Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zajišťování místa činu po otravě Sergeje Skripala
včera 21:50
jed novičok

Putin popřel podíl Ruska na otravě exagenta Skripala v Británii

uský prezident Vladimir Putin se o otravě bývalého ruského agenta Sergeje Skripala v Británii dozvěděl z médií. Prohlásil to v neděli na tiskové konferenci se zahraničními novináři v Moskvě. Žádné jedy podobné tomu, který byl při útoku použit, Rusko nemá, všechny podobné látky zlikvidovalo, řekl prezident.

Policisté v Londýně
17.03.
Souvisí spolu vraždy?

Britská policie varuje emigranty z Ruska! Dva z nich někdo zavraždil

Britská policie údajně začala kontaktovat ruské emigranty žijící v zemi kvůli jejich bezpečnosti. Reaguje tak na nedávné úmrtí Nikolaje Gluškova, které nyní kriminalisté vyšetřují jako vraždu. Gluškov zemřel jen pár dní poté, co se někdo pokusil otrávit někdejšího agenta a jeho dceru.

Policisté vyšetřují smrt Nikolaje Gluškova
aktualizováno 16.03.
zběhlý agent

Gluškov byl podle Britů zavražděn! Rusko rozjíždí vlastní vyšetřování

Ruský Vyšetřovací výbor (SK), obdoba amerického FBI, zahájil trestní stíhání v kauze otravy Julije Skripalové, dcery bývalého plukovníka ruské rozvědky Sergeje Skripala. Oznámila to dnes mluvčí SK Svetlana Petrenková. Stíhání bylo rovněž zahájeno v případu Rusa Nikolaje Gluškova, který zemřel v Londýně za nevyjasněných okolností počátkem týdne. Britští vyšetřovatelé v pátek oznámili, že úmrtí vyšetřují jako vraždu.

Prásk.tv píše:

Akta X - 3
čtěte o tématu agent na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Mototechna má novou značku, začíná prodávat veterány a investiční vozy

Zájem o historické vozy i youngtimery celosvětově roste a nejedna automobilka v poslední době oznámila svůj záměr prodávat továrně renovovaná klasická auta. Například německý Mercedes-Benz takové vozy prodává již delší dobu pod značkou All Time Stars. Českým zákazníkům začne klasická auta nově nabízet Mototechna Classic ze skupiny AURES Holdings, provozovatele sítě autocenter AAA AUTO.

Sergej Skripal
16.03.
Diplomatická válka

Rusko: Nevšímáme si, co Britové říkají k otrávenému agentovi

Rusko si už nebude všímat britských prohlášení k případu otravy tajného agenta Sergeje Skripala a jeho dcery. V kazašské Astaně to dnes prohlásil ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Neochota Londýna spolupracovat s Moskvou při vyšetřování útoku je podle ruského ministra porušením mezinárodních dohod.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
15.03.
shoda mocností

Británie, USA, Francie a Německo: Rusko je vinno za útok na agenta

Šéfové států a vlád Británie, Spojených států, Francie a Německa se ve společném prohlášení shodli, že za útokem na bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru stálo Rusko. Útok nervovou látkou v jihoanglickém Salisbury označili za útok na suverenitu Spojeného království, informovala dnes agentura Reuters. Moskvu, která jakoukoli vinu na útoku odmítá, představitelé čtyř zemí vyzvali, aby poskytla informace o látce Novičok údajně použité při otravě Skripalových.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
aktualizováno 13.03.
otrávení agenta

Britové trvají na ultimátu kvůli Skripalovi, Moskva hrozí odvetou

Británie trvá na ultimátu, aby Rusko do dnešní půlnoci vysvětlilo, jak se do země dostala armádní nervová látka Novičok, která podle Londýna otrávila bývalého dvojitého agenta Sergeje Skripala a jeho dceru. Řekl to dnes britský ministr zahraničí Boris Johnson, který zároveň poděkoval spojencům, kteří vyjádřili Londýnu solidaritu v případu. Rusko odmítlo na ultimátum reagovat a pohrozilo, že případné britské sankce nezůstanou bez odpovědi.

Theresa Mayová
aktualizováno 12.03.
nezákonné užití síly

Za otravou agenta je podle Mayové Rusko! Británie čeká na vysvětlení

Britská premiérka Theresa Mayová označila za vysoce pravděpodobné, že za otrávení agenta Sergeje Skripala a jeho dcery v anglickém Salisbury je zodpovědné Rusko. Ruského velvyslance v Londýně vyzvala, aby podal vysvětlení, jak se nervová látka dostala do Británie. Pokud Moskva případ do středy věrohodně nevysvětlí, bude to Londýn považovat podle ní za "nezákonné užití síly" na svém území. Mluvčí ruského ministerstva zahraničí slova Mayové označila za pohádku a politickou kampaň. Prezident Vladimir Putin už dříve vyzval, aby Británie nejdřív zjistila, co se přesně stalo, a pak teprve o tom s Ruskem hovořila.

Sergej Skripal a jeho dcera Julia
07.03.
Záhada v Salisbury

Otrávený agent a jeho dcera bojují o život! Zranění jsou i záchranáři

Britští vyšetřovatelé stále netuší, jakou látkou byl otráven ruský dvojitý agent. Po nedělním útoku bojuje on i jeho dcera, která byla s ním, o život. Do nemocnice musela i desítka lidí, kteří dvojici pomáhali. Zřejmě jde tedy o látku, která se šíří dotykem. Případ převzal protiteroristický odbor.

Andrej Babiš
07.03.
"Agent Bureš"

Babiš podal kvůli evidenci u StB dovolání. Spor se táhne už šest let

Český premiér Andrej Babiš podal ke slovenskému nejvyššímu soudu dovolání kvůli evidenci ve svazcích Státní bezpečnosti. Bratislavský krajský soud v obnoveném procesu letos v lednu zamítl jeho žalobu, že je v dokumentech veden jako agent neoprávněně.

Jiří Drahoš
01.12.
Boj o Hrad

Drahoš se bojí, že volby ovlivňují agenti! Radil se se Sobotkou

Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se obává toho, že výsledky voleb v České republice ovlivňují zahraniční tajné služby prostřednictvím dezinformací. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) ho dnes ráno ujistil, že hrozbou se zpravodajci zabývají. Podle Drahoše měla schůzka s předsedou vlády preventivní charakter. Upozornil na ruský vliv na volby v několika zemích. Drahoš to řekl na tiskové konferenci.