Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Požár motorestu na D10
aktualizováno 22.12.
ohromný požár

Vyhořelý motorest na D10 půjde k zemi, nezůstane téměř nic

Zbytky vyhořelého motorestu Čtyři kameny na dálnici D10 půjdou k zemi. Stavební úřad už obdržel posudek statika a televizi Nova dnes potvrdil, že nařídí majiteli objektu demolici téměř všech konstrukcí. Motorest, který se prezentoval jako největší koliba ve střední Evropě, zničil požár před pěti týdny.

Demolice lávky v Troji
aktualizováno 07.12.
proč spadla?

Trojskou lávku rozebírají těžké stroje na kusy, demolice začala!

Demontáž lávky v pražské Troji, která se v sobotu zřítila, běží na plné obrátky. Firma Strabag má jen necelé dva týdny na to, aby trosky odstranila, pak vznikne na místě lávky dočasně přívoz.

V Přerově začala demolice domů v ghettu
aktualizováno 30.10.
dlouhodobý problém

V Přerově začala demolice domů v ghettu. Nahradí je nové byty

Dnes ráno začala demolice posledních domů v někdejším nechvalně proslulém ghettu v Přerově. Poté, co během několika týdnů jeden z největších problémů města zmizí, mají ve Škodově ulici vyrůst nové byty a komerční prostory.

Prásk.tv píše:

Stacey a Lewis Holley - 5
čtěte o tématu demolice na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Umění na zdech - 6
aktualizováno 31.08.
GALERIE krásná práce

Umělec chtěl, aby dům zazářil před demolicí! Není škoda ho zničit?

Australský umělec je známý díky svým neobvyklým projektům. Mladík se snaží vytvořit krásu tam, kde už není. Do akce zapojil starý dům, který brzy zdemolují - na zdi namaloval ženské tváře.

Mrakodrap
aktualizováno 26.08.
Zajímavá stavba

Druhá šance nebo demolice? Ostrava řeší mrakodrap duchů

Přezdívá se mu mrakodrap duchů. Postaven byl v 60. letech a už čtyři roky v něm nikoho nepotkáte. Tak to teď vypadá se třetí nejvyšší budovou v Ostravě. Plnila různé účely. Teď se diskutuje o tom, jestli věžák zbourat nebo zrekonstruovat.

Hospoda v Novém Hrozenkově
24.07.
Pokrok?

Krásná hospoda jde k zemi, musí ustoupit opravě silnice!

V Novém Hrozenkově na Vsetínsku startuje demolice objektu bývalé místní hospody. Malebná stavba musí jít k zemi kvůli rekonstrukci silnice. Prý proto, že u ní stojí příliš blízko.

Kolona ilustrační
aktualizováno 23.04.
Rekonstrukce dálnice

Dálnice D1 je znovu průjezdná. Řidiči na ni nesměli celou noc

Dálnice D1 byla uzavřená. Kvůli demolici mostů stavbaři uzavřeli v obou směrech úsek mezi Mirošovicemi a Humpolcem. Práce trvaly zhruba do devíti hodin. I nadále je však na zmíněném úseku nutné počítat s omezením

Buldozery demolují kemp u Dunkirku
14.04.
uprchlická krize

Kemp u Dunkerku ničí buldozery, pohřešují se stovky migrantů

Francouzi vyslali těžkou techniku, která postupně likviduje uprchlický kemp u Dunkerku, který zničil nedávný požár. Podle portálu Dailymail se pohřešuje zhruba 600 lidí, kteří se z kempu evakuovali. Panují obavy, že se tak další stovky lidí budou pokoušet dostat do Británie, řidiči už zaznamenali první pokusy.

Rodina musela utéct za války z domu - 4
aktualizováno 14.04.
OPUŠTĚNÁ MÍSTA Z toho mrazí

Rodina musela utéct za války z domu. Jejich věci jsou tu dodnes

Rodina z Lucemburska musela za 2. světové války narychlo opustit svůj domov. Jejich věci tam ale zůstaly do dnešního dne a stavba dlouhé roky chátrá. Nacisté se dům snažili odsvětit tím, že Ježíšovi urazili hlavu...

Dálnice - kolona
aktualizováno 09.04.
provoz volný

Celonoční uzavírka D1 skončila. Demolovaly se staré nadjezdy

Dálnice D1 je mezi 146. a 153. kilometrem opět průjezdná. Kvůli plánované demolici nadjezdů byla dálnice mezi exity Velké Meziříčí - východ a Lhotka v obou směrech uzavřena od sobotního večera. Doprava po tu dobu vedla po objízdných trasách.