Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Peníze - ilustrační foto
13.04.
Odpudivý podvod

Žena měla léta pobírat příspěvky na matku, ta byla dávno po smrti!

Až pět let ve vězení může strávit šestapadesátiletá žena z Luhačovic na Zlínsku. Několik let totiž pobírala příspěvek na ošetřování své matky, která ovšem zemřela už na konci roku 2011.

Volání
aktualizováno 10.04.
nevolejte zpět!

Pozor na nepřijaté hovory! Čechy okrádají podvodníci přes telefon

Na Česko se zaměřili podvodníci, kteří pomocí telefonních hovorů ze zahraničí okrádají lidi o peníze. Postup je přitom naprosto jednoduchý. Okradené nejprve prozvoní z čísla s exotickou předvolbou. Hovor však rychle ukončí a spoléhají na to, že jim lidé zavolají zpátky. Takový hovor se však může pořádně prodražit.

Nákup léků přes Eshopy
aktualizováno 04.04.
prodej na internetu

Nelegální lékárny na internetu nabízí neschválené léky! SEZNAM

V Česku se rozmáhá byznys s nelegálním prodejem léků přes internet. Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) tak zveřejnil seznam nelegálních internetových prodejen na svém webu. V následujícím článku přinášíme kompletní seznam všech e-shopů s léky, před kterými úřad varuje.

Prásk.tv píše:

Vladimír Putin
čtěte o tématu podvod na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Pátrání po zlodějích
28.03.
praní špinavých peněz

Poznáte je? Šestice mužů nakradla miliony, policie neví, kdo to je

Po šestici cizinců, kteří jsou podezřelí z podvodů, pátrají pražští policisté. Muži už způsobili škodu za několik milionů korun.

Med s falešnými údaji - 1
23.03.
Podvodník v akci

Na český trh se dostal med s falešnými údaji! Můžete ho mít i vy

Podvodník se snažil uspět na českém trhu s medem, který prodával pod falešnými údaji. Nevyhovující zásilku medu se podařilo odhalit inspektorům Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) ve spolupráci s Policií ČR.

Pátrání po podvodnících
22.03.
Zmizel neznámo kam

Policisté měsíce marně hledají podvodníky. Zveřejnili nové fotky

Pražští policisté už několik měsíců bezvýsledně pátrají po dvojici podvodníků, kteří si pomocí padělaných dokumentů přivlastnili cizí firmu. Nyní doufají, že k dopadení podezřelých jim pomůžou nové fotografie hlavního pachatele.

David Rath - 3
aktualizováno 20.03.
korupční kauza

Vrcholí soud s Rathem: Žalobce pro něj navrhuje 9 let vězení!

Soudní řízení v úplatkářské aféře kolem Davida Ratha spěje ke svému závěru. U Krajského soudu v Praze dnes zazní závěrečné řeči. Žalobce Petr Jirát navrhuje pro středočeského exhejtmana trest odnětí svobody mezi 8 a 9 lety. Rath by podle něj také měl přijít o veškerý majetek.

Dům kde se netopí
18.03.
problémy s teplem

Před lety majitel odpojil topení, rodiny teď mrznou každou zimu

Rekordně nízké teploty velmi těžce snáší obyvatelé bytového domu ve Frýdku-Místku, rodiny tam mrznou několik zim po sobě. Teplo jim v roce 2014 poprvé odpojil majitel domu Jakub Smolík, kterého loni odsoudili a měl si odsedět šest a půl roku. Už sedm měsíců se ale ukrývá a byl na něj dokonce vydán zatykač.

Série různých žárovek
aktualizováno 15.03.
nekalé praktiky

Šmejdi mají novou taktiku, na tohle by si měli dát lidé pozor

Podle odborníků, kteří se zabývají ochranou spotřebitelů, se takzvaným šmejdům stále daří klamat zákazníky. Své praktiky totiž přizpůsobili a tradiční předváděcí akce v restauracích nahradili například nabídkami po telefonu. Lidé často naletí i kvůli tomu, že si nepřečtou pozorně smlouvy.

Nakupování přes internet - ilustrační foto
aktualizováno 20.03.
nákup přes internet

ČOI varuje: Podvodných e-shopů přibývá! KOMPLETNÍ SEZNAM

V Česku raketově narůstá počet internetových obchodů, ze kterých se zakoupeného zboží či služeb nikdy nedočkáte. Česká obchodní inspekce (ČOI) před těmito prodejci dlouhodobě varuje a na svém webu zveřejnila jejich seznam. V následujícím článku vám přinášíme jejich podrobný přehled.