Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Doprava
aktualizováno 31.07.
rady a tipy chování v kolonách

Němci schválili tvrdé tresty za jízdu v kolonách! Na co dát pozor?

Cestu autem nebo autobusem do zahraničí mohou pořádně znepříjemnit dlouhé kolony. Řadu dopravních komplikací přitom vytváříme my sami. Jak jim předcházet a jak se v kolonách chovat? V cizině vás chybné rozhodnutí může stát i svobodu!

Dívka se procházela v Saudské Arábii v nevhodném oblečení
aktualizováno 19.07.
anketa virální video

Hon na sukni: Žena skončila za mřížemi jen za oblečení

Mladá dívka byla v Saudské Arábii zatčena kvůli nošení nevhodného oblečení v opuštěné historické pevnosti. Celý případ vyvolalo video, které dívka sdílela na sociální síti. Incident vyvolal bouřlivou debatu, někteří dívku vyzdvihují, jiní volají po jejím potrestání.

Lidé z Havlova týmu o Zemanovi
aktualizováno 19.05.
Názory na prezidenta

Lidé z Havlova týmu o Zemanovi v Číně: Vozík nevadí, chování ano!

Prezident Zeman na své návštěvě Číny často poutal pozornost světových médií. Nevysloužil si ji však skvělým projevem nebo reprezentací, ale drobnými skandály. Jaká je to pro Česko vizitka? Ptali jsme se odborníka na etiketu i spolupracovníků bývalého prezidenta Václava Havla.

Prásk.tv píše:

Eleanor Wilson - 1
čtěte o tématu chování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak si vybrat "zdravou" sušenku?

Mlsání do života většiny z nás patří a není třeba si sladkosti úplně zakazovat, jen je nutné dobře vybírat.

Živé sny
30.04.
otestujte se!

Nemáte Parkinsona? Prozradí vám to i chování ve spánku! TEST

Hrozí vám Parkinsonova choroba? Máme pro vás jednoduchý test, který odhalí, jak jste na tom. Vychází kromě jiného i z toho, jak se chováte ve spánku. Podle lékařů spolu totiž tyto dva faktory velmi úzce souvisejí.

Pes olizující ženu
20.02.
To jsou věci

Psi mají stejnou morálku jako lidé, ukázaly experimenty!

Psi žijí po boku svých lidských pánů už tisíce let. A jak ukázaly unikátní experimenty vědců z kjótské univerzity, vypadá to, že naši čtyřnozí parťáci toho od nás spoustu okoukali. Třeba to, že není radno se kamarádit se sobci.

Kachny
aktualizováno 30.01.
další ohnisko nákazy?

Ptáci na jihu Moravy se chovají divně! Může za to ptačí chřipka?

Podivné chování hus a kachen na vodní nádrži Nové Mlýny natočili o víkendu ornitologové. Video předali veterinární správě, kvůli podezření, že ptáci jsou nemocní. Teď se prověřuje, jestli nejsou nakažení ptačí chřipkou.

Pokus
aktualizováno 30.01.
video STŘEPINY

Experiment z pražských ulic: Pomohli lidé ženě v nesnázích?

Jak dlouho trvá, než někdo pomůže ženě v nesnázích? Jak je to s pověstnou lhostejností Čechů? Zajímavý sociální experiment natočili repotéři pořadu Střepiny.

Jindřich Forejt
aktualizováno 13.12.
negativní vliv

Obhajoba Forejtova skandálu: Je to návod pro děti, varuje odborník

Zprávy o kompromitujícím videu šéfa protokolu Jindřicha Forejta zaplavily internet. Na záznamu se údajně úředník oddává drogám a užívá si s mladými muži. Psycholog varoval, že Forejt tím dává dětem návod k podobnému chování.

Superměsíc očima čtenářů
aktualizováno 12.12.
Varování astrologů

Třetí SUPERÚPLNĚK v řadě je tu! "Bude to šílené," varuje astroložka

Už za dva dny přijde další úplněk. Astrologové před ním ale bijí na poplach. Prosincový úplněk je třetím tzv. superúplňkem v řadě. Měsíc během něj bude větší a jasnější než obvykle. Podle astronomů může společně s předvánočním stresem způsobit bláznivé chování.

1915263
10.10.
Radikální výchova

Dívka šikanovala nemocnou spolužačku. Za trest jí oholili hlavu

Rodiče trestají neposlušné děti různě - zakážou jim počítač, dají "zaracha" nebo musí týden umývat nádobí. Tahle matka zvolila daleko přísnější trest. Dceři, která šikanovala spolužačku s rakovinou, oholila celou hlavu.