Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Přechod pro chodce
09.02.
Smrt na silnicích

V ČR ročně zahyne 130 chodců. Začne platit absolutní přednost?

Na českých silnicích ročně zemře 130 chodců, a to i na přechodech, kde právě chodci mají přednost. Jenže oproti jiným státům u nás neplatí na přechodu přednost absolutní. Například Slovensko už ale takovou změnu chystá.

Euro - ilustarční foto
30.01.
Prosperita

Eurozóně se daří, růst byl loni nejrychlejší za deset let!

Hrubý domácí produkt (HDP) zemí používajících euro se v loňském roce zvýšil o 2,5 procenta. Ekonomika eurozóny tak zaznamenala nejprudší tempo růstu za deset let. Vyplývá to z rychlého odhadu, který dnes zveřejnil statistický úřad Eurostat. V roce 2016 stoupl HDP o 1,7 procenta.

Vražda na Opavsku - Ilustrační foto
30.01.
Násilné smrti

Krvavý leden: Už 14 vražd vyděsilo Česko. Klid, vzkazuje policie

Letošní leden se do statistik české kriminalistiky zapsal krvavým písmem. Policisté totiž zatím řešili nejméně 14 vražd, loni a předloni to přitom bylo pouhých devět. Nebývale tragické je především období od 5. do 9. ledna.

Obchodní sdělení

Jak udržet své finance zdravé?

Mějte řešení nečekaných výdajů, spoření, splátky a zůstatek na vašem bankovním účtu dokonale pod kontrolou. Je zde několik praktických rad, které vám bez ohledu na vaši aktuální situaci pomohou udržet finance v dobré kondici.

Úřad práce
09.01.
Nezaměstnanost

Lidí bez práce bylo v prosinci více. I tak je to nej výsledek za 20 let

Nezaměstnanost v Česku loni v prosinci po čtyřměsíčním poklesu stoupla z listopadových 3,5 procenta na 3,8 procenta. Přesto je to nejnižší hodnota za prosinec od roku 1997. Uvedl to dnes Úřad práce ČR.

Dopravní nehoda - ilustrační 2
aktualizováno 01.01.
Bilance roku 2017

Řídíme líp! Na českých silnicích zemřelo nejméně lidí v historii!

Rok 2017 se zapíše do statistik dopravních policistů jako jeden z nejméně tragických, v počtu usmrcených lidí při dopravních nehodách. Na silnicích zemřelo 508 lidí, což je nejméně od roku 1961, tedy od doby, kdy se takové statistiky vedou. První den roku 2018 ale na tato čísla nenavázal.

Ročenka - vraždy
30.12.
Bilanční článek

Masakr ve Vegas i smrt v ponorce. Nejhorší letošní vraždy ve světě!

Rok 2017 přinesl kromě řady pozitivních událostí i řadu negativních. Například děsivý masakr v Las Vegas, kde šílený střelec Stephen Paddock postřílel 58 lidí a více než pět stovek dalších zranil. Pojďte si připomenout i další násilné smrti roku 2017.

Spadený tank na D35 - 2
aktualizováno 28.12.
Úsměvné výjezdy

Záchrana reklamní cedule i tank na dálnici. Kuriózní zásahy hasičů

Práce hasičů je většinou velmi namáhavá a také zodpovědná. Aby také ne, když denně zachraňují životy. Občas se ovšem i tito hrdinové ocitnou u kuriózních či úsměvných situací. Zde jsou některé z nich.

Železniční přejezd. Ilustrační foto
26.12.
Smrtelné střety

Na přejezdech letos zemřelo už 34 lidí. Často tam, kde chybí závory!

159 nehod a 34 mrtvých. Taková je zatím bilance letošních srážek aut a vlaků na železničních přejezdech. Často je příčinou i to, že přejezdy nejsou zabezpečeny světelnou signalizací a závorami, ale jen výstražnými kříži.

Ročenka - domácí vraždy
26.12.
Kriminální kauzy 2017

Krvavý rok 2017 v Česku: Rodinné tragédie i smrt kvůli pár stovkám

Letošní rok bohužel poznamenala řada kriminálních kauz. Některé z nich byl výjimečné svou brutalitou, jiné bezohledností pachatele. A je smutným faktem, že řada z nich se odehrála v rodinách, které poznamenala na dlouhou dobu dopředu.

Vánoční požáry
aktualizováno 25.12.
Hasiči v akci

Vánoce v plamenech: Letošní Štědrý den má smutný rekord!

53 požárů, 18 zraněných a jeden mrtvý. Taková je bilance Štědrého dne očima hasičů. Ti likvidovali výrazně víc požárů vánočních stromků než v minulých letech a rekordní je i počet zraněných.