Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Babiš, Hamáček a Filip
aktualizováno 23.04.
jednání o vládě

Koalice ANO s ČSSD s podporou komunistů nemusí být růžová

Pokud se hnutí ANO a ČSSD domluví na společné vládě podporované komunisty, mohlo by jít podle politologů o problematické spojenectví. Především kvůli požadavkům všech tří stran. Jestli dokážou najít kompromisy, by mohlo být jasné už ve středu, kdy by měly k jednomu stolu opět zasednout vyjednávací týmy ANO a sociálních demokratů.

Setkání Babiše a Zemana v Lánech
aktualizováno 15.04.
Jednání o vládě

Babiš: S jednáním si pospíšíme, předběžnou dohodu chci do pátku!

Premiér v demisi Andrej Babiš chce mít předběžnou dohodu s ČSSD o vládní spolupráci projednanou během následujícího týdne. Oznámil to po setkání s prezidentem Milošem Zemanem, kterého na zámku v Lánech informoval, proč hnutí ANO odmítlo jeho radu, aby jednalo s KSČM a SPD, ale rozhodlo se vrátit k jednání se sociálními demokraty.

Filip, Babiš a Okamura
11.04.
Schůzka v Lánech

Jsme ochotní jednat s ANO i SPD o vládě, vzkázali komunisté

Komunisté jsou ochotni jednat o vládní spolupráci kromě ANO i s hnutím Svoboda a přímá demokracie (SPD). Je pro ně ale důležité, aby byl dodržen kompromis, který KSČM dojednala se sociální demokracií.

Prásk.tv píše:

Kolik vydělávají hudební hvězdy za koncerty
čtěte o tématu vyjednávání na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pozor na „fake news“ - v Německu kvalitní diesely rozhodně nezlevňují

Média jsou nyní plná informací o tom, že se hlavně Němci zbavují svých aut s turbodiesely kvůli přísnějším emisním normám a prodávají je klidně i pod cenou. Podle některých médií dosahují slevy na nové i ojeté vozy z koncernu VW dokonce až 40 %.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 06.04.
ČSSD a ANO

Krach jednání o vládě padá na Babišovu hlavu, míní opozice

Odmítnutí vládní spolupráce sociálními demokraty je podle místopředsedy KSČM Jiřího Dolejše neúspěchem šéfa hnutí ANO a premiéra v demisi Andreje Babiše.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 03.04.
Napjatá situace

V ČSSD to vře! Neshodnou se na vládě, Hamáček i Zimola mlčí

V ČSSD je před mimořádným sjezdem napjatá situace. Mělo by se rozhodnout, za jakých podmínek bude strana ochotna vstoupit do koalice s hnutím ANO. O vypjaté náladě svědčí i to, že předseda Jan Hamáček ani jeho zástupce Jiří Zimola se nechtěli před sjezdem k vyjednávací taktice vyjadřovat.

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 29.03.
Jednání o vládě

ANO a ČSSD se stále nedohodly, Babiš chce týden na rozmyšlenou

Jednání o vládě dnes pokročila v otázce programu, naopak personální záležitosti jsou i nadále zásadní problém. Novinářům to po schůzce se zástupci hnutí ANO řekl předseda ČSSD Jan Hamáček. Podle místopředsedy ANO Richarda Brabce zůstává Andrej Babiš jediným kandidátem na premiéra.

Vojtěch Filip v roce 2017
aktualizováno 24.03.
Jednání o vládě

Komunistům vadí 4 ministři. Babiš si do složení týmu mluvit nenechá

Nejprve komunisté vzkázali, že vláda, kterou jsou ochotni podpořit, by neměla vyhostit ruské diplomaty bez jejich souhlasu. A nyní rovnou řekli, že mají výhrady ke čtyřem ministrům Babišovy vlády.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 23.03.
Jednání o vládě

Koalice mezi ANO a ČSSD se odkládá, schůzka bude později

Klíčové jednání mezi ČSSD a hnutím ANO se odsouvá. Dohoda o možné koaliční spolupráci mohla být dojednána už v pátek večer, ale sociální demokraté setkání přesunuli na příští týden.

Jan Hamáček, Andrej Babiš
aktualizováno 20.03.
kritická témata

ANO a ČSSD jednají o vládě, v cestě jim stojí daně a ministerstva

Sestavení vlády je zase o něco blíž. Hnutí ANO i ČSSD už mají své vyjednávací týmy a v náhledech na některá témata se shodují. Jde například o investice do dopravy nebo zvyšování mezd a důchodů. Zatím to ale vypadá, že se neshodli na počtu ministerstev a také rezortech, které by obsadili sociální demokraté.

Miloš Zeman se v Lánech sešel s Andrejem Babišem
aktualizováno 20.03.
pravidelné setkání

Zeman v Lánech večeřel s Babišem. Mluvili hlavně o vládě

Prezident Miloš Zeman dnes v Lánech povečeřel s Andrejem Babišem. Premiér v demisi ho na schůzce měl informovat o pokračujícím vyjednávání o jeho druhé vládě. ANO se tento týden chystá na další jednání s ČSSD i s komunisty.