Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lidé z Havlova týmu o Zemanovi
Aktualizováno 19.5. 2017 15:54
Názory na prezidenta

Lidé z Havlova týmu o Zemanovi v Číně: Vozík nevadí, chování ano!

Prezident Zeman na své návštěvě Číny často poutal pozornost světových médií. Nevysloužil si ji však skvělým projevem nebo reprezentací, ale drobnými skandály. Jaká je to pro Česko vizitka? Ptali jsme se odborníka na etiketu i spolupracovníků bývalého prezidenta Václava Havla.

otestujte se!

Nemáte Parkinsona? Prozradí vám to i chování ve spánku! TEST

Hrozí vám Parkinsonova choroba? Máme pro vás jednoduchý test, který odhalí, jak jste na tom. Vychází kromě jiného i z toho, jak se chováte ve spánku. Podle lékařů spolu totiž tyto dva faktory velmi úzce souvisejí.

To jsou věci

Psi mají stejnou morálku jako lidé, ukázaly experimenty!

Psi žijí po boku svých lidských pánů už tisíce let. A jak ukázaly unikátní experimenty vědců z kjótské univerzity, vypadá to, že naši čtyřnozí parťáci toho od nás spoustu okoukali. Třeba to, že není radno se kamarádit se sobci.

Prásk.tv píše:

Zdeněk Macura a Jiří Kajínek - 1
čtěte o tématu chování na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Letní festivaly lákají na hudbu i lepší zázemí

Letní hudební festivaly v sobě spojují stanování v přírodě, koncerty českých i zahraničních kapel a bohatý doprovodný program. V Česku se jich pravidelně koná asi tři sta a každý rok jich několik přibude.

Kachny
Aktualizováno 30.1. 2017 15:12
další ohnisko nákazy?

Ptáci na jihu Moravy se chovají divně! Může za to ptačí chřipka?

Podivné chování hus a kachen na vodní nádrži Nové Mlýny natočili o víkendu ornitologové. Video předali veterinární správě, kvůli podezření, že ptáci jsou nemocní. Teď se prověřuje, jestli nejsou nakažení ptačí chřipkou.

Pokus
Aktualizováno 30.1. 2017 14:46
video STŘEPINY

Experiment z pražských ulic: Pomohli lidé ženě v nesnázích?

Jak dlouho trvá, než někdo pomůže ženě v nesnázích? Jak je to s pověstnou lhostejností Čechů? Zajímavý sociální experiment natočili repotéři pořadu Střepiny.

Jindřich Forejt
Aktualizováno 13.12. 2016 09:54
negativní vliv

Obhajoba Forejtova skandálu: Je to návod pro děti, varuje odborník

Zprávy o kompromitujícím videu šéfa protokolu Jindřicha Forejta zaplavily internet. Na záznamu se údajně úředník oddává drogám a užívá si s mladými muži. Psycholog varoval, že Forejt tím dává dětem návod k podobnému chování.

Superměsíc očima čtenářů
Aktualizováno 12.12. 2016 15:39
Varování astrologů

Třetí SUPERÚPLNĚK v řadě je tu! "Bude to šílené," varuje astroložka

Už za dva dny přijde další úplněk. Astrologové před ním ale bijí na poplach. Prosincový úplněk je třetím tzv. superúplňkem v řadě. Měsíc během něj bude větší a jasnější než obvykle. Podle astronomů může společně s předvánočním stresem způsobit bláznivé chování.

Radikální výchova

Dívka šikanovala nemocnou spolužačku. Za trest jí oholili hlavu

Rodiče trestají neposlušné děti různě - zakážou jim počítač, dají "zaracha" nebo musí týden umývat nádobí. Tahle matka zvolila daleko přísnější trest. Dceři, která šikanovala spolužačku s rakovinou, oholila celou hlavu.

cizinecká policie

Nechutné chování: Za obnažování a krádeže hrozí cizinci vyhoštění

Obnažoval se na ulici, pokusil se vykrást restauraci a ukradl kolo a to vše během jediného měsíce. Řeč je o cizinci, který za své chování může být vyhoštěn z naší země.

Dovolená
Aktualizováno 3.7. 2016 21:30
Teror v praxi

Teroristi děsí české turisty, na dovolenou jedou jinam

Teroristické útoky mění chování českých turistů. Češi se bojí odjet do některých dříve oblíbených destinací. Arabské země jako Tunisko, Egypt nebo Turecko už delší dobu bojují s terorismem. A strach turistů teď posílily i atentáty na letišti v tureckém Istanbulu.