Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Rakovina
aktualizováno 14.05.
Meziroční srovnání

Boj s rakovinou je stále dražší, nejvíc zabíjejí tyto typy nádorů

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila podrobné meziroční srovnání počtu nádorů a nákladů na léčbu rakoviny za poslední tři roky. Čísla ukazují, že se zvyšuje počet pacientů a souběžně s tím i peníze potřebné k jejich léčbě.

Smrtelná srážka dvou motorkářů na Zlínsku
15.04.
Vážné nehody

Černá sobota motorkářů: Dva při nehodách zemřeli, další se zranili

Krásné sobotní počasí doslova lákalo k výletům či vyjížďkám. Na své jednostopé stroje nasedla i řada motorkářů. Někteří z nich ovšem do cíle nedojeli a havarovali. Dvě nehody byly fatální.

Londýn sužuje stále více násilí - 2
06.04.
Rapidní nárůst

Za jediný večer šest pobodaných! Vražd a násilí v Londýně přibývá

Londýn sužuje stále více násilí. Policie řeší desítky případů, kdy útočníci ozbrojení noži napadají své oběti na ulici. Jen za čtvrteční večer utrpělo bodná poranění šest lidí. A od začátku roku jim podlehlo už minimálně 35 lidí. Počet vražd je tam od ledna vyšší než v New Yorku.

Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Zdražování
25.03.
Zapomínají na své děti

Neplatičů alimentů přibývá. Průměrně dluží skoro 100 tisíc!

V Česku přibývá neplatičů alimentů. Dokazuje to i stoupající počet oznámení ohledně neplacení výživného. Asociace neúplných rodin odhaduje počet dlužníků už na 300 tisíc. Celorepublikový průměr dlužné částky se vyšplhal na téměř 90 tisíc korun.

Vláda v demisi ne návštěvě Libereckého kraje
aktualizováno 22.03.
Malé jubileum

Babišův kabinet úřaduje 100 dní. Tímhle vším vláda zaujala!

Je to přesně 100 dnů, kdy prezident republiky jmenoval vládu Andreje Babiše. Jeho menšinový kabinet sice nezískal důvěru Sněmovny, ale to mu nijak nebránilo v tom, aby se velmi aktivně ujal vlády. Připomeňme si nejzajímavější momenty vládnutí Andreje Babiše.

Dělník
15.03.
Podniky na vzestupu

Českému průmyslu se daří, v lednu vyrostl o 5,5 procenta!

Meziroční růst průmyslové výroby v Česku v lednu zrychlil na 5,5 procenta z prosincových 3,3 procenta. Nejvíce k tomu přispěla výroba motorových vozidel, strojů či elektroniky.

Bolest břicha
23.02.
Znepokojivá statistika

Kontroly: Pesticidy jsou ve většině jídel mířících na naše stoly!

Letos v lednu to byla jablka z Polska, loni vejce ze západní Evropy. V obou se objevily pesticidy, které k sobě tak poutají pozornost. A kontroly potravin ukazují, že tyto dva případy jsou pouhou špičkou ledovce.

Domácí násilí
22.02.
Domácí násilí

Vykázaných násilníků přibývá. Víme, kde je hrubiánů nejvíc!

Policisté loni v hlavním městě vykázali kvůli domácímu násilí přesně dvě stovky tyranů. Praha patří už několik let mezi kraje, kde je situace v této oblasti nejhorší. Loni na tom byli hůř už jen v Ústeckém kraji.

Chřipka
19.02.
Stovky obětí

Na chřipku zemřelo v Česku už 33 lidí! Epidemie trápí celou Evropu

Epidemie chřipky trápí celou Evropu. V Německu na ni zemřelo už přes sto lidí, ve Španělsku už se bilance obětí blíží k 500. V Česku nemoci podlehlo 33 pacientů, většina z nich byli senioři s další těžkou chorobou.

Přechod pro chodce
09.02.
Smrt na silnicích

V ČR ročně zahyne 130 chodců. Začne platit absolutní přednost?

Na českých silnicích ročně zemře 130 chodců, a to i na přechodech, kde právě chodci mají přednost. Jenže oproti jiným státům u nás neplatí na přechodu přednost absolutní. Například Slovensko už ale takovou změnu chystá.