Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Libeňský most - 2
včera 21:29
Znepokojivá čísla

Zřítí se most i v ČR? Tisíce jsou jich v opravdu mizerném stavu!

V souvislosti s tragédií v Janově řadu lidí napadne, zda se něco podobného nemůže stát i u nás a v jakém stavu vůbec mosty v Česku jsou. Dálniční mosty by prý měly být celkem v pořádku. Ostatní čísla jsou alarmující. Z celkových 18 tisíc mostů jsou po celé republice více než tři tisíce ve špatném nebo havarijním stavu.

Nehoda motorkářů u Hluboké
aktualizováno 12.08.
Smutný rekord

Na silnicích v sobotu zemřelo 6 lidí! Stala se nejtragičtějším dnem

V sobotu zemřelo na českých silnicích šest lidí. Stala se tak letos zatím nejtragičtějším dnem. Čtyř oběti jsou motorkáři, zemřel také chodec a řidič osobního auta.

Požár pole ve Kbelích
aktualizováno 26.07.
Horko a požáry

Česko je vyschlé jako troud, hasiči mají dvakrát víc práce než loni

Kvůli horku a suchu Česko trápí desítky požárů denně. Hasiči teď vyjíždějí i dvakrát častěji než loni o prázdninách. Navíc mohou plameny kvůli silnějšímu větru rychleji postupovat.

Obchodní sdělení

Dovolená plná zábavy!

Dovolená u moře nemusí znamenat jen slunění na pláži, ale také sportovní aktivity, soutěže, a hlavně spoustu zábavy!

Koruny a eura - ilustrační foto
02.07.
Nelichotivá statistika

Státní rozpočet skončil v červnu ve schodku skoro 6 miliard!

Státní rozpočet se ke konci června dostal do schodku 5,9 miliardy korun, což je proti stejnému období loňského roku výsledek horší o 10,5 miliardy korun. Loni v červnu rozpočet vykázal přebytek 4,6 miliardy Kč, zatímco ke konci letošního května skončilo hospodaření státu schodkem 23,1 miliardy korun.

Dítě pije alkohol
26.06.
Nepěkná statistika

České děti pijí alkohol a berou drogy. Náklady na léčbu rostou

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila statistiku, která jistě nepotěší rodiče dospívajících dětí. Loni totiž stouply náklady na léčbu dětí, které měly problémy s alkoholem či drogami. Navíc nezletilých opilců a narkomanů oproti roku 2016 přibylo.

Dopravní nehody
16.06.
Dopravní situace

Jedno auto, dvě minuty, dvě nehody. Černá sobota na silnicích

Sobota byla na silnicích tragická. Hned ráno zemřela po srážce s osobním autem mezi Hatěmi a Znojmem motorkářka a další tři lidé skončili v nemocnici.

Marihuana - 1
aktualizováno 07.06.
Celoevropská statistika

Alarmující čísla: Mladí Češi holdují konopí, jsme velmoc pervitinu

Mladí Češi se nadále drží na předních pozicích statistiky uživatelů konopných drog. Marihuanu nebo hašiš užila v posledním roce téměř pětina lidí ve věku 15 až 34 let.

Rakovina
aktualizováno 14.05.
Meziroční srovnání

Boj s rakovinou je stále dražší, nejvíc zabíjejí tyto typy nádorů

Všeobecná zdravotní pojišťovna (VZP) zveřejnila podrobné meziroční srovnání počtu nádorů a nákladů na léčbu rakoviny za poslední tři roky. Čísla ukazují, že se zvyšuje počet pacientů a souběžně s tím i peníze potřebné k jejich léčbě.

Smrtelná srážka dvou motorkářů na Zlínsku
15.04.
Vážné nehody

Černá sobota motorkářů: Dva při nehodách zemřeli, další se zranili

Krásné sobotní počasí doslova lákalo k výletům či vyjížďkám. Na své jednostopé stroje nasedla i řada motorkářů. Někteří z nich ovšem do cíle nedojeli a havarovali. Dvě nehody byly fatální.

Londýn sužuje stále více násilí - 2
06.04.
Rapidní nárůst

Za jediný večer šest pobodaných! Vražd a násilí v Londýně přibývá

Londýn sužuje stále více násilí. Policie řeší desítky případů, kdy útočníci ozbrojení noži napadají své oběti na ulici. Jen za čtvrteční večer utrpělo bodná poranění šest lidí. A od začátku roku jim podlehlo už minimálně 35 lidí. Počet vražd je tam od ledna vyšší než v New Yorku.