Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zadržená Češka Tereza H.
aktualizováno 17.01.
složitá vyjednávání

Cesta pašeračky na svobodu: Tyto možnosti jsou ve hře!

Jednadvacetiletá Češka Tereza H. je už téměř týden ve vazbě, kam ji poslal speciální soud v pákistánském Láhauru minulý čtvrtek. Čeká na to, co s ní bude dál. Podle odborníků je několik možností, co se může stát.

Angela Merkelová a Martin Schultz
12.01.
Hledání shody

Vláda bude! Němečtí politici hlásí průlom po vleklých jednáních!

Vyjednávači konzervativní unie CDU/CSU a sociální demokracie (SPD) dosáhli podle agentury DPA i dalších médií po celonočním jednání průlomu v sondovacích rozhovorech o nové německé vládě. Pokračování dosavadní velké koalice se tak zase o krok přiblížilo.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
aktualizováno 27.12.
Sváteční pauza

Klid před bouří. Strany taktizují před dalším jednáním o vládě

Ticho před bouří. Tak by se dal popsat týden mezi Vánocemi a Silvestrem v české politice. Strany a hnutí sbírají sílu a zvažují taktiku pro další kola vyjednávání o budoucnosti vlády. Klíčový bude první lednový týden a kartami by podle politologů mohlo zamíchat i první kolo volby prezidenta.

Prásk.tv píše:

Kolik vydělávají hudební hvězdy za koncerty
čtěte o tématu vyjednávání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

AAA AUTO snížilo ceny ojetých aut před koncem roku až o 80 000 Kč

Český spotřebitel je již řadu let zvyklý, že hned po vánočních svátcích prodejci razantně snižují ceny svých produktů. Zákazník si může od dnešního dne pořídit s výraznou úsporou nejen elektroniku či oděvy, ale také lepší automobil. Největší prodejce ojetých automobilů u nás, AAA AUTO, zahajuje novoroční výprodejovou akci se snížením cen až o 80 000 Kč ještě před koncem roku. Důvodem poklesu cen poloviny modelů je, stejně jako v uplynulých letech, blížící se zestárnutí o rok, ke kterému dojde po prvním lednu.

Vláda Andreje Babiše
23.12.
první kolo vyjednávání

Hlasování o důvěře vládě se blíží, vyjednávání moc úspěšná nejsou

Do hlasování o důvěře vlády premiéra Andreje Babiše zbývá méně než tři týdny, přesto ale zatím k žádnému většímu posunu nedošlo. Podle politologů to vypadá, že si už politici začínají připravovat půdu pro druhý pokus. A významnou roli by v něm mohl prý sehrát Miloš Zeman a blížící se prezidentské volby.

Německý spolkový sněm
01.12.
Nemají vládu

Politická krize v Německu: Žádná koalice neexistuje, tvrdí Schulz

Politická vyjednávání o budoucnosti Německa pokračují. Zprávy o tom, že se sociální demokraté dohodli s konzervativci a budou jednat o pokračování koalice, ale vyvrátil předseda SPD Martin Schulz. Podle něj by se mělo jednat i o dalších alternativách.

Německý spolkový sněm
aktualizováno 27.11.
neúspěšné vyjednávání

Politická krize v Německu nekončí, předčasné volby Merkelová odmítá

Německá kancléřka Angela Merklová je proti předčasným volbám. Stejně jako německý prezident zastává názor, že i po krachu koaličního vyjednávání mají strany dál hledat kompromisy.

Radek Vondráček byl zvolen předsedou Poslanecké sněmovny
aktualizováno 23.11.
první schůzka

Poslanci dohodli vedení výborů. ANO jich povede 7 z 18

Podle dohody sněmovních stran bude mít hnutí ANO předsedy sedmi výborů, Demokratický blok tvořený ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN čtyř výborů. Po dvou výborech povedou Piráti, SPD a KSČM, předsednictví v jednom získá ČSSD.

Angela Merkelová
aktualizováno 20.11.
předčasné volby?

Merkelové se nepodařilo sestavit vládu, hrozí předčasné volby!

Rozhovory o nové německé vládě v noci na dnešek ztroskotaly. Více než čtyřtýdenní vyjednávání s konzervativní unií CDU/CSU a Zelenými se kvůli přetrvávajícím neshodám rozhodli ukončit svobodní demokraté (FDP). Zástupci CDU a Zelených postup FDP kritizují. Německo nyní zřejmě čekají předčasné volby. Podle některých pozorovatelů by v nich už znovu na kancléřku nemusela kandidovat Angela Merkelová (CDU).

Tisková konference ANO - 3
16.11.
Politické tahanice

Měsíc po volbách a vláda nikde. S ANO se shodli jen komunisté!

Máme měsíc po volbách a pořád ještě není jasné, jak bude vypadat naše budoucí vláda. Vítězné hnutí ANO zatím našlo společnou řeč jen s komunisty.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 15.11.
sňatek z rozumu

Malé strany ve Sněmovně se spojily a vznikl Demokratický klub

Poslanci stran ODS, TOP 09, KDU-ČSL a STAN se spojili do Demokratického klubu. Zástupci stran to oznámili na společné tiskové konferenci.