Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lavina v alpském středisku Tignes - 4
aktualizováno 18.02.
neštěstí ve Švýcarsku

Horor v Alpách: Lavina zabila dva lyžaře, další dva se podařilo najít

Ve švýcarském kantonu Valais se dnes utrhla lavina, která zranila dva turisty. Dalším osmi lyžařům, o jejichž zavalení policie původně informovala, se podařilo uniknout, uvedla agentura AFP. Dva lyžaři naopak nepřežili pád laviny v oblasti francouzského střediska Val d´Issere, další zemřel na sjezdovce v Rakousku.

Brixental
aktualizováno 09.02.
Tyrolsko

Lyžování Kitzbühelských Alpách: Skvělé trasy pro děti i profíky

Sjezdovky pro začátečníky i pro profíky. Výborné jídlo i služby. Čistý vzduch a krásná příroda. To jsou Alpy v okolí Kitzbühelu.

Autem do Alp
aktualizováno 09.02.
VÍKEND

Autem do Alp: Jak se vyhnout pokutám a co nezapomenout?

Na řidiče, kteří se chystají do Alp, nečekají v tomto období jen kolony a uzavírky, ale překvapit je mohou i vysoké pokuty. Poradíme, na co nezapomenout, aby se cesta za lyžovačkou neproměnila v peklo.

Prásk.tv píše:

Štěpán Sokol
čtěte o tématu Alpy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Záchrana lyžařů z lanovky v Alpách
aktualizováno 30.01.
Záchrana v Alpách

VIDEO: Lanovka se zastavila, desítky lidí vysvobodil až vrtulník!

Asi 150 lyžařů uvízlo na sedačkové lanovce v rakouských Alpách. Zůstali viset ve vzduchu, vysvobodili je až záchranáři ve vrtulnících. Poruchu lanovky podle vyšetřování způsobilo poškozené ložisko.

Odklízení sněhu po lavině mezi městy Taesch a Zermatt
aktualizováno 23.01.
Hrozba lavin

Krize v Alpách pokračuje! Evakuují chaty, sněhu je jako za 5 měsíců

Přívaly sněhu trápí turisty v Alpách už několik týdnů. Kvůli hrozbě lavin museli ve středisku Chamonix evakuovat více než 100 chat. Za 45 dní podle starosty nasněžilo tolik, co běžně za pět měsíců.

Sněhová kalamita v lyžařských střediscích - 7
aktualizováno 22.01.
hrozba lavin!

Apokalypsa v Alpách: Lanovky pod sněhem, lidé nemohou odjet!

V lyžařském středisku Ischgl v rakouském Tyrolsku hrozí laviny. Situace je nejvážnější za posledních 19 let. Do areálu ani není možné se dostat, přístupové cesty byly uzavřeny. Podobná situace je na některých místech také ve Francii a Švýcarsku.

Migranti v Alpách
19.01.
riskují život

Roztátý sníh odkryje mrtvoly migrantů. Mohou je najít turisté

Migranti se během zimních měsíců snaží překračovat hranice Itálie a Francie. Cesta přes zasněžené hory je ale životu nebezpečná a podle horských průvodců teplé počasí odhalí mrtvoly lidí, kteří ji nezvládli.

Sníh v Itálii prorazil okna hotelu
10.01.
Kalamita v Evropě

V Alpách napadl další metr sněhu! Přívaly prorazily okna hotelu

Ve Švýcarsku a Francii nadále platí nejvyšší stupeň lavinového nebezpečí. Ve Švýcarském Zermattu bylo dva dny uvězněno zhruba 13 tisíc turistů. Vlaková trať ze střediska byla zprovozněna až ve středu odpoledne. Laviny hrozí také v Itálii.

Sníh - Francie, Alpy
aktualizováno 09.01.
Turisté neodjedou

Extrémní počasí v Evropě: Obří závěje, lidé odřízlí od světa

Silné sněžení zasáhlo alpské oblasti Itálie, Švýcarska i Francie. V Sestriere zavalila lavina pětipatrovou rezidenci, kde v té době pobývalo 29 lidí. Ve středisku Zermatt zůstalo 13 tisíc turistů odříznuto od zbytku světa, protože sníh zablokoval všechny přístupové cesty.

Porucha lanovky v Alpých
aktualizováno 25.12.
Záchrana v Alpách

Skoro prošvihli Vánoce! Stovka lyžařů uvízla na lanovce! VIDEO

Hodně napínavý Štědrý den mají za sebou turisté, kteří si vyrazili zalyžovat do Francie do horského střediska Chamrousse. Asi stovka jich odpoledne uvízla v kabinového lanovce. Záchrana trvala několik hodin a lyžaři tak málem propásli štědrovečerní večeři.