Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Sanitka
09.05.
Dohromady osm zraněných

Na stadionu v Příbrami unikal čpavek! Přiotrávilo se šest lidí

Na příbramském zimním stadionu ve středu ráno kvůli poruše unikl nebezpečný čpavek. Stadion i akvapark museli evakuovat. Záchranáři ošetřili nejdříve dva lidi, odpoledne sanitky do nemocnice odvezly šest lidí z vedlejší budovy.

Dítě a hračky
aktualizováno 09.05.
Nařízení vlády

V hračkách bude méně chemikálií. Způsobovaly cukrovku i rakovinu

Hračky pro nejmenší děti by měly být bezpečnější. Nově bude doplněn limit chemické látky fenol, která dosud není v legislativě obsažena. Sníží se také limitní hodnota bisfenolu A (BPA) a olova. Nařízení schválila vláda.

Policie zahájila vyšetřování chemické havárie v Děčíně
28.04.
názor experů

Únik jedovatého fenolu vyšetřují policisté, znalci odhadli příčinu

Televize Nova oslovila odborníky ohledně možných příčin chemické havárie v areálu děčínské firmy Chemotex. Jedovatý fenol, který unikl při přečerpávání z cisterny, zasáhl 17 lidí. Jeden v nemocnici zemřel, další bojuje o život. Poslední slovo budou mít kriminalisté a experti, kteří už vše zkoumají.

Prásk.tv píše:

Kylie Craven - 1
čtěte o tématu chemikálie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Policie zahájila vyšetřování chemické havárie v Děčíně
aktualizováno 27.04.
chemička v děčíně

Následky úniku: Při tragédii zemřel zaměstnanec, ostatní marodí!

Včerejší tragická událost, při které v děčínské firmě Chemotex unikl jedovatý fenol, si vyžádala jeden lidský život. Dalších 17 lidí se zranilo, z toho 2 velmi vážně. Ředitel firmy Josef Urbánek dnes TV Nova potvrdil, že muž, který zemřel v ústecké Masarykově nemocnici, byl jejich zaměstnancem. Firma v pátek funguje v krizovém režimu, někteří pracovníci jsou na marodní.

V Děčíně unikl jedovatý fenol
aktualizováno 26.04.
Poleptaní lidé

Únik jedovatého fenolu v Děčíně: Jeden člověk zemřel, 16 zraněno

V průmyslovém areálu v Tovární ulici v děčínské části Boletice unikl ve čtvrtek ráno z cisterny fenol. V péči záchranářů skončilo 17 lidí. Jeden z nich po převozu do nemocnice zemřel. Někteří zranění jsou poleptaní, další se nadýchali nebezpečných výparů.

V Sýrii zabíjely chemické zbraně
18.04.
Chemický útok v Sýrii

Rusko zničilo důkazy o útoku, bojí se USA! Do Dúmy dorazí experti

Odborníci Organizace pro zákaz chemických zbraní (OPCW) čekají na pokyn bezpečnostních expertů OSN, aby vyrazili do syrského města Dúmá. Řekl to syrský zástupce při OSN Bašár Džaafarí. Tým bezpečnostních expertů podle něj navštívil Dúmu v úterý, odborníci OPCW by mohli do města dorazit dnes.

Střety ve Východní Ghútě neustávají
aktualizováno 08.04.
Bílé přilby

Po útoku v Sýrii zemřelo až 70 lidí, mělo jít o chemickou zbraň

Podle záchranářů a mediků po útoku v syrském městě Dúma zemřelo nejméně 40 lidí, další zprávy hovoří až o 70 obětech. Údajně měl být použit plyn, po kterém se civilisté dusili a vykazovali další zdravotní problémy, uvádí BBC. Panují obavy, že obětí bude mnohem více.

Únik kyseliny chlorovodíkové na nádraží v Bruntále - 4
aktualizováno 05.04.
Vlaky stály

Na nádraží v Bruntále unikala kyselina! Evakuovali 50 lidí

Na železničním nádraží v Bruntále unikla ve čtvrtek odpoledne kyselina chlorovodíková. Nebezpečná tekutina vytekla přes vrchní víko jednoho ze stojících vagónů. Únik zastavili hasiči, kteří také z nádraží evakuovali asi padesát lidí, naštěstí se nikdo nezranil.

Únik chemikálie v pražské laboratoři - 3
aktualizováno 04.04.
Laboratoř v Běchovicích

Únik nebezpečné chemikálie v Praze! Muž (25) se vážně zranil

Pražští hasiči zasahovali ve středu u laboratoře v Běchovicích, kde unikla nebezpečná látka. Podle chemiků šlo o zbytek kyanidu draselného, určeného k likvidaci. Jednoho muže přepravili záchranáři do nemocnice.

Zásah hasičů a policistů u úniku chemické látky v Praze
aktualizováno 03.04.
neznámá látka

Chemický únik v Praze: V potoce zůstaly mrtvé ryby

Chemickým jednotkám v Praze se v úterý odpoledne rozezněl poplach kvůli úniku neznámé látky do vody u náměstí Bratří Jandusů. Po úniku chemikálie uhynuly v potoce ryby, hasiči kvůli možnému riziku odebrali vzorky, které poslali k dalšímu zkoumání.