Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Kroužky pro děti
aktualizováno 20.09.
Výjimeční školáci

Nadané děti to nemají v Česku snadné. Školy nevědí, co s nimi

Talentované děti to mají v českých školách těžší než děti v ostatních zemích Evropské unie. Alespoň podle výzkumů. Učitelé totiž mnohdy nevědí, jak talent rozvíjet. A problém je i takto výjimečné dítě mezi ostatními odhalit.

Děti ve škole
20.09.
historický rozpočet

Školství čekají změny! Lepší styl výuky i delší provozní doba školek

Historicky nejvyšší rozpočet pro resort školství schválila na středečním jednání vláda. Díky tomu porostou platy učitelů i nepedagogických pracovníků, rozšíří se provozní doba mateřských škol a díky většímu počtu dělených hodin se zkvalitní výuka.

Písemná zkouška - 2
aktualizováno 16.09.
Byli byste pro?

Povinná školní docházka by mohla být do 18 let! Někteří to odmítají

V Česku přibývá nevzdělaných lidí. Odborníci proto chtějí uzákonit, na základě zkušeností z jiných zemí, povinnou školní docházku do osmnácti let. Ročně totiž ze základní školy před jejím dokončením odejdou dva tisíce žáků a jen za posledních 5 let nedokončilo střední školy a učiliště na dvacet tisíc studentů.

Prásk.tv píše:

Pavel Horejš - Učitel
čtěte o tématu školství na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Montessori metodou proti Alzheimerově chorobě!

Jako první v ČR zavádí Montessori metodu do svého systému péče o klienty skupina Alzheimercentrum.

Neuvěřitelné! Matematika žáky baví víc než tělocvik
aktualizováno 12.09.
Učíme se venku

Neuvěřitelné! Matematika žáky baví víc než tělocvik

Nový školní rok je v plném proudu. Léto ještě úplně neskončilo a tak možná nejen proto si ve více než třech tisících škol řekli, že učení přesunou do přírody. U dětí se najednou začala i matematika těšit zvláštní oblibě. Reportéři Víkendu se takové hodiny zúčastnili a ptali se na názory samotných dětí.

Písemná zkouška - 2
10.09.
Byly testy moc těžké?

Maturita z angličtiny štve studenty. Toto jim vzkázalo ministerstvo

Komise ministerstva školství v pondělí rozhodla - opravné maturitní testy z angličtiny nebyly tak náročné, jak tvrdí studenti a žádné chyby se v testech neobjevily. Výsledky jednání komise zveřejnila společnost Cermat, která testy připravila.

Psycholog Michal Kolář o šikaně
aktualizováno 19.09.
vše o šikaně

Nejhorší je, když se k šikaně přidá i učitel, varuje odborník!

Malé dítě sedí v koutku třídy, má roztrhanou košili a pláče. Nikdo ze spolužáků si ho nevšímá, a když vejde učitelka, situaci přejde. Dá se proti šikaně vůbec bránit? O tom se rozpovídal psychoterapeut a etoped Michal Kolář.

Písemná zkouška - 3
08.09.
Změny ve školství

Konec povinné maturity z matematiky? Ministr souhlasí

Ministr školství Robert Plaga si prý umí představit zrušení jednotných přijímaček na střední školy i konec povinné maturity z matematiky. Diskuzi s odborníky a politiky chce rozjet už na podzim.

Písemná zkouška - 1
aktualizováno 07.09.
Kritika maturit

Test z angličtiny štve maturanty. Nedají ho ani vysokoškoláci, tvrdí

Opravná maturita z angličtiny velmi nepříjemně překvapila studenty, kteří test tento týden skládali. Stěžují si hlavně na poslechovou část. Neúspěšní maturanti chystají proti výsledkům zkoušky hromadný protest.

Učitelé
07.09.
Vyšší platy pedagogům

Učitelé chtějí stávkovat. Žádají od září vyšší platy, vláda nesouhlasí

Učitelé požadují od září vyšší platy o 15 %, které jim slíbil premiér Andrej Babiš při sestavování vlády. Podle ankety Pedagogické komory je dokonce 90 % z nich odhodláno jít do stávky.

Školák
aktualizováno 03.09.
počty školáků

Prvňáčků je stále méně. O čtvrtinu za 10 let ubylo i středoškoláků

Počet prvňáčků se stále snižuje. Letos do lavic poprvé usedlo asi 108 tisíc dětí, v loňském roce jich bylo o čtyři tisíce více. Celkový počet žáků na základních školách ale roste. Zastavil se také propad žáků na středních školách.