Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Podvodník - ilustrační foto
10.01.
Nepovedený pronájem

Podvodník nabízel neexistující byty! Na kontě má už půl milionu

Policisté z Pardubického kraje pátrají po muži, který nabízel neexistující byty a vybíral na ně vratnou kauci i nájemné za 500 eur. Od dubna loňského roku podvedl už 31 lidí a přišel si na půl milionu korun. Muži hrozí 5 let vězení.

Podvodník - ilustrační
28.12.
varování policie

Podvodník nabízí v ČR byty k pronájmu, podvedl už 10 lidí

Berounští kriminalisté vyšetřují podvod s pronájmem bytů. Zatím neznámý člověk nabízí přes internet k pronájmu byty v Praze a Plzni, po zaplacení zálohy ale přestane komunikovat. Zatím se mu podařilo napálit nejméně deset lidí, případů ale může být více.

Společné bydlení
02.12.
Úprava bydlení

Změny v pronajatém bytě: Kdy je třeba souhlas majitele a kdy ne?

Mnozí lidé v současné době nedosáhnou na hypotéku a místo koupi tak musí uvažovat o pronájmu bytu. Ne vždy ale vnitřní prostory odpovídají jejich představám o ideálním vzhledu bydlení. Jaké změny mohou nájemci v bytě provádět bez souhlasu? A co dělat, když pronajímatel nesouhlasí se změnami kvůli handicapu obyvatel?

Prásk.tv píše:

Derek Starnes - 1
čtěte o tématu pronájem na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Odhodlejte se a začněte zdravěji každý den

Rozhodli jste se začátkem roku pro změnu životního stylu? Odstartujte zdravěji každý den s Albertem.

Luxusní sídlo Kevina Costnera v Aspenu
01.12.
Zimní sezóna

Slavný herec pronajímá ráj pro lyžaře. Nabízí naprosté soukromí

Oscarový režisér a oblíbený herec Kevin Costner nabízí k pronájmu luxusní ranč, který se nachází v americkém Coloradu. Součástí ranče jsou tři domy, které ubytují až 34 hostů. Dále se zde nachází baseballové hřiště nebo tři vířivky.

Panda velká
aktualizováno 28.11.
Nový pavilon

Slibované pandy v Praze nejspíš nebudou. Zeman o ně nepožádal

Pražská zoo vytvořila v loňském roce projekt nového pavilonu, ve kterém by žily pandy velké a langury čínské. Na projekt bylo vyhrazeno 200 milionů korun. Teď to však vypadá, že se projekt neuskuteční, jelikož pandy do České republiky nepojedou, informoval o tom ředitel zoo Miroslav Bobek. Požádat o ně měl prezident Miloš Zeman, ten to však neudělal.

Dům Brooke Shields je k pronájmu
25.11.
Bydlení slavných

Herečka z Modré laguny pronajímá dům. Bydlel zde i Ben Affleck

Americká herečka a modelka Brooke Shields, která je známá především z filmu Modrá laguna, pronajímá svůj dům, který si pořídila v roce 1997. Dům má pět ložnic, pět koupelen a bazén s vodopádem.

Panelové sídliště
20.11.
pátrání po podvodnici

Žena nabídla pronájem bytu. Ze zájemců se stali bezdomovci

Podvodných praktik na trhu s realitami přibývá. Pražští kriminalisté se zabývají dalším případem podvodných inzerátů, které na internetu nabízí výhodný pronájem bytu.

Ubytujte se ve Skotském zámku z 12. století
17.10.
Originální dovolená

Neobvyklé bydlení na zámku! Je k pronajmutí, má i golfové hřiště

Bydlení na zámku nemusí být jen snem. Jeden takový z 12. století se nachází v Ayrshire ve Skotsku. Zámek nabízí čtyři ložnice, koupelny, kuchyň a luxusní doplňky, například egyptské bavlněné povlečení. Zámek si může pronajmout každý.

Pronajímal byt, který mu nepatřil a okrádal lidi
aktualizováno 08.09.
Dopadla ho policie

Podvodník pronajímal byt, který nebyl jeho. Obral lidi o statisíce

Stovky podvedených lidí a milionové škody - to má podle policistů na svědomí muž z Pelhřimovska. Přestože mu nemovitost nepatřila, během jediného dne ji dokázal pronajmout hned osmi různým lidem a vybrat na zálohách statisíce korun. Teď už je ve vazbě.

Eiffelova věž
06.09.
Problém pro turisty

Velká města se brání krátkodobým pronájmům. Paříž chystá zákaz

Pařížští radní se rozhodli zasáhnout proti společnosti Airbnb, která funguje i v Česku. Stále populárnější webová služba, která zprostředkovává krátkodobé ubytování v soukromí, prý zvyšuje ceny nájmů, a tím vyhání z centra města obyvatele.