Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

poslanci souhlasí

Sousedi už nezadluží ostatní. Dluhy na bytu bude platit kupec

Při převodu vlastnictví bytové nebo jiné jednotky by mohly dluhy na příspěvcích na správu domu ze zákona přecházet z převodce na nabyvatele. Předpokládá to novela skupiny poslanců ČSSD, ANO, KSČM, TOP 09, KDU-ČSL a Úsvitu, kterou v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna. Předlohu nyní projednají ústavně-právní výbor a výbor pro veřejnou správu. Dostaly na to poloviční lhůtu, aby mohla být případně schválena do podzimních voleb.

Exekuce
Aktualizováno 1.4. 2017 23:07
češi a dluhy

Češi musí zaplatit exekutorům 325 miliard! Co nesmí vzít? SEZNAM

Počet nově zahájených exekucí v roce 2016 proti předchozímu roku klesl o desetinu na 680.000. Celkový počet exekučních řízení však meziročně vzrostl o pět procent na 4,68 milionu. Daří se tedy vymáhat stále méně exekucí. Na dnešní tiskové konferenci o tom informovala Exekutorská komora ČR.

Zajímavý trend

Vymoci malé dluhy je stále těžší, exekutoři je radši přehlédnou

Dlužíte deset nebo dvacet tisíc a máte za zády exekutora? Možná můžete být v klidu. Vymoci takhle malé dluhy je totiž pro exekutory stále těžší. A někteří se tak o to už ani nepokoušejí.

Prásk.tv píše:

František Rajtoral - 1
čtěte o tématu dluhy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

nelichotivá zpověď

Tchyně Libuše z Výměny otevřeně: Prozradila, co mělo zůstat tajné!

Ve středu večer jste mohli sledovat premiérový díl oblíbené reality show Výměna manželek. A i tentokrát bylo hodně dusno. Po odvysílání pořadu totiž vyšla na povrch pikantní tajemství.

Muž házel po exekutorech výkaly
Aktualizováno 22.2. 2017 21:38
hrozný pohled!

Muže útočícího výkaly stěhovali! Exekutor si vzal posilu! VIDEO

Práce exekutora je někdy opravdu nezáviděníhodná. Jeden z úředníků dostal ve středu za úkol vystěhovat dva byty, kde žil Jiří Prima. Tento muž je ale známý tím, že útočí výkaly. Soudního vykonavatele proto doprovázeli strážníci i členové justiční stráže.

Požár
Aktualizováno 22.2. 2017 15:31
Zatkli ho

Otce se synem v Jirkově zabil žhář! Na dveře nalil benzin a škrtl

Požár bytu v Jirkově, při němž zemřeli otec se synem, nebyla nešťastná náhoda. Policisté už obvinili 31letého muže, který měl na dveře i pod ně nalít hořlavinu a zapálit.

Filip Zachař zmizel beze stopy
Aktualizováno 20.2. 2017 21:18
Policie pátrá

Obchodník se zlatem zmizel beze stopy. Má obří dluhy!

Policisté z Prahy už více než tři týdny pátrají po sedmadvacetiletém Filipu Zachařovi. Mladík, který se živí jako obchodník se zlatem, zmizel třetího ledna. Ve hře je únos, vražda i sebevražda.

Půjčky na Vánoce
Aktualizováno 23.12. 2016 21:33
půjčujte si s rozumem

Češi rádi kupují dárky na dluh! Půjčují si i lidé, kteří mají exekuci

Češi se před Vánocemi opět zadlužují. Letošní rok je pro naše peněženky příznivý, a mnozí si tak půjčili na dárky výrazně více než v předchozích letech – mají pocit, že to snadno splatí. Ze statistik vyplývá, že více peněz si půjčují muži.

zavírání dolu

Co s dolem Paskov? Určitě skončí, jen se neví, jestli už letos

Společnost OKD chce ukončit těžbu v Paskově k poslednímu prosinci tohoto roku. Počítá s tím alespoň návrh, který vedení firmy předalo věřitelům. Podle odborů ale OKD nebude moci uzavřít ztrátový důl dříve než v květnu příštího roku, a to kvůli legislativě.

Smutný příběh

Zadlužený syn zemřel, dluhy musejí splácet chudí rodiče

Šedesátiletá Lenka a její o tři roky starší partner Jan jsou v nezáviděníhodné situaci. Nejen, že se musejí vyrovnat se smrtí nejmladšího syna, ale musejí shánět peníze na jeho dluhy.