Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Plato vajec
11.01.
Užitečné rady

Mýty o třídění odpadu: Plato od vajec do papíru rozhodně nepatří!

Rozbilo se vám doma zrcadlo a hned po myšlence, že budete mít sedm let neštěstí, vás napadlo, že střepy odnesete do kontejneru na sklo? Špatně! Zrcadla totiž patří do směsného odpadu! Přinášíme praktické rady, jak správně třídit.

Třídění PET lahví
09.01.
Zálohované lahve

Mají být PET láhve vratné? Češi v tom mají jasno! ANKETA

Kdyby byly PET lahve zálohované, devět z deseti Čechů by je vracelo do obchodu. Vyplývá to z výzkumu, který provedla agentura Ipsos. Čechy by nejčastěji motivovala záloha ve výši 3 nebo 5 korun za jednu lahev.

Žena jí plastovým příborem - ilustrační foto
19.12.
Dramatická změna

Plastovým příborem se už brzy nenajíme, Brusel rozhodl o zákazu

Jednorázové příbory, vatičky do uší, brčka nebo míchátka budou v zemích EU v roce 2021 zakázána. Omezení se týká i některých oxo-plastů a polystyrénů. Na finálním znění legislativy se dohodli ve středu zástupci Evropského parlamentu a členských států.

Prásk.tv píše:

Lewis Hamilton - 1
čtěte o tématu plasty na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

KOŘENÍ: Jízdenka za plasty
24.11.

KOŘENÍ: Jízdenka za plasty

Jsme generace plastů a o tom není pochyb. Důkazem jsou monstrózní čísla, kterými ekologové bijí na poplach.

Vorvaň plný plastu
aktualizováno 20.11.
hrůzný objev

Oceán vyplavil obřího mrtvého vorvaně: Měl v sobě 6 kilo plastu!

Moře v Indonésii vyplavilo tělo mrtvého vorvaně. Měl v sobě neuvěřitelných šest kilo plastového odpadu. Ekologové bijí na poplach.

Plastový příbor
24.10.
Přísná opatření

Konec plastových příborů a brček! Z EU mají do roku 2021 zmizet

Evropský parlament ve středu schválil novou směrnici, která v Unii zakáže používání některých druhů jednorázových plastů. V roce 2021 by tak měly zmizet plastové příbory, vatové tyčinky do uší či brčka. U dalších plastů chce EU výrazné omezení jejich používání. Legislativu musí schválit ještě zástupci členských států.

Nebezpečná panenka s ftaláty 1
20.10.
Ftalátové hračky

Ministerstvo varuje: V obchodech se objevily panenky plné jedu

Před nebezpečnými hračkami varuje ministerstvo zdravotnictví. Na pultech českých obchodů se objevily dva typy plastových panenek, které mohou poškodit zdraví. Panenky jsou plné nebezpečných ftalátů, které působí na reprodukční orgány.

Voda - ilustrační foto
06.08.
Miniaturní částečky

Zrádné mikroplasty jsou v pitné i balené vodě, zjistili čeští vědci!

Mikroplasty, tedy mikroskopické částečky plastu, jsou všude. I v pitné a dokonce i balené vodě, zjistili čeští vědci z ústavu hydrodynamiky Akademie věd. A jsou podle všeho mnohem větším problémem než obří ostrov odpadu, který brázdí světové oceány.

Igelitky
aktualizováno 02.07.
Apokalypsa

Rvačka o tašky: Australané po zákazu igelitek napadají pokladní

Vztek a rozčilení vyvolal u některých zákazníků největších australských obchodních řetězců zákaz vydávání jednorázových plastových tašek. Zákaz platí ve většině australských států od neděle a obchodníkům za jeho porušení hrozí vysoká pokuta.

Káva v kelímku_3
aktualizováno 19.06.
životní prostředí

Dost bylo plastu! Sedm českých firem zruší jednorázové kelímky

Prvních sedm firem snižuje díky dobrovolným dohodám s Ministerstvem životního prostředí (MŽP) na základě iniciativy dostbyloplastu spotřebu jednorázových plastů a výrobků.