Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nezkušený řidič
aktualizováno 23.05.
Mladistvý "řidič"

Školák (14) se projížděl v audi, při úprku před hlídkou naboural!

Hlídka policistů v Broumově na Náchodsku v neděli večer pronásledovala řidiče v audi, který odmítal zastavit a nechat se zkontrolovat. Pak za volantem objevili teenagera.

Zraněného cyklistu z lesa transportovali hasiči 3
07.05.
údolí peklo

Cyklista se zranil a zůstal v lese, na pomoc museli vyrazit hasiči!

Pondělní výlet v náchodském údolí Peklo se pro cyklistu (46) změnil v drama. Muž si při pádu z kola poranil nohu a nemohl se z lesa dostat bez pomoci. Na místo tak vyrazili záchranáři a hasiči, kteří zraněného cyklistu snesli po prudké cestě na silnici. Muž skončil v nemocnici.

Vlci v Bělověžském pralese
aktualizováno 12.04.
chráněná zvířata

Hladoví vlci opět zaútočili. Farmáři si stěžují, nesmí po nich střílet!

Farmáři a zemědělci z Broumovska hlásí další škody, které jim způsobil vlk. Zemědělci tvrdí, že dosud útočil jen na ovce. Nyní se však zaměřil i na skot. Některým už tyto šelmy způsobily statisícové škody. Zároveň si stěžují, že na ně nesmí střílet. Vlci jsou totiž chránění.

Obchodní sdělení

Čím je Kleť mezi jinými hvězdárnami výjimečná?

Hvězdárna Kleť leží ve výšce 1070 metrů nad mořem a je tak nejvýše položenou astronomickou observatoří v ČR. Čím je Kleť mezi jinými hvězdárnami výjimečná?

Krávě se narodila trojčata
01.03.
To se jen tak nevidí

Rarita v kravíně na Náchodsku. Krávě se narodila trojčata

Minimálně středoevropská rarita přišla před dvěma dny na svět v zemědělském družstvu v Polici nad Metují na Náchodsku. Jedné krávě se narodila trojčata. Podle zootechnika jsou telátka v naprostém pořádku.

Miliardář Jiří Hlavatý
aktualizováno 13.01.
Ironie osudu

Hlavatý nechtěl být poslancem, senátorem ho lidé znovu nezvolili!

Majitel textilky Juta Jiří Hlavatý přišel o senátorské křeslo. V druhém kole voleb na Trutnovsku ho porazil starosta Vrchlabí Jan Sobotka. Hlavatého zvolili lidé do Poslanecké sněmovny, mandátu se ale vzdal, aby se stal znovu senátorem. To se mu ale nepovedlo.

Kladivo
24.08.
Pádný argument

Ostrá hádka v práci se vyhrotila, jeden z mužů zaútočil kladivem!

Hádku v práci asi někdy zažil už každý. Ale jen málokdo dopadne jako muž z firmy na Náchodsku, jehož kolega při sporu použil vskutku nečekaný argument - kladivo, které používal při práci.

Větrná smršť v Bohuslavicích na Náchodsku - 2
aktualizováno 12.08.
Vichr v Bohuslavicích

Náchodskem se prohnala větrná smršť, poškodila desítky domů!

Velké škody napáchala v pátek vpodvečer větrná smršť, která se prohnala Bohuslavicemi na Náchodsku. Vichr tu poškodil desítky domů, z některých strhal střechy. Hasiči měli samozřejmě spoustu práce i jinde.

Vlčí smečka opět zaútočila na stádo ovcí u Teplic
04.05.
roztrhané ovce

Stáda v ohrožení: Na Náchodsku terorizuje zemědelce vlčí smečka

Na stádo ovcí nedaleko Teplic nad Metují zaútočila v noci na čtvrtek vlčí smečka. Jen za poslední týden tam už vlci zardousili nejméně 10 ovcí a jehňat a další ještě uhynou v důsledku vážných zranění.

Třída
aktualizováno 12.03.
Záškolačka rekordmanka

Dívka ve škole zameškala 1800 hodin, matce hrozí kriminál

Českou rekordmankou v záškoláctví je zřejmě šestnáctiletá deváťačka z Jaroměře. Jen za posledního dva a půl školního roku zameškala téměř 1800 hodin a kriminalisté to kladou za vinu hlavně její matce. Té za to teď hrozí až 5 let vězení.

Lékař
11.10.
Virová nákaza

Epidemie meningitidy sílí, nemocných je už skoro osmdesát!

Epidemie virové meningitidy na Náchodsku stále nabírá na síle - zatímco před týdnem hlásili hygienici 43 nemocných (především dětí), nyní už je nakažených skoro osmdesát.