Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podvodníci si nechávali zboží
18.01.
Milionové škody

Obří kamionový podvod! Zboží záhadně mizelo během přepravy

Kriminalisté na Vysočině odhalili rozsáhlý mezinárodní gang zlodějů, kteří zakládali fiktivní přepravní firmy. Zboží, které od klientů převzali, končilo ve skladech podvodníků. Škoda, kterou tak způsobili, má být téměř dvě stě miliónů korun.

SMS
aktualizováno 18.01.
podvodné jednání

Přišla vám podivná SMS? Desítky Čechů už připravila o tisíce korun

Bezmála sto korun musí zaplatit lidé, kteří otevřou SMS z čísla 90409099. Obětí podvodníků už se staly desítky Čechů. Možností, jak vás mohou nepoctivci obrat, je nespočet. Nejlepší je zprávy od podezřelých čísel vůbec neotvírat.

Pátrání po mužích
14.01.
Hledají dva muže

Muž si založil dva eshopy. Za pár dní vylákal z lidí půl milionu

Po muži, který ze zákazníků vylákal na internetu půl milionu a zboží nedodal, pátrají jihomoravští policisté. Pachatel si dvakrát založil podvodný eshop nabízející elektroniku, Policisté hledají muže, kteří vybírali v Praze z bankomatů peníze podvedených zákazníků.

Prásk.tv píše:

Rihanna - 1
čtěte o tématu podvod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Podvodník - ilustrační foto
10.01.
Nepovedený pronájem

Podvodník nabízel neexistující byty! Na kontě má už půl milionu

Policisté z Pardubického kraje pátrají po muži, který nabízel neexistující byty a vybíral na ně vratnou kauci i nájemné za 500 eur. Od dubna loňského roku podvedl už 31 lidí a přišel si na půl milionu korun. Muži hrozí 5 let vězení.

Muž u počítače
09.01.
internetová podvodnice

Nabídla muži sňatek přes e-mail. Místo svatby přišel o statisíce

Olomoučtí kriminalisté vyšetřují poměrně bizarní pokus o seznámení přes internet. Muži přišla přes e-mail žádost o sňatek od neznámé cizinky. Během dvou let z něj vylákala přes 800 tisíc korun. Teprve poté, co přestala odepisovat, muž pojal podezření, že by se mohlo jednat o podvod.

Dětské pleny
08.01.
Nespokojení zákazníci

Zaplatily jsme plenky, nedostaly nic, zuří matky. E-shop řeší policie

Pražští policisté prověřují chování e-shopu www.nejlevnejsiplenky.cz. Na obchod si stěžují desítky lidí, podle kterých si e-shop vezme peníze, ale zboží nepošle. Policisté vše řeší s podezřením na podvod.

Imigranti se vydávají za nezletilé
aktualizováno 28.12.
Podvody s věkem

Migranti chycení na Moravě tvrdili, že jim je 16. Byli to dospělí muži

V Česku začíná přibývat případů, kdy se dospělí zadržení uprchlíci vydávají za nezletilé. Většinou nemají doklady a cizinecká policie má pak problém určit jejich věk. Důvod to má jediný - migranti se chtějí místo do uprchlických center dostat do specializovaného dětského domova. Ten má volnější režim a oni tak mají větší šanci na útěk.

Podvodník - ilustrační
28.12.
varování policie

Podvodník nabízí v ČR byty k pronájmu, podvedl už 10 lidí

Berounští kriminalisté vyšetřují podvod s pronájmem bytů. Zatím neznámý člověk nabízí přes internet k pronájmu byty v Praze a Plzni, po zaplacení zálohy ale přestane komunikovat. Zatím se mu podařilo napálit nejméně deset lidí, případů ale může být více.

Podvod - ilustrační foto
21.12.
Okradl přes 200 lidí

Muž z Pardubicka nabízel výhodné investice. Zmizelo 125 milionů

V policejní cele skončil pětačtyřicetiletý muž z Pardubicka. Policisté jej podezřívají z podvodu. Muž nabízel zhodnocení investic a od klientů vybíral peníze i přesto, že k takové činnosti neměl v Česku oprávnění. Více než 200 klientů přišlo dohromady o 125 milionů korun. Muži hrozí desetileté vězení.

Žena u počítače
aktualizováno 17.12.
Pozor na to!

Máte doplatit daně? Pozor! Místo berňáku píší lidem podvodníci

Finanční správa varuje před podvodníky, kteří jménem finančních úřadů rozesílají e-maily, jejichž adresáty vyzývají k uhrazení nedoplatků daní. Podvodné zprávy se šíří v Plzeňském kraji.