Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Americká ambasáda v Havaně po vyhlášení stažení diplomatů
16.10.
sonický útok

Takhle útočili na Kubě na americké diplomaty! Pusťte si ZÁZNAM

Kvůli záhadným útokům stáhly Spojené státy většinu svých diplomatů z ambasády na Kubě. V několika posledních měsících vykazovalo celkem 22 lidí vážné zdravotní problémy, jako je například ztráta sluchu. Agentura AP nyní zveřejnila část nahrávek přímo z ambasády, které odhalují, jak údajný sonický útok zní.

Technoparty na Nymbursku
aktualizováno 30.07.
velká akce

Technaři ničili místním spánek už druhou noc, policie dál čeká

Od pátečního večera probíhá nelegální technoparty u Osečku na Nymbursku. Během několika hodin se na akci sjelo několik tisíc lidí. Na místě jsou policisté, kteří monitorují situaci. Ohromný hluk ale ruší místní, kteří se dvě noci moc nevyspali. Policisté zatím se zásahem čekají, změnu nepřinesla ani podvečerní porada policejních velitelů.

Zásah těžkooděnců na Cibulce - 5
11.06.
policie vs. squateři

Na squatery použila policie i zvukové dělo. Vyspali se a šli

Neklidnou noc dnes měli někteří obyvatelé v centru Prahy. Oddíl těžkooděnců tam zasahoval proti několika desítkám squaterů, kteří obsadili dva domy a odmítali je opustit. Někteří dokonce před policisty vylezli na střechu, kde strávili celou noc.

Prásk.tv píše:

Proč neradi posloucháme vlastní hlas
čtěte o tématu zvuk na Prásk.tv
Obchodní sdělení

NADBYTEK VODY V TĚLE MŮŽE ŠKODIT.

JAK SE JÍ ZBAVIT?

Signál Wow!
08.06.
potvrzení hypotézy

Tajuplné volání z vesmíru "Wow!" Vědci ho rozluštili po 40 letech

Záhadný signál z vesmíru zachycený před 40 lety mátl hlavy vědcům po celém světě a inspiroval lidi k vytvoření celé řady teorií, o co skutečně jde. Podle některých šlo o zprávu od mimozemšťanů, jiní připisovali zvukovou stopu zatím neznámému elementu. Zdá se, že jeden z vědců nyní konečně záhadu vyřešil, celou dobu šlo o kometu.

Střety fanoušků Baníku a Opavy před zápasem v Opavě - 4
20.03.
Česká premiéra

Policisté poprvé použili zvukové dělo, chuligáni radši utekli!

Při potyčkách fanoušků Baníku a Opavy zasahovali těžkooděnci, členové jízdní policie, ale také specialisté s akustickou zbraní. Zvukové dělo používali američtí vojáci například v Iráku. V České republice měla zbraň premiéru. Zvuk, který vydává, je tak nesnesitelný pro ucho, že lidé raději utíkají.

Crazy Frog
01.03.
Crazy Frog

Nejotravnější zvuk v dějinách slaví 20 let! Připomeňte si ho

Je to zvuk, který nás na začátku tisíciletí bombardoval odevšad - z rádií, televize i jako zvonění mobilních telefonů. A z videoklipu se na celý svět šklebil podivný šedivý žabák.

První čínský kosmonaut Jang Li-wei
aktualizováno 06.12.
dlouholetá záhada

Tajemné klepání slyšel ve vesmíru i čínský kosmonaut. Záhada trvá

První čínský kosmonaut (též tchajkonaut či astronaut) Jang Li-wej v nedávném rozhovoru odhalil, že se při svém letu do vesmíru setkal s velmi zvláštním fenoménem. Na oběžné dráze se ozvalo tajemné klepání na jeho modul. Vědci se snažili zvuk napodobit na Zemi, ale nikdy se jim to nepodařilo.

1888906
16.07.
tvoření zvuků

Dinosauři vůbec neřvali! Vědci ukázali, jaký měli hlas! AUDIO

Všichni si představujeme dinosaury jako ohromné bestie, které při lovu nebo nebezpečí zakloní hlavu, otevřou tlamu plnou ostrých zubů a zuřivě zařvou. Filmová představa pravěkých tvorů ale nemusí být vůbec pravdivá, poslední studie ukazuje, že někteří dinosauři spíše mumlali, vrčeli a vrkali se zavřenou tlamou, jako některé druhy dnešních ptáků. To, že varovně neřvali ale neznamená, že by to ublížilo jejich strašlivé reputaci.

1803678
aktualizováno 04.11.
ZVUKOVÝ ZÁZNAM mistr promluvil

Karel Gott poslal vzkaz! Tady si ho poslechněte! AUDIO

Karel Gott, který bojuje s rakovinou, zveřejnil poprvé od své hospitalizace zvukový vzkaz na své sociální síti.

Rázová vlna
02.05.

VÍKEND: Rázová vlna

U operace, kterou vám ukážeme dostávají pacienti na uši tlumící sluchátka, aby se nevyděsili zvuku, který zákrok vydává.