Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump
aktualizováno 22.12.
rezoluce OSN

OSN odsoudila USA za Jeruzalém, Trump hrozil odvetou

Valné shromáždění OSN na dnešním mimořádném zasedání přijalo nezávaznou rezoluci, která odsuzuje rozhodnutí Spojených států uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. Pro návrh hlasovalo 128 zemí, proti bylo devět, 35 států včetně České republiky se zdrželo. Americký prezident Donald Trump před hlasováním pohrozil, že státy, které budou proti Washingtonu hlasovat, přijdou o americkou finanční podporu.

Babiš a Zeman o Jeruzalému
aktualizováno 10.12.
hlavní město izraele

Trump Jeruzalémem zvedl vlnu násilí. Přou se i Babiš a Zeman

Rozhodnutí prezidenta USA Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele vyvolalo vlnu odporu po celém světě. Při protestech Palestinců zemřeli dva lidé, zraněno bylo dalších 217. Protesty však sílí i v jiných zemích. Hádají se kvůli tomu i čeští politici.

Miloš Zeman
07.12.
Anketa Ambasáda v Izraeli

Zeman podpořil Trumpa: Česko by také mělo přesunout ambasádu

Donald Trump ve středu rozbouřil muslimský svět, když uvedl, že Spojené státy přestěhují svoje velvyslanectví v Izraeli z Tel Avivu do Jeruzaléma. Za to již před lety bojoval český prezident Miloš Zeman. Ten teď svůj americký protějšek podpořil a uvedl, že doufá, že Česko bude v přesunu velvyslanectví USA brzy následovat.

Prásk.tv píše:

Konec světa
čtěte o tématu Jeruzalém na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Protesty v Betlémě
aktualizováno 07.12.
trumpovy výroky o jeruzalému

V Betlémě vypukly nepokoje, policisté bojují s běsnícím davem

Vůdce palestinské radikální organizace Hamás Ismáíl Haníja dnes vyzval Palestince k zahájení nového povstání - intifády - proti Izraeli. Hamás reaguje na středeční rozhodnutí amerického prezidenta Donalda Trumpa uznat Jeruzalém za hlavní město Izraele. V Betlémě už vypukly nepokoje.

Donald Trump ve Varšavě
aktualizováno 06.12.
Diplomatická válka

Trump uznal Jeruzalém za hlavní město Izraele, sklízí kritiku

Americký prezident Donald Trump dnes navzdory mezinárodní kritice oznámil, že nastal čas, aby USA uznaly Jeruzalém za hlavní město Izraele. V projevu ve Washingtonu rovněž oznámil, že pověřil ministerstvo zahraničí, aby vypracovalo plán přesunu americké ambasády z Tel Avivu do Jeruzaléma.

Izraelská policie
aktualizováno 26.09.
Sám při útoku zemřel

Teror u Jeruzaléma: Palestinský útočník zastřelil tři Izraelce

Teroristický útok otřásl v úterý ráno osadou Har Adar nedaleko Jeruzaléma. Společně s palestinskými dělníky pronikl do osady i atentátník, který pak začal střílet na hlídku izraelské policie. Tři policisty zabil, jeden další Izraelec byl zraněn. Útočníka policisté zlikvidovali.

Spermie
26.07.
Úbytek spermií

Konec lidstva? Muži přichází o spermie, dokazuje studie

V Evropě mužům výrazně klesá počet spermií, jedná se především o západní země, kde počet spermií u mužů, v jednom mililitru spermatu, klesl o 52,4 procent, uvedlo dnešní Právo. Úbytek spermií je problémem i Čechů.

Nepokoje v Jeruzalémě
aktualizováno 21.07.
Spor o mešity

Muslimy nepustili k Chrámové hoře, nepokoje mají už tři oběti!

V Jeruzalémě vypukly násilnosti mezi Izraelci a Palestinci. Muslimové se na protest proti omezením u posvátné Chrámové hory modlili v ulicích, čemuž se údajně Izraelci snažili zabránit. Při potyčkách podle palestinských zdrojů zemřeli tři lidé.

Chrámová hora
aktualizováno 14.07.
zranění policisté

Útočníci stříleli u Chrámové hory v Jeruzalémě! Zranili několik lidí

Ozbrojení útočníci stříleli v jeruzalémské Chrámově hoře, která je nejposvátnějším místem židů. Pachatelé postřelili čtyři policisty, dva jsou ve vážném stavu.

Pobodání v jeruzalémské tramvaji
14.04.
Další dva zranění

Útok v Jeruzalémě: Muž ubodal v tramvaji britskou turistku (†23)

Třiadvacetiletá žena zemřela a dva další lidé byli zraněni po útoku neznámého teroristy v jeruzalémské tramvaji. Muž mladou studentku z Velké Británie, která byla v Izraeli na dovolené, několikrát bodnul do břicha a hrudníku. Po převozu do nemocnice zemřela. Pachatele policisté zadrželi.