Klávesové zkratky na tomto webu - rozšířené Na obsah stránky Na hlavní stránku Přejít do sekce Red Přejít na sekci Sport Přejít na sekci Magazín Přejít na sekci Blogy Přejít na web nova.cz
Přihlášení »  |  Registrace »
aktualizováno 00:15 15.9.2012
SEMIFINÁLE DAVIS CUPU

Berdych vstal proti Mónakovi z mrtvých a srovnal na 1:1

Tomáš Berdych
Tomáš Berdych se raduje z vítězného míče v duelu s Mónakem.
Foto: Getty Images
Sdílet Přidat názor

Čeští tenisté hrají po prvním dnu semifinále Davis Cupu s Argentinou 1:1. Po jasné prohře Radka Štěpánka s Juanem Martínem Del Potrem se o vyrovnání postaral Tomáš Berdych, který udolal v obrovské bitvě 3:2 na sety Juan Mónaka.

Berdych vstoupil do zápasu s Mónakem výborně. V prvním setu sebral soupeři hned třikrát servis. Na kurtě vládl a první sadu vyhrál jasně 6:1. V tu chvíli se zdálo, že Mónaka sfoukne jako svíčku, jenže to byl omyl.
 

Druhý set, v němž si brali chybující tenisté podání jako běžícím pásu, urval Mónako vítězství 6:4. Ve třetím dějsví Berdych úplně vypadl z rytmu. Podobně jako v předchozí sadě se hodně trápil na podání. Mónako druhou sadu vyhrál jasně 6:1.
 

Diváci v čele s Diegem Maradonou v impozantní tenisové aréně Parque Roca bouřili a zdálo se, že Mónako s nimi v zádech směřuje za druhým argentinským bodem.
 

Poté zmizel český tým v kabině na válečnou poradu, ale v úvodu čtvrté sady se zdálo, že nic nevymysleli. Ve třetím gamu totiž Mónako sebral Berdychovi podání a vedl 3:1. V tu chvíli klesly české akcie na minimum.
 

Ztracené podání Berdycha zdravě naštvalo. Agresivní hrou nedal Mónakovi dýchat a vývoj čtvrté sady otočil. Rozjetý český tenista vlétl jako uragán i do pátého setu, v němž sebral soupeři hned první podání a brzy vedl 3:0.
 

Náskok si udržoval až do koncovky pátého satu. Za stavu 5:3 podával na vítězství, ale Mónako hnaný fanatickým publikem se díky brejku dostal zpět do zápasu.
 

Srovnat na 5:5 mu ale Berdych nedovolil. Čistou hrou mu vzal servis a epickou bitvu urval ve svůj prospěch.
 

Štěpánek vzdoroval Del Potrovi jen na začátku setů
 

Největší hvězda Jihoameričanů Del Potro měl problémy se zraněným zápěstím a dlouho se spekulovalo, jestli vůbec nastoupí. Nakonec se kurtu objevil a chvílemi se zdálo, že je až moc zdravý.

 

V úvodu zápasu ale diktoval tempo hry Štěpánek. Propracoval se k několika brejkbolům. V osmém gamu měl dokonce tři, ani jeden však neproměnil.
 

Nedáš, dostaneš. Stará fotbalová pravda se potvrdila i na tenisovém kurtu v Buenos Aires. Za stavu 4:4 si Del Potro vzal Štěpánkovo podání čistou hrou a pak v pohodě dovedl první sadu k vítěznému konci.
 

Štěpánek hodil ztracený první set rychle za hlavu a do druhého setu vstoupil výborně. Ve čtvrté hře prolomil Argentincovo podání a vedl 3:1. Jenže dlouhán z Tandilu kontroval rebrejkem a za mohutné podpory fanoušků srovnal na 3:3.
 

Hned na to vzal Štěpánkovi servis podruhé a set už poté dovedl v pohodě do vítězství.
 

I v úvodu třetího setu byl Štěpánek hodně aktivní, jenže ani jeden ze dvou brejkbolů nevyužil. To, co se nepovedlo českému tenistovi, předvedl v plné parádě Del Potro, který vzal Štěpánkovi dvakrát za sebou servis.
 

S luxusním náskokem v zádech už se nenechal připravit o vítězství.
 

Výsledky semifinále Davisova poháru v Buenos Aires:

Argentina - ČR 1:1 po úvodních dvouhrách
Del Potro - Štěpánek 6:4, 6:4, 6:2, Mónaco - Berdych 1:6, 6:4, 6:1, 4:6, 4:6.

 

 

tn.cz

Související články

http://poker.nova.cz

Hlavní zprávy

Tento muž se zapálil
šok v plamnech

Známá televizní hvězda se polila před zraky přítelkyně benzínem a upálila v paneláku

V Rimavské Sobotě se v noci upálil Martin Boháčik. Televizní diváci na Slovensku ho znají z jedné známé reality show.

 Celý článek
Trajekt
zkáza trajektu

Poslední SMS před smrtí v ledové vodě: Mami, už ti nikdy neřeknu, jak tě miluji!

ZKÁZA KOREJSKÉHO TRAJEKTU: Při nehodě jihokorejského trajektu zemřelo až 300 lidí. Šlo převážně o mladé studenty. Jeden z nich minutu ...

 Celý článek
Petr Kramný a jeho žena Monika
smrt češek

Spor manželů Kramných: Petr hledal nový dům, Monika ho podváděla

Jaké bylo manželství Moniky a Petra Kramných? On vždy tvrdi, že bylo idylické. Jenže Monika ho za jeho zády podváděla. On zařizoval ...

 Celý článek
reklama
reklama

Komunikujte přes ICQ pohodlně z jednoho místa

Nové ICQ nabízí spoustu VÝHOD, které vám ulehčí vaši komunikaci s přáteli. Chat, SMS zprávy zdarma, audio i video hovory, nově i komunikaci s přáteli na Facebooku a Gmailu!

reklama