Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Plastový odpad - ilustrační foto
16.01.
Nová strategie

Evropská komise chystá válku s plasty. Změny se dotknou všech

Evropská komise v úterý přijala vůbec první celoevropskou strategii týkající se plastů. Cílem je zlepšit ochranu životního prostředí a změnit způsob, jakým v Evropě nakládáme s plasty. Komise totiž varuje, že pokud se něco nezmění, za chvíli bude v moři více plastů než ryb.

Plameny zničily halu, kde se třídí a zpracovává plastový a papírový odpad
aktualizováno 21.10.
Zasahují hasiči

Na Kladensku hořela hala s plasty! Okolí zahalil dým a zápach

V Kamenných Žehrovicích na Kladensku hoří od pátečního večera hala, ve které se třídí a zpracovávají plasty! Obec zahalil hustý dým a zápach, s rozsáhlým požárem bojuje 15 jednotek hasičů, dohašování bude trvat minimálně celé dopoledne.

Igelitky
14.09.
Neuvěřitelný zákon

Milionová pokuta nebo čtyřleté vězení! Sem igelitky radši nevozte!

Zákazy v zahraničí jsou různé - odněkud nesmíte vyvážet místní peníze, jinde vám hrozí problémy za suvenýry z pláží nebo volné přírody. Jeden z nejbizarnějších zákonů ovšem nyní zavedla africká Keňa.

Prásk.tv píše:

Pití brčkem
čtěte o tématu plasty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Pitná voda
08.09.
Neviditelné nebezpečí

Děsivá studie: V pitné vodě je obří množství jedovatých plastů!

Nová vědecká studie přišla se šokujícím zjištěním - miliardám lidí teče z kohoutku voda, která sice na první pohled vypadá čistá, ale ve skutečnosti obsahuje jedovaté mikroplasty. Ty se pak v těle rozpadají na toxické látky.

Oceán vyplavuje na Hendersonův ostrov tuny plastového odpadu
16.05.
galerie plastové znečištění

Tady končí lidský odpad! Moře vyplavuje na ostrov tuny plastu

Další důkaz toho, že před plastovým odpadem není úniku, se objevil na jednom z nejodlehlejších ostrovů v Tichém oceánu. Pláže tohoto ostrova pokrývají plasty v neuvěřitelné hustotě. Studii zveřejnil časopis Proceedings of the National Academy of Science.

Drony proti plastům
26.03.

KOŘENÍ: Drony proti nebezpečným plastům

Plastové lahve nebo kelímky hyzdí pobřeží všech moří a oceánů. Někde se najdou dobrodinci, kteří chodí na pláže odpad pravidelně sbírat. Jenže takových je jen hrstka a bitvu s plastovým odpadem sami nemají šanci vyhrát. Britští ochránci přírody proto začali trénovat armádu schopných pomocníků - dronů.

Igelitky
24.02.
Schválení novely

Tašky zdarma už vám nedají! Ani v obchodech s oblečením

Lidé už nebudou moci v obchodech zadarmo dostat žádné plastové tašky. Bezplatné by mohly zůstat jen tenké sáčky, například na pečivo. Sněmovna to schválila v rámci novely o obalech, která má v návaznosti na předpisy EU omezit objem plastového odpadu.

V Havrani hořela průmyslová hala
22.01.
Výrobna plastů

Na Mostecku hořela výrobní hala! Hasiči evakuovali stovku lidí

V Havrani na Mostecku hořela výrobní hala na plasty. Hasiči evakuovali asi stovku lidí, nikdo nebyl zraněn. Oheň nakonec likvidovalo 14 jednotek hasičů, odpoledne se podařilo dostat plameny pod kontrolu.

Moře vyplavilo vajička s překvapením
aktualizováno 13.01.
galerie nečekaná nadílka

V Německu měli Velikonoce dřív! Moře vyvrhlo tisíce vajíček! FOTO

Německý ostrov Langeoog se stále vzpamatovává ze záplavy plastových vajíček, která se náhle objevila minulý týden na pobřeží. Tamní úřady musely okamžitě zmobilizovat občany, aby jim pomohli vajíčka sesbírat. Nečekaná nadílka by totiž mohla mít obrovský dopad na přírodu.

Víkend skládka
aktualizováno 05.06.
Likvidace odpadu

Největší černá skládka v Česku konečně mizí. Po 11 letech

Po dlouhých 11 letech definitivně zmizí největší nelegální skládka v Česku. V roce 2005 německá společnost Nisa Rysajkling nezákonně zamořila Arnoltice tisíci tunami starého textilu a plastů. Malá obec by si s obří skládkou nikdy sama neporadila. Pomohl jí Liberecký kraj, stát i Německo.