Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrzej Duda
aktualizováno 07.02.
kritizují ho

Polský prezident podepsal zákon o holokaustu. S tvrdými tresty

Polský prezident Andrzej Duda podepsal zákon, který hrozí až tříletým vězením za připisování odpovědnosti polskému národu či státu za vyvražďování Židů a další zločiny spáchané za druhé světové války německými nacisty. Zároveň se ale rozhodl, že zákon, kritizovaný hlavně v zahraničí, pošle k ústavnímu soudu, aby rozptýlil obavy, zda neomezí svobodu slova, a zda ustanovení hrozící vězením nejsou příliš vágně formulovaná.

Demonstrace proti vepřínu v Letech u Písku
aktualizováno 31.07.
U památníku holokaustu

Vepřín v Letech, kde vraždili nacisti, odkoupí stát. Majitel kývl

Valná hromada zemědělské společnosti AGPI dnes vyslovila souhlas s převodem areálu vepřína v Letech v okrese Písek u památníku romského holokaustu na stát.

Holocaust - 1
aktualizováno 21.04.
nová zjištění

Přepíšou se učebnice dějepisu? Objevili nové dokumenty z války!

Víc než 70 let po skončení druhé světové války vycházejí na povrch nové šokující informace. V tomto týdnu by měly být zveřejněny unikátní archivní materiály Komise OSN pro vyšetřování válečných zločinů. Z těch vyplývá, že Spojenci věděli o holokaustu už od prosince 1942, tedy mnohem dřív, než tvrdili.

Obchodní sdělení

SNOWtour 2016/17: Branná – nový manšestrový vlk!

Branná už dlouhodobě patří mezi naše oblíbená střediska. Tenhle jesenický „koutek“ se vyznačuje tou nejpohodovější atmosférou široko daleko, a to hlavně díky jejímu majiteli Banditovi, který se večer v hospodě u lanovky promění v hlavního baviče s těmi nejvtipnějšími historkami.

Koncetrační tábor v Osvětimi
aktualizováno 27.01.
Den obětí holokaustu

Osvobození Osvětimi: Svět s hrůzou poznal, co znamená peklo

Byly tři hodiny odpoledne, když se z lesa za ostnatým drátem vynořili obezřetní sovětští vojáci se samopaly v rukou. Psal se 27. leden 1945 a Rudá armáda se právě probojovala ke koncentračnímu táboru Osvětim v Polsku. Svět spatřil hrůzy, jaké dosud nepoznal. Právě tento den si proto připomíná jako památku obětí holokaustu.

VÍKEND: Dojemný příběh Jiřího Bradyho a jeho mladší sestry Hany
aktualizováno 27.10.

VÍKEND: Dojemný příběh Jiřího Bradyho a jeho mladší sestry Hany

Silný příběh sourozenců Hanky a Jiřího Bradyových, kteří se jako malé děti dostali do terezínského ghetta. Hanka byla později přesunuta do Osvětimi, kde zemřela. Je to příběh, který obletěl tři kontinenty, a po více než půlstoletí si ho vyprávějí děti po celém světě. Ten příběh začal úplně nenápadně, díky jednomu starému kufru.

Jiří Brady převzal ocenění z rukou Jana Hamáčka
aktualizováno 27.10.
náhradní cena

Brady převzal ve Sněmovně medaili. Část poslanců chyběla

Sněmovní pamětní medaili a list převzal dnes Jiří Brady při slavnostním shromáždění dolní komory od jejího předsedy Jana Hamáčka (ČSSD). Sněmovna ocenila osmaosmdesátiletého Bradyho za jeho celoživotní postoje a neúnavný boj za lidská práva.

Jiří Brady s ministrem kultury Danielem Hermanem
aktualizováno 24.10.
skandál na hradě

Nevyznamenaný Brady potvrdil, že Hrad mu slíbil udělit řád TGM

Do České republiky přiletěl v podvečer Jiří Brady. Kolem muže, který přežil holocaust a v Kanadě pomáhal emigrantům, se rozvířil hradní skandál s vyznamenáním. Hrad Bradyho vyškrtl, když se jeho synovec ministr Herman sešel s dalajlámou. Dnes to po příletu potvrdil i sám Brady.

Babiš v Letech
aktualizováno 06.09.
kontroverzní výrok

Nejdřív se Babiš opřel do Romů, dnes v Letech uctil jejich památku

Jen několik dní potom, co ministr financí Andrej Babiš vyvolal poprask svými výroky, kterými zpochybnil vyvražďování Romů v táboře v Letech i holokaust Romů, se do Letů sám vypravil. K památníků Romů, kteří zemřeli za druhé světové války, položil kytici rudých růží.

Andrej Babiš
aktualizováno 02.09.
anketa popírač holokaustu?

Babiš se omluvil za popírání holokaustu Romů a útoky na ně

Andrej Babiš udělal něco pro něj zcela nezvyklého. Omluvil se. Donutil ho k tomu poprask, který se strhl po jeho výrocích, kterými zpochybnil vyvražďování Romů v táboře v Letech i holokaust Romů. Prý to tak nemyslel.

04.08.
kompenzace za útrapy

Romové, kteří přežili holokaust, dostanou po 70 letech odškodnění

Čeští Romové, kteří přežili nacistické koncentrační tábory, dostanou od Německa odškodnění. Peníze bude vydávat německý Fond pro nežidovské oběti.