Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš a evropský parlament
aktualizováno 12.12.
debata o Babišovi

Žádné dotace pro Agrofert během vyšetřování, zní z europarlamentu

Dokud nebude vyjasněna situace okolo možného střetu zájmů českého premiéra Andreje Babiše, nehodlá Evropská komise vyplácet firmám spojovaným s předsedou vlády žádné dotace. Prohlásil to dnes komisař EU pro rozpočet Günther Oettinger během debaty v Evropském parlamentu. Řekl rovněž, že od 2. srpna, kdy platí nová pravidla posuzování střetu zájmů, nebyly v souvislosti s firmou Agrofert žádné dotace vyplaceny. Zatímco většina europoslanců v debatě vyzvala EK, aby vůči Babišovi zaujala přísný postoj, podle jiných by měla Praha dostat šanci zjednat nápravu bez politického tlaku europoslanců.

Střelba ve Štrasburku - Poche, Štětina, Telička, Konečná
aktualizováno 12.12.
Europoslanci

"Je to humus!" Čeští politici zažili střelbu přímo ve Štrasburku!

Střelba v centru Štrasburku, při které úterý večer zemřeli tři lidé a další utrpěli zranění, vyděsila i řadu českých europoslanců, kteří ve městě pracují. Některé uvěznila přímo v budově europarlamentu, jiné v restauraci či ve sportovní hale.

Evropský parlament
09.12.
Evropská unie

Evropské volby se blíží. Někteří politici už začali kampaň

Do evropských voleb zbývá ještě téměř půl roku, už teď se ale začala objevovat první jména lídrů kandidátek. Startují i volební kampaně na sociálních sítích. Podle politologů jejich vliv stále stoupá a dokazuje to i aktivita politiků.

Prásk.tv píše:

Aktivistiky hnutí Femen protestovaly proti papežovi
čtěte o tématu Evropský parlament na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sportka letos vytvořila už 200 nových milionářů

Nejoblíbenější česká loterie udělala v tomto roce milionáře už ze dvou stovek sázejících. Celkem si tito výherci rozdělili přes miliardu korun, největší částku si odnesl muž ze Zlínska, který je díky Sportce bohatší o 92 milionů korun.

Studentský parlament
22.11.
nadaní gymnazisté

Studenti simulují Europarlament. Přípravou udivili i senátory

V Senátu začal pátý ročník modelu Evropského parlamentu. Jde o unikátní simulaci reálného jednání, kde ale místo europoslanců zasednou do lavic studenti středních škol. Letošního ročníku se zúčastnil rekordní počet gymnazistů.

Cestující ve vlaku - ilustrační foto
15.11.
Lepší kompenzace

Za zpoždění vlaku peníze zpátky! Unie chce přísnější pravidla

Evropský parlament ve čtvrtek schválil nová pravidla pro lepší ochranu zákazníků v železniční dopravě. Cestující by se měli dočkat vyšších kompenzací. Postižení pasažéři by měli nárok na bezplatnou asistenci. Lepší servis chtějí europoslanci také pro cyklisty.

Volání v EU
15.11.
Kolik budeme platit?

EU určila maximální ceny za volání a SMS do ciziny!

Evropský parlament ve středu schválil telekomunikační balíček, který stanovuje maximální poplatky za volání do zahraničí. Nový zákon omezuje poplatky za volání do zemí EU na necelých 5 korun za minutu a 1,5 koruny za SMS.

Jan Zahradil na sjezdu ODS
13.11.
Významná funkce

Evropskou komisi chce řídit Čech! Konzervativci vybrali Zahradila

V čele Evropské komise by po příštích volbách do Evropského parlamentu mohl stanout i Čech. Kandidátem Frakce evropských konzervativců a reformistů (ECR) je europoslanec za ODS Jan Zahradil. Evropský parlament chce, aby o tom, kdo stane v čele Komise, rozhodli voliči ve volbách.

Angela Merkelová v Evropském parlamentu
13.11.
Projev v Parlamentu

Merkelová mluvila o budoucnosti Evropy. Chce společnou armádu

Německá kancléřka Angela Merkelová promluvila v úterý na půdě Evropského parlamentu o budoucnosti Unie. Ve svém projevu se věnovala otázce solidarity, bezpečnosti nebo brexitu. Vyzvala k vytvoření společné armády, o čemž v uplynulých dnech mluvili i představitelé Francie.

Volby - BN
aktualizováno 06.11.
Anketa Volby do EP

EU chce přilákat lidi k volbám. Češi se na ně minule vykašlali

Už v květnu budou občané všech evropských zemí vybírat nové poslance Evropského parlamentu. Při těch posledních volbách v roce 2014 bylo Česko na úplném chvostu, pokud jde o volební účast. Hůř na tom byli jen Slováci. Teď se sám Evropský parlament snaží voliče přesvědčit, aby přišli vhodit hlas do urny. Rozjel kvůli tomu novou kampaň.

Evropský parlament - peníze
31.10.
tabulka Aktivita europoslanců

Europoslanci berou stovky tisíc, někteří vůbec nehlasují! Co Češi?

Volby do Evropského parlamentu se blíží. Češi budou znovu volit 21 zástupců, kteří je pak budou v Evropě reprezentovat. Měsíčně pobírají 205 tisíc korun hrubého, k tomu 116 tisíc korun na náhrady a další peníze za účast na jednání. Proto není od věci se podívat na jejich aktivitu.