Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pátrání po podvodnících
15.01.
Hledá je policie

Podvodníci trikem ukradli firmu, pak si vzali obří úvěr! Pomozte

Pražští policisté pátrají po dvojici neznámých mužů, kteří loni díky zdařilým padělkům ukradli cizí firmu a následně si vzali velký úvěr od banky. Škoda přesáhla deset milionů korun.

Kočkovitá šelma v lese na Slovensku
14.01.
Je to podvod?

V lese na Slovensku údajně vyfotili pumu! Prověřuje to i policie

Slovenský myslivec pořídil v lesích fotografii neznámého zvířete. Podle odhadů se může jednat o pumu nebo dokonce lvici. Myslivci se teď hádají, zda jde o podvrh, nebo reálný snímek. Případ prošetřuje i policie.

Čapí hnízdo
aktualizováno 08.01.
Čapí hnízdo

HN zveřejnily zprávu OLAF: Žádost o dotaci na farmu byl podvod

Při žádosti o dotaci pro farmu Čapí hnízdo byly podány nepravdivé a neúplné informace. Uvádí to zpráva Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování Čapího hnízda, ze které dnes citují na svém webu Hospodářské noviny (HN).

Prásk.tv píše:

Těhotná žena
čtěte o tématu podvod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Kalousek a Valachová o vyšetřování OLAF
aktualizováno 05.01.
kauza čapí hnízdo

Politici opozice si přišli na policii pro zprávu OLAF. Tohle prozradili

Ode dneška mají členové mandátového a imunitního výboru možnost nahlížet do zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům, který se zabýval vyšetřováním kauzy Čapí hnízdo. Členové výboru si možnost nahlédnutí do zprávy OLAF na policejním ředitelství sami vyžádali.

Čapí hnízdo
04.01.
vyšetřování OLAF

Ministerstvo financí zveřejnilo zprávu o Čapím hnízdu. Jen část

Ministerstvo financí zveřejnilo na svých internetových stránkách tři odstavce závěrů z padesátistránkové zprávy Evropského úřadu pro boj proti podvodům (OLAF) o vyšetřování farmy Čapí hnízdo.

Dopadený podvodník
27.12.
Nepoučitelný?

Recidivista obíral seniorky, policie hledá jeho další oběti! VIDEO

Pražští kriminalisté pátrají po dalších obětech recidivisty, který v hlavním městě připravil seniorky o desetitisíce korun. Podvodníka zadržel v pátek pozorný svědek, pak si ho převzali muži zákona.

Bagr
27.12.
Podveden

Podnikatel zaplatil za bagr statisíce. Nemá stroj ani peníze!

Policisté poměrně často řeší případy, kdy si někdo přes internet obědná mobil či notebook a místo toho mu dorazí brambory nebo cihly. Kriminalisté na Šumpersku ovšem nyní vyšetřují poněkud větší objednávku.

Zkažené cukroví
22.12.
podvod s cukrovím

Cukrářka má používat falešný profil, ženu už chvíli stíhá policie

Velký ohlas zaznamenala včera odvysílaná reportáž o cukrářce ze Sokolovska, která měla podvést stovku žen z celé republiky. Žena prostřednictvím sociální sítě nabízela cukroví. Televize Nova dnes zjistila, že to není první problém této cukrářky se zákonem. V současné době ji stíhá policie kvůli dalším podvodům.

Cukroví
aktualizováno 21.12.
podvedení zákazníci

Lidé mají zkažené Vánoce! Ženě zaplatili za cukroví, ta pak zmizela

V Česku řádí falešná cukrářka. Podvedla už přes stovku zákazníků z celé republiky. Přes sociální sítě nabízí domácí vánoční cukroví včetně jeho doručení. Jenže zákazníci, kteří jí poslali peníze předem, se cukroví buď nedočkali, nebo jim přišly velmi nepovedené kousky. Lidé tak začínají na cukrářku podávat trestní oznámení.

Muž, který chtěl ujet bez placení byl opilý a bez řidičáku
aktualizováno 12.12.
troufalý pokus

Šílený řidič hazardoval se životy! Policie valila oči, co vše si dovolil

Východočeská policie vyšetřuje velmi kuriózní případ. Opilý cizinec (29) během jízdy z Německa do Trutnova vypil deset piv. Navíc jel v ukradené dodávce a z čerpací stanice chtěl ujet bez placení, jízdu ale nedokončil.