Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš, Jan Hamáček
09.06.
sestavování vlády

Lidé napjatě očekávají referendum ČSSD, odmítnutí politici neřeší

Stále čekáme na výsledek referenda sociální demokracie, ve kterém její členové rozhodují o vstupu do vlády s hnutím ANO. Scénáře, které by následovaly při pozitivním výsledku, jsou téměř jasné. Ovšem případným odmítavým postojem ČSSD se politici zatím příliš nezabývají.

Lékaři a peníze
aktualizováno 06.06.
navyšování platů

Hrozí protesty! Plošné zvýšení platů v nemocnicích vláda odmítla

Zdravotničtí odboráři vyhrožují protesty. Oznámili to po dnešním společném jednání s premiérem a ministrem zdravotnictví v demisi. Ti totiž odmítli jejich požadavek na plošné navýšení výdělků pro zaměstnance v nemocnicích o 10 %. O formě protestů rozhodnou odboráři zřejmě příští týden.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
10.05.
zítra se zveřejní

Podrobnosti koaliční smlouvy: Vláda nebude zvyšovat daně!

Pár hodin před zveřejněním koaliční smlouvy, na které se shodli zástupci hnutí ANO a sociální demokracie, vyplouvají napovrch podrobnosti prohlášení. Podle informací televize Nova by případná nová vláda neměla zvyšovat daně a chce se zasadit o přesunutí některých služeb do nejnižší sazby DPH, což by je mohlo zlevnit.

Prásk.tv píše:

Kolik vydělávají hudební hvězdy za koncerty
čtěte o tématu vyjednávání na Prásk.tv
Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 07.05.
Pondělní schůzka

Babiš a Hamáček dohodli koaliční smlouvu, včetně podmínek ČSSD

Andrej Babiš a Jan Hamáček v pondělí dospěli k textu koaliční smlouvy, který je pro ČSSD akceptovatelný. Předseda sociálních demokratů po jednání řekl, že byly vyřešeny všechny záležitosti ohledně pojistek, které ČSSD v koaliční smlouvě chtěla mít. Babiš očekává, že jednání o vládě budou do pátku u konce.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 01.05.
Důležité jednání

Podmínky ČSSD se nám nelíbí, vzkázalo ANO. Přesto jedná dál

Republikový výbor ANO podpořil další vyjednání s ČSSD o společné vládě. Televizi Nova to během jednání výboru řekl místopředseda hnutí Jaroslav Faltýnek. Výbor podle něj dostal informaci o podmínkách ČSSD pro koaliční vládu. Koaliční smlouva by mohla být hotova do konce týdne, uvedl Faltýnek.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
25.04.
jednání o vládě

Podmínka o odstoupení při odsouzení? Absurdní, zní z ANO

Hnutí ANO nechce v případné koaliční smlouvě s ČSSD podmínku, že by prvoinstančně odsouzený politik měl odejít z vlády. Novinářům to řekl místopředseda ANO Jaroslav Faltýnek. Před schůzkou, na které mají strany debatovat o koaliční smlouvě a programovém prohlášení, takovou podmínku označil za nepřijatelnou a absurdní. Na schůzce chybí předsedové ANO Andrej Babiš i ČSSD Jan Hamáček, kteří se zřejmě setkají ve čtvrtek samostatně.

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 23.04.
jednání o vládě

Koalice ANO s ČSSD s podporou komunistů nemusí být růžová

Pokud se hnutí ANO a ČSSD domluví na společné vládě podporované komunisty, mohlo by jít podle politologů o problematické spojenectví. Především kvůli požadavkům všech tří stran. Jestli dokážou najít kompromisy, by mohlo být jasné už ve středu, kdy by měly k jednomu stolu opět zasednout vyjednávací týmy ANO a sociálních demokratů.

Setkání Babiše a Zemana v Lánech
aktualizováno 15.04.
Jednání o vládě

Babiš: S jednáním si pospíšíme, předběžnou dohodu chci do pátku!

Premiér v demisi Andrej Babiš chce mít předběžnou dohodu s ČSSD o vládní spolupráci projednanou během následujícího týdne. Oznámil to po setkání s prezidentem Milošem Zemanem, kterého na zámku v Lánech informoval, proč hnutí ANO odmítlo jeho radu, aby jednalo s KSČM a SPD, ale rozhodlo se vrátit k jednání se sociálními demokraty.

Filip, Babiš a Okamura
11.04.
Schůzka v Lánech

Jsme ochotní jednat s ANO i SPD o vládě, vzkázali komunisté

Komunisté jsou ochotni jednat o vládní spolupráci kromě ANO i s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Je pro ně ale důležité, aby byl dodržen kompromis, který KSČM dojednala se sociální demokracií.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 06.04.
ČSSD a ANO

Krach jednání o vládě padá na Babišovu hlavu, míní opozice

Odmítnutí vládní spolupráce sociálními demokraty je podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše neúspěchem šéfa hnutí ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše.