Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Česká premiéra

Policisté poprvé použili zvukové dělo, chuligáni radši utekli!

Při potyčkách fanoušků Baníku a Opavy zasahovali těžkooděnci, členové jízdní policie, ale také specialisté s akustickou zbraní. Zvukové dělo používali američtí vojáci například v Iráku. V České republice měla zbraň premiéru. Zvuk, který vydává, je tak nesnesitelný pro ucho, že lidé raději utíkají.

Crazy Frog

Nejotravnější zvuk v dějinách slaví 20 let! Připomeňte si ho

Je to zvuk, který nás na začátku tisíciletí bombardoval odevšad - z rádií, televize i jako zvonění mobilních telefonů. A z videoklipu se na celý svět šklebil podivný šedivý žabák.

První čínský kosmonaut Jang Li-wei
Aktualizováno 6.12. 2016 14:33
dlouholetá záhada

Tajemné klepání slyšel ve vesmíru i čínský kosmonaut. Záhada trvá

První čínský kosmonaut (též tchajkonaut či astronaut) Jang Li-wej v nedávném rozhovoru odhalil, že se při svém letu do vesmíru setkal s velmi zvláštním fenoménem. Na oběžné dráze se ozvalo tajemné klepání na jeho modul. Vědci se snažili zvuk napodobit na Zemi, ale nikdy se jim to nepodařilo.

Prásk.tv píše:

Hasičák
čtěte o tématu zvuk na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - dnes vstupenky za 300 Kč! Na místě za 500 Kč

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

tvoření zvuků

Dinosauři vůbec neřvali! Vědci ukázali, jaký měli hlas! AUDIO

Všichni si představujeme dinosaury jako ohromné bestie, které při lovu nebo nebezpečí zakloní hlavu, otevřou tlamu plnou ostrých zubů a zuřivě zařvou. Filmová představa pravěkých tvorů ale nemusí být vůbec pravdivá, poslední studie ukazuje, že někteří dinosauři spíše mumlali, vrčeli a vrkali se zavřenou tlamou, jako některé druhy dnešních ptáků. To, že varovně neřvali ale neznamená, že by to ublížilo jejich strašlivé reputaci.

1803678
Aktualizováno 4.11. 2015 22:34
ZVUKOVÝ ZÁZNAM mistr promluvil

Karel Gott poslal vzkaz! Tady si ho poslechněte! AUDIO

Karel Gott, který bojuje s rakovinou, zveřejnil poprvé od své hospitalizace zvukový vzkaz na své sociální síti.

VÍKEND: Rázová vlna

U operace, kterou vám ukážeme dostávají pacienti na uši tlumící sluchátka, aby se nevyděsili zvuku, který zákrok vydává.

VÍKEND: Víte, jaký zvuk vydává naše zeměkoule?

Josef Kubeš vám představí, jak to vypadá, když se elektromagnetické vlny planet přemění na zvukové.