Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Prašan na horách
aktualizováno 21.01.
kaleta radí

Lyžování ve volném terénu? Expert radí, jak zůstat v bezpečí

Rakouské Alpy se koupají v návalech sněhu a stále hrozí velké riziko lavin. Lyžaři, kteří vyznávají pohyb ve volném terénu, si musí dávat obzvláště velký pozor. Guru českého freeridingu Robin Kaleta proto zveřejnil rady, jak se v takových podmínkách chovat.

V Jižním Tyrolsku laviny připravily o život dva lidi
20.01.
Nebezpečí na horách

Laviny v Alpách dál zabíjejí! Sníh pohltil šest lidí, mladík (22) zemřel

V sobotu přišli v Alpách o život hned dva lidé. Jedním z mrtvých byl 22letý mladík, kterého spolu s jeho přáteli strhla lavina.

Lavinové nebezpečí v rakouských Alpách
aktualizováno 14.01.
přívaly sněhu

Kalamita v Alpách uvěznila tisíce turistů. Hrozí laviny i povodně

V německých i v rakouských Alpách hlásí enormní množství sněhu, na většině míst v hrozí nejvyšší lavinové nebezpečí. Očekává se další přívalové sněžení, na některých místech napadnou až dva metry. Některá lyžařská střediska jsou zcela odříznuta od světa.

Prásk.tv píše:

Ben Cristovao, Nikol Moravcová a David Svoboda - 1
čtěte o tématu Alpy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Zasněžené náhrobky
aktualizováno 13.01.
Lavinové nebezpečí

Alpská tragédie: Tři lyžaři zemřeli v lavině, čtvrtého přestali hledat

Tři němečtí lyžaři zahynuli poté, co je v rakouských Alpách zasypala lavina. Čtvrtý lyžař je pohřešovaný. Policie musela odvolat pátrání kvůli počasí a hrozbě lavin.

Sněhová kalamita v Německu - 4
aktualizováno 10.01.
Problémy se sněhem

Kalamita v Alpách pokračuje! Další oběti, zavřené cesty i areály

Už čtyři dny se rakouské a německé Alpy potýkají s vydatným sněžením, kvůli kterému jsou uzavřená lyžařská střediska a neprůjezdné silnice, odříznuté vesnice od světa a na hodně místech hrozí pád laviny. Německo se potýká i s problémy na dálnicích, kde se tvoří dlouhé kolony a lidé musejí několik hodin čekat. Kvůli lavinám i sněhu přibývají také oběti. V Dolním Rakousku zemřel teprve šestnáctiletý lyžař, kterého zabila lavina.

Sníh v Rakousku
aktualizováno 09.01.
Extrémní počasí

Nebezpečí v Alpách: Ztracení turisté, laviny, uzavřená střediska

Již třetí den se Alpy v Rakousku potýkají s vydatným sněžením, které způsobuje problémy na silnicích a v několika lyžařských oblastech. Uzavřený je stále areál Hochkar, ze kterého museli být lidé evakuováni. Na několika místech hrozí čtvrtý a pátý stupeň lavinového nebezpečí. Mimořádný stav vyhlásilo také Slovensko.

Sníh v Rakousku
aktualizováno 07.01.
turisté musí pryč

Peklo v Alpách: Hrozba lavin, silný vítr, zavřená střediska i silnice

Přívaly sněhu a špatné povětrnostní podmínky trápí lyžařská střediska v Rakousku. Například oblíbená oblast Hochkar musela být uzavřena kvůli lavinovému nebezpečí. Jelikož napadly až dva metry sněhu a v dalších dnech se situace nezmění, musí být místní obyvatelé i turisti evakuováni. Podobné problémy jsou i na jihu Německa, kde jsou uzavřeny některé horské silnice.

Horští záchranáři v Alpách
27.12.
Šťastný konec

Zázrak v Alpách: Chlapec (12) přežil pod lavinou čtyřicet minut

Vánoční zázrak se stal ve francouzském lyžařském středisku La Plagne. Dvanáctiletý chlapec tady přežil čtyřicet minut pod sněhem poté, co ho zasypala lavina. Naštěstí vyvázl jen se zlomenou nohou. Informaci přinesla televize BBC.

V Alpách napadly tři metry sněhu
aktualizováno 04.11.
Překvapení na horách

V Alpách napadly tři metry sněhu! Střediska otevřela o měsíc dřív

Alpy překvapilo mohutné sněžení. V některých alpských střediscích napadaly až tři metry prašanu. Radost z toho mají hlavně provozovatelé skiareálů, kteří mohli otevřít prakticky o měsíc dřív než obvykle.

Lyžování v zahraničí
04.11.
Zimní sezóna

Střediska v Alpách připravila řadu novinek! Co na vás letos čeká?

Pokud se chystáte strávit letošní zimu na horách v zahraničí, čeká vás spousta novinek, které si místní skiareály připravily pro lyžaře. Vybudováno bylo několik nových lanovek nebo restaurací, kde se budete moci ohřát a užít si nezapomenutelné výhledy. Střediska také investovala do lepšího zasněžování svahů nebo propojování areálů. Lyžařská sezóna 2018/2019 zde bude velmi pestrá.