Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vítkovice
22.01.
vážná situace

Firma dluží miliony na pojistném. Zaměstnanci nechodí do práce!

Firma Vítkovice Heavy Machinery se ocitla v problémech - na sociálním pojištění svých zaměstnanců dluží 18 milionů korun. Správa sociálního zabezpečení kvůli tomu už firmě zablokovala bankovní účet.

Pátrání po podvodnících
15.01.
Hledá je policie

Podvodníci trikem ukradli firmu, pak si vzali obří úvěr! Pomozte

Pražští policisté pátrají po dvojici neznámých mužů, kteří loni díky zdařilým padělkům ukradli cizí firmu a následně si vzali velký úvěr od banky. Škoda přesáhla deset milionů korun.

Úklid
aktualizováno 07.12.
cena času

Vyplatí se vám zaplatit firmu na vánoční úklid ? KALKULAČKA

Vánoce se blíží a ke sváteční pohodě patří také uklizená domácnost. V dnešní uspěchané době některým lidem ale nezbývá na domácí práce čas a energie. Vyplatilo by se vám zaplatit uklízečku? Na tuto otázku odpoví jednoduchá kalkulačka.

Prásk.tv píše:

Mark Heslehurst
čtěte o tématu firma na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Důchodce
01.12.
Trh práce

České firmy zoufale shánějí lidi, loví už i mezi důchodci!

Rekordně nízká nezaměstnanost má i odvrácenou stránku - českým firmám chybí více než 200 tisíc lidí a řada z nich kvůli tomu musí odmítat zakázky. Proto zaměstnavatelé shánějí pracanty všude možně - třeba mezi penzisty.

Konec kouření
01.11.
kompenzuje cigaretové pauzy

Kouříte? V této firmě byste měli méně volna, než vaši kolegové!

Japonská firma Piala přidává svým zaměstnancům, kteří nekouří, několik dnů volna navíc. Chce jim tak kompenzovat fakt, že kuřáci pracují díky pauzám na cigaretu méně času. Vedení firmy nové pravidlo zavedlo kvůli stížnostem, že cigaretové pauzy komplikují chod společnosti. Od zaměstnavatele tak nekuřáci mohou čerpat ročně navíc až šest dnů volna oproti kuřákům.

Andrej Babiš
27.08.
Další průšvih?

Naši na ně klekli, říká Babiš na nahrávce. Firma šla do konkurzu

Na twitterovém účtu Skupiny Šuman se objevila další nahrávka bývalého ministra financí Andreje Babiše. Na ani ne minutovém záznamu Babiš mluví o tlaku na firmu FAU Přerov, která později skončila v konkurzu. Soud přitom postup daňové správy označil za nezákonný.

Srovnání platů
aktualizováno 16.08.
Boj o zaměstnance

Firmy zoufale shánějí lidi, nabízejí i obří náborové bonusy!

Ještě pár let zpátky řada Čechů bezvýsledně sháněla práci. Nyní je situace přesně opačná - pracovní místa jsou, ale chybí lidé. Firmy se proto o nové zaměstnance přetahují a lákají je na řadu bonusů a benefitů.

mikročip
04.08.
anketa souhlasili byste?

Firma dala zaměstnancům do těla mikročip. Zatím dobrovolníkům

Společnost, která sídlí v americkém Wisconcinu, jako první začala implantovat mikročipy svým zaměstnancům. Dobrovolně je dostalo 50 lidí.

Martin Roman
aktualizováno 28.06.
Peníze na Balkán

Policie podezírá ČEZ z korupce. 200 milionů mělo jít na úplatky

Českého giganta ČEZ prověřují albánské úřady i česká policie. Zjistil do deník MF Dnes. Energetickou firmu prošetřují kvůli podezření z korupce, na účet kosovského lobbisty měla poslat 200 milionů korun. Ty podle úřadů šly na úplatky pro politiky a úředníky.

Z firmy uniklo asi 200 litrů jedovaté látky
aktualizováno 26.06.
chemický poplach

Únik nebezpečné látky v Nýrsku: Hasiči evakuovali zaměstnance

Ve firmě Greiner v Nýrsku v Plzeňském kraji unikla chemická látka. Na místě zasahují hasiči, pracovníci byli z areálu firmy evakuováni.