rytmu. Podobně jako v předchozí sadě se hodně trápil na podání. Mónako druhou sadu vyhrál jasně 6:1.
 

Diváci v čele s Diegem Maradonou v impozantní tenisové aréně Parque Roca bouřili a zdálo se, že Mónako s nimi v zádech směřuje za druhým argentinským bodem.
 

Poté zmizel český tým v kabině na válečnou poradu, ale v úvodu čtvrté sady se zdálo, že nic nevymysleli. Ve třetím gamu totiž Mónako sebral Berdychovi podání a vedl 3:1. V tu chvíli klesly české akcie na minimum.
 

Ztracené podání Berdycha zdravě naštvalo. Agresivní hrou nedal Mónakovi dýchat a vývoj čtvrté sady otočil. Rozjetý český tenista vlétl jako uragán i do pátého setu, v němž sebral soupeři hned první podání a brzy vedl 3:0.
 

Náskok si udržoval až do koncovky pátého satu. Za stavu 5:3 podával na vítězství, ale Mónako hnaný fanatickým publikem se díky brejku dostal zpět do zápasu.
 

Srovnat na 5:5 mu ale Berdych nedovolil. Čistou hrou mu vzal servis a epickou bitvu urval ve svůj prospěch.
 

Štěpánek vzdoroval Del Potrovi jen na začátku setů
 

Největší hvězda Jihoameričanů Del Potro měl problémy se zraněným zápěstím a dlouho se spekulovalo, jestli vůbec nastoupí. Nakonec se kurtu objevil a chvílemi se zdálo, že je až moc zdravý.

 

V úvodu zápasu ale diktoval tempo hry Štěpánek. Propracoval se k několika brejkbolům. V osmém gamu měl dokonce tři, ani jeden však neproměnil.
 

Nedáš, dostaneš. Stará fotbalová pravda se potvrdila i na tenisovém kurtu v Buenos Aires. Za stavu 4:4 si Del Potro vzal Štěpánkovo podání čistou hrou a pak v pohodě dovedl první sadu k vítěznému konci.
 

Štěpánek hodil ztracený první set rychle za hlavu a do druhého setu vstoupil výborně. Ve čtvrté hře prolomil Argentincovo podání a vedl 3:1. Jenže dlouhán z Tandilu kontroval rebrejkem a za mohutné podpory fanoušků srovnal na 3:3.
 

Hned na to vzal Štěpánkovi servis podruhé a set už poté dovedl v pohodě do vítězství.
 

I v úvodu třetího setu byl Štěpánek hodně aktivní, jenže ani jeden ze dvou brejkbolů nevyužil. To, co se nepovedlo českému tenistovi, předvedl v plné parádě Del Potro, který vzal Štěpánkovi dvakrát za sebou servis.
 

S luxusním náskokem v zádech už se nenechal připravit o vítězství.
 

Výsledky semifinále Davisova poháru v Buenos Aires:

Argentina - ČR 1:1 po úvodních dvouhrách
Del Potro - Štěpánek 6:4, 6:4, 6:2, Mónaco - Berdych 1:6, 6:4, 6:1, 4:6, 4:6.

 

 

tn.cz

Související články

http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

Hodnocení sýru

VELKÝ TEST EIDAMŮ: Které sýry jsou plné barviv a které bez chuti!

TEST - Eidam plátky 45%

Sýr eidam je u Čechů velmi oblíbený. Jedí ho nejen k pečivu, ale přidávají ho i do jídel jako jsou například špagety. Jak si tedy tento ...

 Celý článek

Hlavní zprávy

TEST - Eidam plátky 45%
Hodnocení sýru

VELKÝ TEST EIDAMŮ: Které sýry jsou plné barviv a které bez chuti!

Sýr eidam je u Čechů velmi oblíbený. Jedí ho nejen k pečivu, ale přidávají ho i do jídel jako jsou například špagety. Jak si tedy tento ...

 Celý článek
galerie
Poolympijské Soči - město duchů
smutný pohled

OBRAZEM: Ze Soči je město duchů, popraskaného asfaltu a toulavých psů

Mladý ruský bloger a fotograf Alexander Valov poslal světu pohlednici z olympijského Soči. Pár týdnů po sportovním svátku pod pěti ...

 Celý článek
Petr Nečas doprovází Janu Nagyovou k výslechu
Hájil čest ženy

Nečasův konflikt v posilovně: Kvůli Janičce málem došlo i na pěsti

Expremiér Petr Nečas sice vedle své nové ženy Jany vypadá jako podpantoflák, ale když přijde na čest manželky, umí se rvát jako lev! ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama