Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Na vstup do Národního muzea lidé čekají hodinové fronty - 8
29.10.
vstup zdarma

Muzeum zdarma láká stovky lidí! V dešti čekají i několik hodin

Opravená budova Národního muzea budí velký zájem. Návštěvníky od neodrazuje ani chlad a déšť, lákadlem je naopak vstup zdarma. Před muzeem se tvoří dlouhé fronty, v pondělí odpoledne lidé čekali i několik hodin.

Národní muzeum se otevře opět veřejnosti
aktualizováno 26.10.
Unikátní exponáty

Národní muzeum se bude znovu otevírat! Nahlédněte dovnitř už teď

Národní muzeum v Praze se po více než tříleté náročné rekonstrukci znovu otevře veřejnosti. V neděli, v den výročí vzniku Československa, představí unikátní soubory originálních dokumentů, které osudově změnily naše dějiny. Oblíbenou velrybu a stálé expozice spatří návštěvníci až v příštím roce.

Vzácná bankovka měla dokonce ozbrojenou hlídku - 1
aktualizováno 04.10.
Prvorepubliková bankovka

Muzeum vystaví vzácnou bankovku. Stojí několik milionů!

Po zuby ozbrojená policejní eskorta dnes v Olomouci převážela vzácnou historickou bankovku. Nejdražší papírová bankovka, v hodnotě několika milionů korun, před lety záhadně zmizela z tamního vlastivědného muzea. Policie ji našla až loni. Teď bude vystavena u příležitosti stého výročí samostatného státu.

Prásk.tv píše:

Michael Schumacher - 2
čtěte o tématu muzeum na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tahle žena ví, jak zajistit podnikatelům úspěch

Networkerka Gabriela Mrkvicová se podělila o své zkušenosti z podnikatelského světa.

Požár muzea v Riu
aktualizováno 03.09.
Nesmírná škoda

Požár zničil muzeum v Riu. Uvnitř bylo 20 milionů exponátů

V neděli večer začalo hořet v budově Národního muzea v brazilském Riu de Janeiru. Muzeum, které letos oslavilo 200 let, požár zřejmě zcela zničil. Hasičům se ale podařilo část sbírek zachránit. Prezident Brazílie Michel Téměř označil neděli za smutný den pro všechny Brazilce.

Italská policie - ilustrační
aktualizováno 02.09.
Motiv nejasný

Polka vtrhla v Itálii do muzea a ubodala ženu! Další tři lidi zranila

Do muzea v severoitalském městečku Canneto sull'Oglio vtrhla Polka se dvěma noži a ubodala jednu zaměstnankyni. Další tři lidi zranila, než ji zadržel velitel policie. Motiv zatím není známý.

Staré počítače - 1
aktualizováno 20.08.
Počítače pro pamětníky

Netradiční muzeum: V Lounech si zahrajete i legendární hry

Obří obrazovky, klávesnice, kazety nebo třeba diskety, které jsou velké jako školní sešit. Tyto kousky najdete v muzeu v Lounech. Muzeum zachycuje historii výpočetní techniky od počátků do poloviny 90. let 20. století. Nechybí ani takzvané pařanské doupě.

Český Krumlov
aktualizováno 03.07.
toulky českem

Český Krumlov je sázka na jistotu. Zabavíte tady sebe i děti celý den!

Letní sezóna začala i na památkách a výletních místech po celé republice. Pokud si během prázdnin lámete hlavu nad tím, kam s dětmi vyrazit, máme pro vás tip. Vydejte se do Českého Krumlova.

Anna Franková
16.05.
sex a sprosté vtipy

Rozluštili další část deníku Anny Frankové. Byla plná sprosťáren

Po letech snažení se podařilo expertům z muzea Dům Anny Frankové rozluštit text na dvou stránkách z dívčina deníku, které byly přelepeny hnědým papírem. Zapsala si na něj několik sprostých vtipů a úvahu o sexuální výchově a prostituci.

Výstava diamantů
07.05.
nové muzeum

Tenisová raketa s diamanty, prsten krále: Tato výstava vyráží dech!

V belgických Antverpách otevřeli nové muzeum šperků, jehož exponáty bezpochyby oslní každou ženu. Kromě opravdových historických unikátů je součástí muzea i prodejna, kde si můžete šperky zakoupit. Je ale potřeba se připravit na to, že i ceny jsou exkluzivní.

Vepřín v Letech na Písecku
aktualizováno 03.04.
začne demolice

Vepřín v Letech oficiálně převzal stát. Na místě vznikne památník

Vepřín v Letech na Písecku, kde byl za války koncentrační tábor, dopoledne oficiálně připadl do rukou státu. Areál si od soukromé společnosti převzali zástupci Muzea romské kultury. Na jeho místě pak v budoucnosti vznikne památník romského holocaustu.