Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Summit NATO - 1999, 2018
aktualizováno 12.07.
pohled do minulosti

Setkání NATO: Havel stával vedle Clintona, Zemana posadili na okraj

Ve středu začal summit NATO v Bruselu, kde se sešli šéfové států a vlád 29 aliančních zemí. Českou republiku zastupuje prezident Miloš Zeman. Jako obvykle nechybělo společné focení. Podívejte se, jak nás i v minulosti reprezentovali čeští prezidenti.

Jiří Ovčáček - 6
aktualizováno 08.06.
ANKETA Ovčáček v ráži

Mluvčí Zemana vyzývá k obraně Havlova odkazu! Rozčílil ho twitter

Sociální síť twitter začala blokovat odkazy na některé dezinformační weby. Chce tak bojovat proti šíření fake news. Zatímco někteří lidé změnu vítají, hradního mluvčího tím twitter pořádně popudil. Dokonce až tak, že se začal odvolávat na odkaz Václava Havla. V pátek dopoledne už twitter odkazy neblokoval.

Vzpomínka na Václava Havla
aktualizováno 18.12.
Smutné výročí

Před 6 lety zemřel Václav Havel. Takhle si ho můžete připomenout

V pondělí 18. prosince uplynulo šest let od úmrtí bývalého prezidenta Václava Havla. V Česku na bývalého prezidenta lidé zavzpomínají na řadě akcí. Tradičně si na počest Václava Havla lidé ohrnují nohavice kalhot.

Prásk.tv píše:

Yemi A.D.
čtěte o tématu Václav Havel na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete změnit operátora? SAZKAmobil nabízí tarify s levným voláním a spoustou dat k tomu

Volání zdarma a k tomu i královská porce mobilních dat. To jsou hlavní výhody, které najdete v nabídce SAZKAmobilu. Teď navíc běží soutěž, ve které sto zákazníků vyhraje měsíční tarif, který půjde na účet operátora.

Budova Václava Havla
aktualizováno 05.07.
Velká pocta

Evropský parlament pojmenuje budovu po Václavu Havlovi

Letošní 5. červenec je významný nejenom oslavou Cyrila a Metoděje. Ve večerních hodinách bude ve Štrasburku slavnostně otevřena nová budova Evropského parlamentu. Ponese jméno Václava Havla.

Dagmar a Václav Havlovi na archivním snímku
aktualizováno 04.01.
Výročí sňatku

Václav Havel si tajně vzal Dagmar Veškrnovou před 20 lety!

Dnes je to přesně dvacet let od tajné svatby Václava Havla s Dagmar Veškrnovou. Sňatek prezidenta s tehdy oblíbenou herečkou lidem dlouho vadil a novou první dámu často srovnávali s Havlovou bývalou manželkou Olgou.

Velvyslanectví USA si připomíná Den Václava Havla
aktualizováno 18.12.
Kalhoty a citáty

Havel zemřel před 5 lety: Takhle ho uctili na ambasádě USA! VIDEO

Nejen celé Česko si dnes připomíná páté výročí úmrtí prezidenta Václava Havla. Americká ambasáda natočila u příležitosti skonu prvního českého prezidenta speciální video.

Miloš Zeman ocenil Daniela Hůlku
aktualizováno 29.10.
státní vyznamenání

Zeman, Klaus, Havel. Kdo z nich dával víc metálů kamarádům?

Prezident Miloš Zeman udělil státní vyznamenání zpěvákovi Danielu Hůlkovi. Čelí kritice, že je to odměna za podporu ve prezidentské kampani i později v úřadu. Podobně ocenil i v předchozích letech hned několik přátel, politických spojenců i sponzorů své kampaně. I jeho předchůdci Václav Havel a Václav Klaus rozdávali metály svým nejbližším. Zeman je v tom ale nejpilnější - kamarádů ocenil za tři roky už téměř čtyři desítky.

Václav Havel
16.10.
Vzpomínka na prezidenta

Lucerna si připomněla Havlovy nedožité osmdesátiny koncertem

Stovky diváků a osmdesátka gratulantů přišly v sobotu vpodvečer do pražské Lucerny, aby vzdaly hold dramatikovi, někdejšímu disidentovi a prvnímu českému prezidentovi Václavu Havlovi.

Václav Havel
aktualizováno 05.10.
Oslavy jubilea

Havel by oslavil 80. narozeniny. Připomenou si ho po celém světě

Václav Havel by dnes oslavil osmdesáté narozeniny. Život bývalého prezidenta a nedožité kulatiny si připomněli lidé v Česku, ale i ve světě. Připravili výstavy, koncerty i veřejná setkání.

Václava Havla uctili poslanci, státní smutek začne zítra
aktualizováno 27.09.
anketa pocta velikánovi

Havel v Praze nemá ani ulici. Teď "dostal" náměstíčko u Národního!

Václav Havel se v Praze konečně dočkal veřejného prostoru, který nese jeho jméno. Není to ulice, ale piazzetta, tedy malé náměstí. Konkrétně Havlovo jméno ponese prostor mezi Národním divadlem a Novou scénou. Kritici ale namítají, že je to příliš malé a málo důstojné místo.