Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Terakotová armáda na pražském Výstavišti - 8
aktualizováno 20.02.
Číňané zuří

Američan fotil selfie s terakotovým vojákem. Ulomil mu palec!

Na tenhle večírek budou ve Franklinově institutu ve Filadelfii ještě dlouho vzpomínat. Jeden z návštěvníků se totiž během večera dostal do uzavřené části institutu, kde jsou uloženi vojáci slavné Terakotovy armády. Američan při pokusu o vyfocení selfie jednomu z vojáků nechtěně ulomil palec. Mezinárodní ostuda byla na světě.

Muzeum Terra Technica
18.02.
foto+video světový unikát

Jukeboxy i opravdový Batmobil! Tohle muzeum vám vyrazí dech!

Nedaleko jihomoravského Znojma se nachází unikátní muzeum s názvem Terra Technica. Něco takového nikde jinde na světě neuvidíte! Na ploše 8,5 tisíce metrů čtverečních najdete jukeboxy a herní automaty z celé historie tohoto odvětví!

V Mostě našli tajemnou schránku
15.02.
úžasný nález

V Mostě našli 135 let starou skříňku. Skrývala skutečný poklad

135 let starou schránku s neznámým obsahem ve čtvrtek v Mostě otevírali a zkoumali historici. Cínová schránka, která byla po letech nalezena v depozitáři v muzeu, byla původně uložena v už neexistující budově soudu.

Prásk.tv píše:

Michael Schumacher - 2
čtěte o tématu muzeum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Herlíkovice – ze Žalého po hranách

Herlíkovice jsou dobře dostupným krkonošským střediskem, jehož dvě nástupní místa se nacházejí doslova u hlavní silnice. Zatímco sjezdovky Herlíkovic by svým převýšením a sportovním charakterem měly zaujmout ostřejší jezdce, modré přehledné tratě Bubákova zas oslovují rodiny s dětmi.

Požár bývalé továrny v Krnově - 4
aktualizováno 21.12.
slavná továrna

V Krnově hořela kulturní památka. S ohněm bojovalo 18 jednotek

Rozsáhlý požár ve středu odpoledne zachvátil budovu bývalé textilky Karnola v Krnově na Bruntálsku. Hasiči na místě vyhlásili třetí požární stupeň ze čtyř. Požár objektu, který je národní kulturní památkou, dostali pod kontrolu zhruba po čtyřech hodinách. Kvůli dohašování zůstali na místě až do rána. Škoda půjde podle prvních odhadů do milionů korun.

Sex Machines Museum - 8
20.12.
pohled do historie

Sex a erotika v minulosti? Byla to pořádná divočina! VIDEO

Že doby dávno minulé nebyly tak prudérní a asketické, ukazuje muzeum Sex Machines v Praze. V celých třech patrech erotické expozice můžete objevovat, čím se ukájeli naši předci. O unikátním českém muzeu informují i zahraniční média.

Česká cena za architekturu 2017 - Architektonická kancelář Radko Květ Archeopark PAVLOV
28.11.
prestižní cena

Nejhezčí stavbu mají na Moravě. Prohlédněte si podzemní muzeum!

Vítězem České ceny za architekturu se letos stal Archeopark Pavlov. Zvítězil v konkurenci 248 dalších staveb. Podle porotců návrh vystihuje zároveň krajinu i historii významného archeologického naleziště.

Hitler v muzeu voskových figurín
11.11.
vosková figurína

Konec selfíčkům s Hitlerem. Muzeum ho po protestech ukrylo

Společná fotka s Adolfem Hitlerem a navíc před vstupní branou do koncentračního tábora v Osvětimi? Takové selfie fotky se staly hitem v muzeu voskových figurín v indonéské Jakartě. Po protestech několika organizací ale sochu Hitlera schovalo.

Kulturní NEJ Česka
25.09.
foto+video české rekordy

Češi jako kulturní národ. Tohle jsou kulturní NEJ Česka!

Kultura je jedním z neopomenutelných pilířů každého národa. A zdá se, že Češi mají kulturní pilíře pevné. Pojďte se podívat na česká kulturní NEJ!

Vzácná bankovka je zpět v muzeu
07.09.
Promlčená krádež

Bankovku za miliony ukradla žena z muzea! Vězení se vyhne

Zloděj, který před více než deseti lety ukradl z olomouckého Vlastivědného muzea pětitisícovou bankovku z roku 1919, nebude potrestán. Podle policie je totiž krádež promlčená.

Národní Muzeum - požár
23.08.
Kdo za to může

Požár historické budovy: Policie už ví, proč hořelo Národní muzeum

Policie po roce a půl zjistila, proč v únoru 2016 hořela střecha Národního muzea. Na vině byla závada na zařízení filtrujícím vzduch. Požár zranil jednoho člověka, muzeum odhadovalo škodu na 10 milionů, nakonec se ovšem ukázalo, že škoda je výrazně nižší.