Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Petr Kramný u ostravského krajského soudu - 1
aktualizováno 05.09.
Zastala se ho i ex-ministryně

Kramný možná nezabíjel! Nové posudky přinesly zásadní odhalení

Pro Petra Kramného svitla nová naděje. Spolek Šalamoun, který mu dlouhodobě pomáhá, informoval, že má tři nové posudky, které vyvracejí závěry znalců, k nimž soud přihlédl, když jej odsoudil k 28 letům vězení. Podle nových posudků nezemřely Monika a Klárka po zásahu elektřinou!

Letiště Vodochody
aktualizováno 14.08.
Posun v projektu

Praha je blíž dalšímu letišti! Vodochody dostaly posudek EIA

Letiště Vodochody nedaleko Prahy má od ministerstva životního prostředí (MŽP) platný posudek vlivu na životní prostředí. Je tak blíž rozšíření, může žádat o územní rozhodnutí. Pokud by přípravy pokračovaly ideálně, mohlo by rozšíření být hotové do sedmi let, řekl dnes ČTK mluvčí investiční skupiny Penta Ivo Mravinac. Penta je investorem projektu.

Petr Kramný u soudu - 11.10.2016 - 1
aktualizováno 12.08.
bude nový proces?

Pochybnosti u Kramného: Znalci u soudu chybovali, tvrdí spolek

Spolek Šalamoun, který dlouhodobě bojuje za osvobození Petra Kramného, přitvrzuje. Nyní se obrátil přímo na ministra spravedlnosti Roberta Pelikána. A chce po něm, aby z kauzy vyškrtnul znalce obžaloby.

Obchodní sdělení

Deky a polštáře vyčistíte nejlépe bez praní! Jak?

Jak čistíte své péřové lůžkoviny? V pračce, v čistírně oděvů nebo v čistírně peří? Čtěte rozdíly…

Roman Janoušek si vyslechl rozsudek u Vrchního soudu - 1
aktualizováno 10.08.
rozhodnutí soudu

Zastal se Janouška. Za zkreslený posudek dostal znalec podmínku

Za úmyslné hrubé zkreslení posudku ve prospěch lobbisty Romana Janouška dnes soud uložil dopravnímu znalci Jiřímu Dolečkovi podmíněný trest vězení v délce 18 měsíců. Obžalovaný má také zaplatit státu 7800 korun, které za posudek obdržel jako znalečné.

Petr Kramný u soudu - 11.10.2016 - 1
aktualizováno 07.06.
zabíjel nebo ne?

Kramný nevinen?! Rozbor odhalil další zásadní chyby v posudku

Je Petr Kramný nevinnou obětí justičního selhání?! Spolek Šalamoun upozornil na další údajné pochybení v případu odsouzeného vraha Petra Kramného. Je jím znalecký posudek z elektrotechniky, který podle Šalamounu obsahuje zásadní nesrovnalosti ve prospěch Kramného.

Únosce z garáže Zdenšk Hryščenko
aktualizováno 04.04.
unesl děti

Únosce z garáže je pedofil. A je nebezpečný, řekli soudu znalci

Zdeněk Hryščenko obžalovaný z loňského únosu dětí z Litoměřicka má pravděpodobně závažnou sexuální deviaci, konkrétně heterosexuální pedofilii. U soudu to dnes řekl psychiatr Michal Hessler, který společně se sexuologem zpracovával znalecký posudek. Únosce je podle expertů nebezpečný.

Soud s Dahlgrenem - 2
aktualizováno 23.03.
Odvolací soud

Dahlgren: Hlas chtěl krvavou oběť! Soud odvolání smetl

Olomoucký vrchní soud dnes zamítl odvolání Američana Kevina Dahlgrena obžalovaného ze čtyřnásobné vraždy svých příbuzných v Brně-Ivanovicích v roce 2013. Čtyřiadvacetiletý mladík si tak pravomocně odpyká doživotní trest a uložena mu byla také zabezpečovací detence.

Soud s Petrem Kramným - znalec Radek Matlach
aktualizováno 03.02.
udělal fatální chyby

Bránil Kramného, vinil sestru z Rumburka! Matlacha vyloučili

Lékaři Radek Matlach a Jiří Závodský byli vyškrtnuti ze seznamu znalců. Rozhodl o tom předseda krajského soudu v Ústí nad Labem Luboš Dörfl. ČTK to dnes řekla mluvčí soudu Marcela Trejbalová.

Muž z Brna 20 let předstíral, že je mentálně postižený
aktualizováno 18.01.
kuriózní případ

Dvacet let hrál výtečník mentální postižení, posudek odhalil pravdu

Muž z Brna, který 20 let předstíral, že je mentálně postižený, stanul ve středu před soudem. Při komunikaci s úřady se tvářil, že má inteligenci malého dítěte, ale podle žalobce se podílel na podvodech. Teď mu za to hrozí vězení.

Propadlá střecha v České Třebové
aktualizováno 17.01.
Česká Třebová

Zřícená střecha: Začne odklízení trosek. Kraj chce další posudek

Vyšetřování případu propadlé střechy sportovní haly v České Třebové potrvá několik týdnů, možná i měsíců. Kriminalisté čekají na odborné posudky, ve středu by se mělo začít s likvidací trosek. Pardubický hejtman chce také nechat projekt prozkoumat nezávislou firmou a to od počátku až po kolaudaci, která proběhla 2. ledna.