Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Setkání prezidentů Kima a Muna
aktualizováno 27.04.
Korejský summit

Průlom na Korejském poloostrově! Oba státy formálně ukončí válku

Válka na Korejském poloostrově formálně skončí! Dohodli se na tom představitelé obou států na historické schůzce v Pchanmundžonu. Boje mezi oběma stranami ustaly před 65 lety, od té doby ale na Korejském poloostrově platilo pouze příměří. KLDR také souhlasila, že se vzdá jaderných zbraní.

Facebook
aktualizováno 22.02.
Panika na síti

Facebook postihl velký výpadek. Problém je v Evropě, USA i Asii

Celosvětovou sociální síť Facebook zasáhly ve čtvrtek rozsáhlé výpadky. „Omlouváme se, něco se pokazilo,“ objevuje se překvapeným uživatelům v několika státech napříč třemi kontinenty. Problém hlásí USA, Asie a také některé evropské státy.

Čínský Nový rok psa
aktualizováno 17.02.
čínský kalendář

V Asii přivítali nový rok Psa! Takové oslavy se jen tak nevidí

V Číně, Koreji a dalších asijských zemích oslavili o půlnoci příchod nového roku - roku Psa. Oslavy doprovázely ohňostroje a světelné show. Pes, jedno ze znamení čínského horoskopu, symbolizuje přátelství, věrnost a oddanost.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje
čtěte o tématu Asie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Zemětřesení na Tchaj-wanu
aktualizováno 07.02.
Až 6,4 stupňů

Silné zemětřesení u Tchaj-wanu! Na ostrově padají domy, 2 mrtví

Silné zemětřesení zasáhlo v úterý večer Tchaj-wan. Otřesy zasáhly východ ostrova zhruba 10 minut před půlnocí místního času (před 17. hodinou SEČ). Ve městě Chua-Lien se zřítil hotel, uvedla agentura Reuters s odkazem na tchajwanskou vládu.

Raptor
aktualizováno 04.12.
Napětí zase roste

USA a Korea zahájily velké letecké cvičení, KLDR kvůli tomu zuří

Spojené státy americké a Jižní Korea zahájily největší společné letecké vojenské cvičení. V reakci na test nové balistické střely, který provedla Severní Korea minulý týden, se každoroční manévry změnily v monstrózní akci. Severokorejci považují cvičení za provokaci.

Natalie Seymourová
16.11.
záhadné úmrtí

Podivná smrt turistek: Jejich těla našli v hotelu. Obě bolel žaludek

Těla dvou turistek našli v hotelovém pokoji v Kambodži. Jedna z mladých žen si stěžovala matce, že jí a její kamarádce není dobře od žaludku.

2070796
aktualizováno 12.11.

KOŘENÍ: Změna klimatu likviduje mongolské stepi!

Odhaduje se, že po světě putuje asi 40 milionů kočovníků. Většina z nich pase stáda po asijské stepi. Jen v Mongolsku jich žije asi milion, což je třetina tamní populace. Dohromady mají asi po 35 milionech ovcí a koz a po pěti milionech koní a dobytka. Tolik hladových krků spásá obrovské množství trávy. Ta však roste čím dál méně. Na vině je změna globálního klimatu.

Donald Trump
11.11.
Transpacifické partnerství

Jde to i bez USA! Země z oblasti Pacifiku se dohodly na spolupráci

Ministři obchodu 11 zemí z oblasti Asie a Pacifiku dnes podle agentury AP oznámili, že dosáhli dohody o pokračování Transpacifického partnerství (TPP). Smlouva o vzájemném volném obchodu byla ohrožena poté, co se z ní letos stáhly Spojené státy.

APEC 2017 ve Vietnamu
aktualizováno 10.11.
světová ekonomika

Trump na summitu ve Vietnamu ostře kritizoval KLDR

Prezident Spojených států Donald Trump ve Vietnamu na summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří znovu ostře kritizoval KLDR. Celý den se spekuluje, zda se tam setká s prezidentem Putinem. Podle poslední informace se soukromá schůzka konat nebude.

Donald Trump
aktualizováno 08.11.
Návštěva Asie

Trump varoval KLDR: "Nenecháme se zastrašit ničemným režimem!"

Americký prezident Donald Trump během středečního projevu v jihokorejském parlamentu varoval Severní Koreu, aby nepokoušela a nepodceňovala Spojené státy. USA budou proti jaderné hrozbě KLDR hájit sebe i spojence, vzkázal Trump na závěr svého pobytu v Jižní Koreji. Neohlášenou návštěvu demilitarizované zóny, kam chtěl zavítat před odletem do Číny, mu překazilo nepříznivé počasí.