Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Raptor
aktualizováno 04.12.
Napětí zase roste

USA a Korea zahájily velké letecké cvičení, KLDR kvůli tomu zuří

Spojené státy americké a Jižní Korea zahájily největší společné letecké vojenské cvičení. V reakci na test nové balistické střely, který provedla Severní Korea minulý týden, se každoroční manévry změnily v monstrózní akci. Severokorejci považují cvičení za provokaci.

Natalie Seymourová
16.11.
záhadné úmrtí

Podivná smrt turistek: Jejich těla našli v hotelu. Obě bolel žaludek

Těla dvou turistek našli v hotelovém pokoji v Kambodži. Jedna z mladých žen si stěžovala matce, že jí a její kamarádce není dobře od žaludku.

2070796
aktualizováno 12.11.

KOŘENÍ: Změna klimatu likviduje mongolské stepi!

Odhaduje se, že po světě putuje asi 40 milionů kočovníků. Většina z nich pase stáda po asijské stepi. Jen v Mongolsku jich žije asi milion, což je třetina tamní populace. Dohromady mají asi po 35 milionech ovcí a koz a po pěti milionech koní a dobytka. Tolik hladových krků spásá obrovské množství trávy. Ta však roste čím dál méně. Na vině je změna globálního klimatu.

Prásk.tv píše:

Jiří Pomeje
čtěte o tématu Asie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Donald Trump v Jižní Koreji
11.11.
Transpacifické partnerství

Jde to i bez USA! Země z oblasti Pacifiku se dohodly na spolupráci

Ministři obchodu 11 zemí z oblasti Asie a Pacifiku dnes podle agentury AP oznámili, že dosáhli dohody o pokračování Transpacifického partnerství (TPP). Smlouva o vzájemném volném obchodu byla ohrožena poté, co se z ní letos stáhly Spojené státy.

APEC 2017 ve Vietnamu
aktualizováno 10.11.
světová ekonomika

Trump na summitu ve Vietnamu ostře kritizoval KLDR

Prezident Spojených států Donald Trump ve Vietnamu na summitu zemí Rady pro ekonomickou spolupráci Asie a Tichomoří znovu ostře kritizoval KLDR. Celý den se spekuluje, zda se tam setká s prezidentem Putinem. Podle poslední informace se soukromá schůzka konat nebude.

Donald Trump v Jižní Koreji
aktualizováno 08.11.
Návštěva Asie

Trump varoval KLDR: "Nenecháme se zastrašit ničemným režimem!"

Americký prezident Donald Trump během středečního projevu v jihokorejském parlamentu varoval Severní Koreu, aby nepokoušela a nepodceňovala Spojené státy. USA budou proti jaderné hrozbě KLDR hájit sebe i spojence, vzkázal Trump na závěr svého pobytu v Jižní Koreji. Neohlášenou návštěvu demilitarizované zóny, kam chtěl zavítat před odletem do Číny, mu překazilo nepříznivé počasí.

Si Ťin-pching a Donald Trump
03.11.
návštěva zemí

Trump se vydal na klíčovou cestu do Asie, musí být velmi opatrný

Prezident Spojených států Donald Trump se vydal na svou čtvrtou zahraniční cestu. Míří do Asie, kde navštíví pět zemí a to v době vzrůstajícího napětí mezi USA a Severní Koreou. Americká média upozorňují, že si bude muset mezi protokoly svázanými státníky dát pozor na přešlapy a neformálnost.

Americký torpédoborec USS John S. McCain
aktualizováno 21.08.
pět zraněných nehoda u singapuru

Americký torpédoborec se srazil s ropným tankerem! 10 nezvěstných

Celkem deset lidí se od pondělního rána pohřešuje po srážce amerického torpédoborce s ropným tankerem východně od Singapuru. Jde o druhou námořní katastrofu v asijských vodách za poslední zhruba dva měsíce.

Drogy - ilustrační foto
aktualizováno 17.08.
Dostal přísný trest

Český důchodce (63) vezl drogy do Hongkongu, stráví 27 let v cele!

Sedmadvacet let by měl ve vězení strávit třiašedesátiletý Čech, který pašoval do Hongkongu zásilku drog z Brazílie. Země má jedny z nejpřísnějších protidrogových zákonů a muži hrozilo i doživotí. Proti trestu se zřejmě neodvolá, aby urychlil vydání do České republiky.

KLDR provedla test jaderné střely
22.05.
Test balistické střely

KLDR potvrdila test nové střely. "Jsme připraveni ji použít," hrozí

Severní Korea provedla další test balistické rakety. Odpálení střely Pukguksong-2 přihlížel i vůdce Kim Čong-un. Ten prohlásil, že ke země připravena na vojenské využití rakety. Kvůli severokorejskému raketovému testu se v úterý sejde Rada bezpečnosti OSN.