Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nehoda na přechodu pro chodce - ilustrační - 3
07.12.
Smrtelná nehoda

Náklaďák zabil chodkyni a odjel. Policie shání záběry z jiných aut

Policisté z Bíliny na Teplicku od čtvrtečního dopoledne vyšetřují smrtelnou nehodu, při níž nákladní auto smetlo a zabilo starší chodkyni. Šofér náklaďáku ovšem nezastavil a odjel. Policisté tak hledají svědky.

Lékárna
aktualizováno 06.12.
dopis senátorům

Lékaři, zubaři i lékárníci prosí: Zastavte eRecept, je k ničemu

Lékaři, stomatologové i lékárníci nesouhlasí s elektronickými recepty. Jejich zástupci žádají senátory, aby zastavili jejich povinné zavedení a napsali jim dopis. Text dopisu zveřejnil portál Nasezdravotnictvi.cz.

Volby do Senátu - volební místnost - 3
11.09.
volby mimo domov

Kvůli voličskému průkazu na úřad chodit nemusíte. Jak o něj žádat?

Volit do Poslanecké sněmovny sice budeme až více než za měsíc, pokud ale nechcete nebo nemůžete volit v místě svého trvalého bydliště, voličský průkaz si musíte vyřídit s předstihem. Ten vás totiž opravňuje volit kdekoli v republice.

Prásk.tv píše:

Chloe Bridgewater - 1
čtěte o tématu žádost na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Kotel
06.09.
extrémní zájem

Kotlíkové dotace odstartovaly, během minuty přišlo 2600 žádostí

Velký zájem vyvolala v Moravskoslezském kraji další vlna kotlíkových dotací. Jen během první minuty úředníci elektronickou formou přijali zhruba 2600 žádostí. Pro zájemce o dotaci má kraj připraveno 900 milionů korun.

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek
21.08.
Žádost o vydání

Babiš konečně zjistí, proč po něm jde policie. Žalobce není proti

Městské státní zastupitelství v Praze nemá námitky proti tomu, aby se předseda ANO Andrej Babiš a předseda poslaneckého klubu tohoto hnutí Jaroslav Faltýnek seznámili s policejní žádostí o jejich vydáním k trestnímu stíhání v kauze Čapí hnízdo. Informovala o tom dnes předsedkyně sněmovního mandátového výboru Miroslava Němcová.

Cestovní pas
aktualizováno 26.05.
vše o cestovních dokladech

Kam stačí občanka a kde potřebujete pas? PŘEHLED ZEMÍ

Pomalu se blíží doba letních dovolených. Než se ale vydáte vstříc plážím, ověřte si, které cestovní doklady budete potřebovat a jestli vám platí ještě dostatečně dlouhou dobu. Jinak se totiž může stát, že vaše prázdniny skončí už na hranicích.

Miloš Zeman uvažuje o propuštění Jiřího Kájínka
aktualizováno 20.04.
anketa text dopisu

Milost pro Kajínka znovu ve hře! Případ řešili špatně, tvrdí politik

Prezident Miloš Zeman řekl, že vážně uvažuje o milosti pro doživotně odsouzeného vraha Jiřího Kajínka. V čele těch, kteří mají zájem na prošetření zapeklitého případu, je i předseda Demokratické strany zelených (DZS) Jiří Anderle. Ten nyní jménem své strany poslal prezidentovi žádost o Kajínkovo omilostnění.

Zemědělec
04.04.
Dotace ministerstva

Zemědělci a rybáři dostanou od státu miliardy! Návod, jak žádat

Stát rozdává peníze pro zemědělce a rybáře! V rámci dotačního programu, který financuje Evropská unie a ministerstvo zemědělství, rozdělí téměř dvě miliardy korun. Čtěte, kdo na ně má nárok a jak o ně zažádat.

Bohumír Ďuričko
aktualizováno 03.04.
žádost o propuštění

Vrah Ďuričko lituje, chce z vězení: 'Popravil bráchu!' odmítá Kočka

Bohumír Ďuričko žádá Okresní soud v Karviné o podmíněné propuštění z vězení po uplynutí dvou třetin trestu. Odsouzený byl na 12,5 roku za vraždu Václava Kočky mladšího. Toho zastřellil v roce 2008 po křtu knihy Jiřího Paroubka. Ďuričko činu prý lituje a rodině Kočkových se chce po propuštění vyhýbat.

SOUD - ĎURIČKO
aktualizováno 13.03.
požádal o podmínku

Za ránu pěstí zastřelil muže: Vraha Kočky ve vězení chválí, chce ven!

Kdysi vlivný podnikatel Bohumír Ďuričko, který si odpykává 12,5 roku vězení za vraždu dalšího podnikatele Václava Kočky mladšího, chce na svobodu. Požádal proto o podmínečné propuštění.