Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Martin Stropnický
21.03.
ruské tvrzení

Novičok z Česka? Stropnický chce vysvětlení, předvolal velvyslance!

Ministr zahraničí Martin Stropnický si do Černínského paláce předvolal ruského velvyslance Alexandra Zmejevského. Chce od něj vysvětlení výroku ruské diplomacie, že jed novičok, který byl použit při útoku na přeběhlého ruského agenta v Británii, mohl pocházet z Česka.

Nová vláda s prezidentem Zemanem
14.12.
uvedení do úřadu

Noví ministři poprvé v práci! Pro Stropnického musela ochranka

Prezident Zeman ve středu jmenoval novou vládu a ti členové, kteří už byli uvedeni do úřadu, hned ve čtvrtek začali pracovat. S novou funkcí je ale spojena i řada organizačních a technických záležitostí. Třeba pro vicepremiéra Martina Stropnického hned ráno vyrazila ochranka.

Martin Stropnický
aktualizováno 12.10.
předvolební chat

Martin Stropnický (ANO): Mzdy jsme zvýšili a chceme pokračovat!

Hostem dalšího předvolebního online rozhovoru se čtenáři TN.cz byl poslanec hnutí ANO Martin Stropnický, který zastává pozici ministra obrany. Dříve také působil jako ministr kultury. Hnutí ANO ve volebních průzkumech dlouhodobě vede, podle agentury STEM by hnutí připadlo až 26,5 % hlasů. Jaké má plány, s kým by šlo do koalice a jak se postaví k problémům kolem svého šéfa Andreje Babiše? Jeho odpovědi najdete v on-line chatu.

Prásk.tv píše:

Vincent Navrátil, Veronika Žilková
čtěte o tématu Martin Stropnický na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Andrej Babiš a Martin Stropnický
05.10.
průzkum důvěry

Babišovi důvěřuje nejmíň lidí za čtyři roky! Favoritem je Stropnický

Největší důvěře ze všech politiků se mezi lidmi těší ministr obrany Martin Stropnický, věří mu 43 % lidí. Na druhém místě skončil předseda hnutí SPD Tomio Okamura (39 %), třetí příčka patří lídrovi hnutí ANO Andreji Babišovi (37 %). Vyplývá to z šetření Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM).

pilot v Gripenu
15.02.
Společná obrana

Češi a Slováci si budou vzájemně chránit vzdušný prostor

České nebe budou chránit také slovenské stíhací letouny MiG-29 a naopak nad Slovenskem budou bdít české gripeny. Ministři obrany obou zemí Martin Stropnický a Peter Gajdoš dnes v Bruselu podepsali smlouvu o spolupráci při vzájemné ochraně vzdušného prostoru České republiky a Slovenska.

armádní technika
aktualizováno 23.01.
Anketa Utracené miliardy

Na tohle peníze jsou! Armáda nakoupí techniku za 180 miliard

Ministerstvo obrany počítá v příštích deseti letech s investicemi za 180 miliard korun. Z toho 130 miliard půjde do pozemních sil. Ještě letos by vedení úřadu chtělo vládě předložit ke schválení zakázky za 26 miliard korun. Na bilanční tiskové konferenci to dnes řekli ministr obrany Martin Stropnický (ANO) a další členové vedení obrany a armády.

Igor Ševcov
20.07.
Igor Ševcov

Muž, který byl souzený za útok na Stropnického, smí zůstat v Česku

Odvolací Vrchní soud v Praze dnes zrušil trest vyhoštění pro ruského studenta Igora Ševcova, který držel hlídku při sprejování nápisů na zeď ruzyňské věznice. Namísto toho mladíkovi uložil tříletý zákaz účasti na anarchistických demonstracích. Verdikt je pravomocný.

JAS Gripen
05.07.
budou hlídat island

České gripeny dostanou poprvé na misi protivzdušné rakety

České gripeny, které budou na podzim hlídat nebe nad Islandem, mohou být poprvé při zahraniční misi vyzbrojeny raketami dlouhodobého dosahu pro ničení vzdušných cílů. Uvedl to ministr obrany Martin Stropnický (ANO).

Konvoj - 2
aktualizováno 27.05.
vojenské cvičení

Českem projíždí americký konvoj! Stovky vojáků míří do Prahy

Do České republiky opět míří americký konvoj. Od pátku do pondělí se američtí vojáci budou přesouvat přes naše území na cvičení Saber Strike 2016. K Američanům se při průjezdu připojí i česká armáda se svou technikou.

Kandidáti
aktualizováno 21.05.
ANKETA Prezidentská volba

Kandidáti na Hrad: Tyto osobnosti možná vyzvou Miloše Zemana!

Okruh kandidátů na prezidenta je zase větší. S dalšími kandidáty přišel vicepremiér Andrej Babiš, který by rád na Pražském hradě viděl eurokomisařku Věru Jourovou nebo ministra obrany Martina Stropnického. S informací přišel deník Blesk. Možných adeptů jsou teď skoro dvě desítky. Současný prezident Miloš Zeman o další kandidatuře uvažuje, ale stále se prý ještě nerozhodl.