Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požáry v Kalifornii mají už nejméně 25 obětí
aktualizováno 11.11.
Rozsáhlé požáry

Ohnivé peklo v Kalifornii! V plamenech zemřelo už 25 lidí

Na severu Kalifornie objevili záchranáři těla dalších 14 obětí rozsáhlých požárů, které tuto oblast již několik dní sužují. Dva další mrtvé také nalezli na jihu Kalifornie nedaleko přístavu Malibu u Los Angeles, napsal dnes server BBC News.

Střelnice
aktualizováno 11.11.
Jasný trend

Čechů se "zbrojákem" přibývá. Velký zájem je i o pepřové spreje

V Česku za poslední tři roky výrazně stoupl počet lidí, kteří mají zbrojní průkaz. Hlavně ten, který opravňuje k vlastnictví zbraně pro ochranu života, zdraví a majetku.

Vraždy v ČR
01.11.
mapa

Mordy v Česku: Ve kterém kraji se vraždí nejvíce? PŘEHLED a MAPA

Počet vražd a pokusů o ně v roce 2017 oproti předchozímu roku v Česku stoupnul. Zatímco v roce 2016 statistiky evidují 136 těchto činů, nebo pokusů, v roce 2017 jich bylo 146. Víte, ve kterém kraji lidé vraždí, nebo plánují vraždy nejčastěji? Podívejte se na statistiky policie.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Smutný chlapec
aktualizováno 17.10.
Smutná statistika

Případů týraných dětí stále přibývá, zažívá ho každé páté!

Stovky tisíc dětí po celém světě denně zažívají týrání anebo sexuální zneužívání. Podle evropských statistik se s takovým násilím setkalo zhruba každé páté dítě, a případů stále přibývá. Pachateli jsou nejčastěji rodiče anebo blízcí.

Úřad práce - 3
08.10.
Zářijová nezaměstnanost

Bez práce byli v září tři Češi ze sta, nejméně od roku 1996!

Nezaměstnanost v Česku v září klesla na tři procenta. Bez práce bylo 224 331 lidí, což je nejnižší zářijová hodnota od roku 1996. Počet volných pracovních míst vzrostl na více než 316 tisíc. Oznámil to Úřad práce ČR (ÚP ČR).

Muže trápí vysoký cholesterol už od 15-ti
aktualizováno 25.09.
Skryté nebezpečí

Petr s cholesterolem bojuje už od puberty. Takhle se ochráníte!

Tělo se bez něj sice neobejde, ale ve větším množství může být tichým zabijákem. Řeč je o cholesterolu. Na onemocnění způsobená jeho vysokou hodnotou v krvi u nás denně zemře 27 lidí. Věk pacientů se přitom rapidně snižuje.

Hasiči - pálení trávy
04.09.
Vyprahlé Česko

Hasiči měli přes prázdniny víc práce, plameny zabily 12 lidí!

Mimořádně náročné léto mají za sebou hasiči - vyjížděli k téměř 28 tisícům zásahů. Za posledních 10 let je to druhý nejvyšší počet. Nejčastěji zasahovali kvůli horkému a suchému počasí u hořících polí a lesů. Na následky letních požárů zemřelo 12 lidí.

Smrtelná nehoda mezi Vodňany a Protivínem, kde zemřeli 4 lidé
aktualizováno 02.09.
Policejní statistika

Tragické prázdniny na silnicích! Při nehodách zemřelo 121 lidí

V červenci a srpnu zemřelo na českých silnicích 121 lidí. Nejvíce obětí bylo 11. srpna, kdy při dopravních nehodách vyhaslo sedm životů. O týden později zahynulo při bouračkách šest lidí.

Africké děti
31.08.
Děsivá bilance

Ve válkách zbytečně zemřely miliony dětí. Nedostaly se k lékaři!

Pět milionů dětí zemřelo za uplynulých 20 let v Africe zbytečně. Sice byly nemocné, ale trápily je choroby, které jsou bez problémů léčitelné. Jenže kvůli válkám a ozbrojeným konfliktům se malí pacienti nedostali včas k lékaři či alespoň k čisté vodě.

Portoriko po hurikánu Maria
aktualizováno 29.08.
Obrovský skok

Obětí bouře Maria jsou tři tisíce, doteď jich úřady evidovaly 64!

Když se loni v září přes Portoriko prohnal hurikán Maria, nechal za sebou zkázu a spoustu mrtvých. Doteď úřady oficiálně mluvily o 64 obětech. Nyní ovšem počet nrtvých náhle vyskočil na bezmála tři tisíce, tedy na skoro padesátinásobek původní cifry.