Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Úklid
aktualizováno 07.12.
cena času

Vyplatí se vám zaplatit firmu na vánoční úklid ? KALKULAČKA

Vánoce se blíží a ke sváteční pohodě patří také uklizená domácnost. V dnešní uspěchané době některým lidem ale nezbývá na domácí práce čas a energie. Vyplatilo by se vám zaplatit uklízečku? Na tuto otázku odpoví jednoduchá kalkulačka.

Důchodce
01.12.
Trh práce

České firmy zoufale shánějí lidi, loví už i mezi důchodci!

Rekordně nízká nezaměstnanost má i odvrácenou stránku - českým firmám chybí více než 200 tisíc lidí a řada z nich kvůli tomu musí odmítat zakázky. Proto zaměstnavatelé shánějí pracanty všude možně - třeba mezi penzisty.

Konec kouření
01.11.
kompenzuje cigaretové pauzy

Kouříte? V této firmě byste měli méně volna, než vaši kolegové!

Japonská firma Piala přidává svým zaměstnancům, kteří nekouří, několik dnů volna navíc. Chce jim tak kompenzovat fakt, že kuřáci pracují díky pauzám na cigaretu méně času. Vedení firmy nové pravidlo zavedlo kvůli stížnostem, že cigaretové pauzy komplikují chod společnosti. Od zaměstnavatele tak nekuřáci mohou čerpat ročně navíc až šest dnů volna oproti kuřákům.

Prásk.tv píše:

Mark Heslehurst
čtěte o tématu firma na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Andrej Babiš
27.08.
Další průšvih?

Naši na ně klekli, říká Babiš na nahrávce. Firma šla do konkurzu

Na twitterovém účtu Skupiny Šuman se objevila další nahrávka bývalého ministra financí Andreje Babiše. Na ani ne minutovém záznamu Babiš mluví o tlaku na firmu FAU Přerov, která později skončila v konkurzu. Soud přitom postup daňové správy označil za nezákonný.

Srovnání platů
aktualizováno 16.08.
Boj o zaměstnance

Firmy zoufale shánějí lidi, nabízejí i obří náborové bonusy!

Ještě pár let zpátky řada Čechů bezvýsledně sháněla práci. Nyní je situace přesně opačná - pracovní místa jsou, ale chybí lidé. Firmy se proto o nové zaměstnance přetahují a lákají je na řadu bonusů a benefitů.

mikročip
04.08.
anketa souhlasili byste?

Firma dala zaměstnancům do těla mikročip. Zatím dobrovolníkům

Společnost, která sídlí v americkém Wisconcinu, jako první začala implantovat mikročipy svým zaměstnancům. Dobrovolně je dostalo 50 lidí.

Martin Roman
aktualizováno 28.06.
Peníze na Balkán

Policie podezírá ČEZ z korupce. 200 milionů mělo jít na úplatky

Českého giganta ČEZ prověřují albánské úřady i česká policie. Zjistil do deník MF Dnes. Energetickou firmu prošetřují kvůli podezření z korupce, na účet kosovského lobbisty měla poslat 200 milionů korun. Ty podle úřadů šly na úplatky pro politiky a úředníky.

Z firmy uniklo asi 200 litrů jedovaté látky
aktualizováno 26.06.
chemický poplach

Únik nebezpečné látky v Nýrsku: Hasiči evakuovali zaměstnance

Ve firmě Greiner v Nýrsku v Plzeňském kraji unikla chemická látka. Na místě zasahují hasiči, pracovníci byli z areálu firmy evakuováni.

V trenčínské továrně zemřela žena.
aktualizováno 26.05.
náročná práce

Anna zemřela v práci. Bývalá kolegyně popsala děsivé praktiky

Smrt Anny (59) vyvolala v Trenčíně vlnu kritiky. Žena zemřela během pracovní doby v továrně na autodíly. Bývalá zaměstnankyně popsala, co ve firmě osobně prožila.

V trenčínské továrně zemřela žena.
aktualizováno 25.05.
smrt v trenčíně

Aničku našli mrtvou v továrně. Upracovala se, tvrdí kolegové

Žena zemřela v německé továrně na Slovensku. Její kolegové mluví o "šíleném pracovním nasazení", které se mohlo na jejím zdraví podepsat.