Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bára a Tibor si postavili dům na kolech
aktualizováno 14.02.
bydlení bez dluhů

Bára s Tiborem chtěli žít po svém. Postavili si dům na kolech

Mladý pár ze Slovenska si chtěl pořídit vlastní bydlení. Toužil však po něčem, co mu umožní žít na různých místech a odpoutat se od dluhů. Svůj první dům si Tibor s Barborou postavili na kolečkách. Uvnitř mají nejen obývák, ložnici, ale také toaletu a velkou kuchyni.

Vrty
aktualizováno 11.02.
napadení kupní smlouvy

Hádka o vrty s minerální vodou, obec měla při prodeji pochybit

Karlovarské minerální vody podaly žalobu na obec Prameny, jde o jednu z nejzadluženějších vesnic v České republice. Žaloba napadá platnost kupní smlouvy na pozemky s vrty tamní minerální vody. Potvrdila to i starostka obce.

Exekuce Ilustrační snímek - 3
07.01.
KALKULAČKA

Osobní bankrot vyhlásilo loni 13 tisíc lidí. Jak na to? KALKULAČKA

V minulém roce bylo vyhlášeno více než třináct tisíc osobních bankrotů. Oproti roku 2017 jejich počet ale klesl o čtyři procenta. Oddlužení často představuje jedinou naději pro lidi, kteří nejsou schopni splácet své dluhy.

Prásk.tv píše:

Domy jako z Disneyho pohádky - 1
čtěte o tématu dluhy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Nové vozy zdražují, do cen ojetin se to zatím nepromítá

Autobazary hlásí za měsíc leden rekordní prodeje. V povánočním období to nebývá zrovna obvyklé, protože lidé se většinou „zotavují“ z finančně náročného prosince a nákup vozu odkládají až na první jarní měsíce.

Boj s dluhy
aktualizováno 04.01.
Odborníci radí

Jak se vymanit z povánočních dluhů? Osm jednoduchých kroků

Necelá pětina Čechů si půjčuje na vánoční dárky. Jenže velkou část z nich čeká v lednu nepříjemné zjištění, kdy si uvědomí, že neví, jestli budou schopni vzniklé dluhy splácet. Pokud se v podobné situaci ocitáte i vy, přečtěte si několik rad, jak z dluhové pasti co nejrychleji ven.

Pošťačka okradla poštu a seniory o statisíce
aktualizováno 26.12.
Zlodějka z pošty

Pošťačka okradla poštu a seniory o statisíce! Chtěla umořit dluhy

Trutnovská kriminálka začala stíhat tamní pošťačku. Podle vyšetřovatelů měla z pokladny pošty v Jívce vzít přes 50 tisíc korun a dva seniory připravit o dalších 360 tisíc. Starší manželé jí údajně svěřili svou platební kartu s tím, že jim žena pomůže zaplatit materiál na rekonstrukci domu. Jenže ta si peníze nechala pro sebe.

Exekuce ilustrační
19.12.
insolvenční zákon

Senát dal šanci zadluženým. Novelu zákona vrátil Sněmovně

Senát dnes vrátil novelu insolvenčního zákona Sněmovně, Senát chce mimo jiné umožnit vyhlášení osobního bankrotu i nejchudším. Navrhl rovněž zrušit podmínku, podle níž by splátka věřitelům musela být ve výši nákladů na odměnu insolvenčního správce.

Vymáhání dluhů - 3
30.11.
Jak se bránit

Vymahači se snaží dlužníky zastrašovat. Používají tyto triky

Lidé, kteří dluží peníze, se často mohou setkat s inkasními (vymáhacími) agenturami. Ty je navštíví nebo zašlou dopis s tím, že jim musí uhradit dlužnou částku. Některé inkasní agentury jednají mimo své pravomoci a používají triky, kterými se z lidí částku snaží dostat za každou cenu. Podle spotřebitelské organizace dTest se proti nim můžete bránit.

Balení dárků
09.11.
Nezvládnuté půjčky

Češi se kvůli dárkům zadlužují, řada pak končí v exekuci!

Podle průzkumů jsou Vánoce obdobím, kdy se Češi zadlužují nejčastěji. Každý pátý si totiž půjčuje na nákup dárků. Dluhy přitom nezvládá splácet každý desátý a končí v exekuci. Podle odborníků je to dáno ekonomickou negramotností.

splátka
23.10.
přehled po krajích

Češi se zadlužují čím dál víc! Kdo dluží nejvíc? PŘEHLED

Češi se zadlužují stále víc. Průměrný dluh u lidí, kteří si půjčí, byl v loňském roce o 4000 korun vyšší než v roce 2016 - z 25 700 vzrostl na 29 700 korun. Více si půjčují muži než ženy, nejvíc dlužníků bydlí v Moravskoslezském kraji.

Vymáhání
21.10.
Předlužená země

Stále více lidí nezvládá splácet své dluhy, nejhůř je na tom Ústecko

I přes ekonomický růst nezvládá mnoho Čechů své dluhy. Problémy s insolvencemi drtí hlavně severní Čechy a Moravu. Nejhorší je situace v severozápadních Čechách, kde podíl lidí v insolvenci přesahuje v průměru deset procent. Vyplývá to ze čtvrtletní zprávy sdružení SOLUS. To provozuje registr s informacemi o dlouhodobě nesplácených dluzích.