Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zřícený most ve Velkém Meziříčí
12.06.
Havarijní stav

Most ve Velkém Meziříčí spadl ještě před plánovanou demolicí!

O den dřív, než byl původní plán, padl bouraný silniční most ve Velkém Meziříčí a může za to jeho havarijní stav. Více než 90 let starý most se měl bourat až v úterý, ale o den dřív se ukázalo, že by mohl spadnout samovolně, a tak ho stavebníci raději strhli.

Dům na demolici
aktualizováno 10.05.
rozsáhlá renovace

Vyloučené lokality čeká demolice budov. Stát rozdá městům miliony

Ministerstvo pro místní rozvoj rozdá obcím 113 milionů korun na demolice budov ve vyloučených lokalitách. O dotaci už požádala města Most, Chomutov, Bohumín i Karviná. K zemi půjdou roky prázdné činžáky, i historické nádraží.

Libeňský most - 2
aktualizováno 24.04.
Postaví nový

Libeňský most v Praze se má zbourat! Návrh už podpořili radní

Pražští radní dnes podpořili zbourání Libeňského mostu. Na jeho místě má vzniknout nový. Zbourání musí ještě potvrdit pražští zastupitelé. S návrhem na demolici souhlasilo sedm z 11 radních z řad ANO a ČSSD, bourání nepodpořili zástupci Trojkoalice (SZ, KDU-ČSL a STAN).

Prásk.tv píše:

Muž hodil dítě ze střechy - 4
čtěte o tématu demolice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sezóna alergií v plném proudu - co dělat, aby vám bylo lépe?

Léto je pro někoho krásné období, kdy vše kvete, avšak pro řadu jiných nepříjemné období plné smrkání, slzení, kýchání a dalších nepříjemných projevů alergií. V dnešním článku si povíme něco o tom, jak si můžete letní sezónu užít naplno, i pokud patříte k té druhé skupině.

Demolice
aktualizováno 10.04.
Zchátralé objekty

V Česku jsou stovky ruin. Ohrožují okolí, k demolici se nikdo nemá

V Česku jsou stovky zchátralých a potenciálně nebezpečných objektů, které měly už být srovnány se zemí, přitom ale dál stojí. Majitelé totiž na výzvy stavebních úřadů nereagují nebo ani není jasné, komu vlastně objekty patří. A samy obce na jejich likvidaci nemají peníze. Ministerstvo pro místní rozvoj ale slibuje nový dotační program, který bude zaměřen právě na likvidaci nebezpečných staveb.

Zloděj u Brna zdemoloval benzínku, pak odešel s prázdnou
aktualizováno 16.03.
Nezřízené ničení

Zloděj či demoliční četa? Poberta benzínku u Brna rozmlátil! FOTO

Celou demoliční četu zastal na jih od Brna zloděj, který se v noci vloupal do čerpací stanice ve Vojkovicích. Mimo jiné zničil dveře a proboural se zdí. A nakonec odešel s nepořízenou.

Demolice železničního mostu v Plzni
aktualizováno 19.02.
Nový místo starého

Železniční most v Plzni jde po letech k zemi

Plzeň čeká od dnešního rána "bojové" cvičení. Dopoledne totiž odstartovala demolice jižního železničního mostu u hlavního nádraží. Letitý kovový most má do několika měsíců nahradit most z betonu.

Negrelliho viadukt - 1
aktualizováno 16.02.
Negrelliho viadukt

Stroje demolují část historického mostu v Praze, nahradí ho nový

Oprava Negrelliho viaduktu pokračuje demolicí mostu přes ulici Prvního pluku. Dělníci jeřábem snášejí části železné konstrukce na parkoviště u autobusového nádraží na Florenci.

Požár motorestu na D10
aktualizováno 22.12.
ohromný požár

Vyhořelý motorest na D10 půjde k zemi, nezůstane téměř nic

Zbytky vyhořelého motorestu Čtyři kameny na dálnici D10 půjdou k zemi. Stavební úřad už obdržel posudek statika a televizi Nova dnes potvrdil, že nařídí majiteli objektu demolici téměř všech konstrukcí. Motorest, který se prezentoval jako největší koliba ve střední Evropě, zničil požár před pěti týdny.

Demolice lávky v Troji
aktualizováno 07.12.
proč spadla?

Trojskou lávku rozebírají těžké stroje na kusy, demolice začala!

Demontáž lávky v pražské Troji, která se v sobotu zřítila, běží na plné obrátky. Firma Strabag má jen necelé dva týdny na to, aby trosky odstranila, pak vznikne na místě lávky dočasně přívoz.

V Přerově začala demolice domů v ghettu
aktualizováno 30.10.
dlouhodobý problém

V Přerově začala demolice domů v ghettu. Nahradí je nové byty

Dnes ráno začala demolice posledních domů v někdejším nechvalně proslulém ghettu v Přerově. Poté, co během několika týdnů jeden z největších problémů města zmizí, mají ve Škodově ulici vyrůst nové byty a komerční prostory.