Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Senior s telefonem
17.05.
Trh práce

Zoufalé firmy zaměstnávají seniory, o které jinak příliš nestojí

Ještě nedávno měli lidé krátce před důchodem problém sehnat práci a děsili se toho, aby se jich firma těsně před penzí nezbavila. Nyní je díky velmi nízké nezaměstnanosti situace přesně opačná a řadu firem zachraňují právě starší lidé.

Čeští senioři se učí boxovat a žonglovat
aktualizováno 18.04.

VÍKEND: Čeští senioři se učí boxovat a žonglovat

Víte, jak tráví někteří čeští důchodci svůj čas? Sezením s rukama v klíně rozhodně ne! Mezi seniory letí spíš box nebo žonglování!

Demence - stáří
03.04.
Výnosné podnikání

Byznys s demencí v Česku vzkvétá, táhne bývalé politiky

V Česku momentálně žije 160 tisíc lidí se stařeckou demencí. A odborníci odhadují, že do dvaceti let se tento počet zdvojnásobí. Proto není divu, že péče o nemocné je lákavou podnikatelskou příležitostí.

Prásk.tv píše:

Týraná stařenka
čtěte o tématu senioři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Jak žije český výherce 2,5 miliard korun?

Tento týden jsou tomu přesně tři roky od chvíle, kdy v Sazce padla absolutně nejvyšší výhra v české loterní historii.

Vlak na nádraží - ilustrační
aktualizováno 29.03.
sleva pro seniory a studenty

Dobrá zpráva: Levnější jízdné má být ve všech vlacích Českých drah

Zlevněné jízdné pro studenty a seniory bude platit ve všech vlacích Českých drah. Rozhodnutí vlády sice umožňuje z chystaných slev některé spoje vyjmout, Dráhy to ale naplánují. Dopravce chce spíš posílit nejvíce vytížené spoje záložními vozy. Slevy mají začít platit od 10. června s novým jízdním řádem.

Únava
16.03.
zjistěte to včas

Usínáte přes den? Může jít o brzké příznaky vážné choroby

Stává se vám, že přes den usínáte? Klimbání u televize v jakoukoliv denní hodinu vám není cizí? Vědci zjistili, že to mohou být brzké příznaky Alzheimera.

Muži obžalovaní z únosu
aktualizováno 13.03.
Nezvyklý případ

Únosci měli chtít milionové výkupné, teď jim hrozí 12 let

Ústecký krajský soud by mohl dnes odpoledne vynést rozsudek v případu čtyř mužů, kteří podle žalobce unesli ženu kvůli výkupnému. Pachatelé ve věku od 55 do 73 let se měli vydávat za policisty z protidrogového oddělení.

Starší pár
21.02.
sexuální výkon

Překvapivé výsledky! Průzkum odhalil, kdy máme nejlepší sex

Je vám kolem třiceti a myslíte si, že jste na vrcholu své sexuální výkonnosti. Průzkum agentury Research Now vás vyvede z omylu. Jasně totiž dokazuje, že nejlepší sexuální zážitky mají svobodní muži a ženy po šedesátce. Dřívější studie navíc prokázaly, že navzdory zažité představě lidé pokračují ve svém sexuálním životě mnohdy i po osmdesátých narozeninách.

Důchodci v městské dopravě
21.02.
nevychovaní Češi

"Kriply pouštět nebudu!" Čtenáři popsali své zážitky z MHD

Článek na téma pouštění starších nebo tělesně postižených lidí v hromadné dopravě sednout vyvolal velkou vlnu reakcí. A téměř všechny byly totožné. Většina reagujících, ať už seniorů nebo tělesně postižených, se shodne v tom, že lidé jsou k nim opravdu lhostejní, někdy jsou na ně dokonce sprostí a nepomáhá ani předložení průkazu ZTP. Jiní zase praví, že si za to senioři mohou prakticky sami.

Důchodce - ilustrační foto
aktualizováno 20.02.
KALKULAČKA Změny v penzích

Připravuje se důchodová reforma! Spočítejte si, kolik máte brát

Hnutí ANO začalo další kolo vyjednávání s ostatními stranami o vládě. Jako zásadní bod, na kterém bude hnutí Andreje Babiše trvat, označuje i důchodovou reformu. Přečtěte si, v čem bude spočívat, a spočítejte, na jak vysoký důchod máte nárok v současnosti.

Důchodce - ilustrační foto
17.02.
velké nedostatky

V ČR zoufale chybí domovy pro seniory. Čekací doba je i 12 let!

V České republice je zoufalý nedostatek domovů pro seniory. Čekací doba na jedno lůžko je v průměru až jeden rok a domovy hlásí téměř stoprocentní vytíženost. Senioři tak nemají, kam jít. Přitom jich u nás aktuálně žijí téměř tři miliony.