Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důchod
aktualizováno včera 15:06
Kolik berou u vás

Přehled po krajích: Nejvíce berou důchodci v Praze! Muži mají více

V loňském roce pobíralo od států nějakou formu důchodu tři a půl milionu lidí. Na starobní, invalidní, vdovské a sirotčí důchody dával vloni stát přes 400 miliard korun. Pokud jde čistě o starobní důchody, nejvíce dostávali Pražané, kde byl průměrný starobní důchod 12 646 korun. Naopak nejnižší průměrný důchod byl v Olomouckém kraji, kde starobní důchodci dostávali průměrně 11 496 korun.

Vlaky - dopravci
aktualizováno 13.08.
Už od září

Velké slevy na cestování vlakem se blíží. NÁVOD, jak je uplatnit!

Už za necelé tři týdny začínají na železnici platit velké slevy pro studenty a seniory, které před pár měsíci schválila vláda. Vybraní cestující budou mít pevnou slevu 75 procent. A nemusejí si ani vyřizovat speciální průkazky.

Nehoda dítěte
09.08.
Smutná statistika

Na silnicích letos zemřelo už 14 dětí! Nejvíc za posledních 10 let

Za sedm měsíců letošního roku zemřelo na českých silnicích 14 dětí. To je o devět víc než loni za stejné období a zároveň nejvíc od roku 2008. Těžce se při nehodách zranilo 92 dětí. Vyplývá to z údajů Centra dopravního výzkumu (CDV).

Prásk.tv píše:

Týraná stařenka
čtěte o tématu senioři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

4 rady v péči o pokožku pro děti i dospělé

Lidské tělo se během života vyvíjí. Největší změny jsou patrné u dětí, které se mění doslova mrknutím oka. Ale i na dospělé kůži zaznamenáváme změny na pokožce dané nejen věkem.

Jízdenka Českých drah
09.08.
peníze za slevu

České dráhy budou vracet stovky za jízdenky! Jak o peníze žádat?

České dráhy (ČD) budou od 1. září vracet studentům a seniorům část peněz, které zaplatili za slevové průkazy. Po prázdninách totiž začínají platit nové slevy, které zavedla vláda. A se slevovými kartami od ČD by je cestování vyšlo dráž.

Penzion pro důchodce ve Vratimově končí
aktualizováno 30.07.
Kam půjdou?

Penzion pro seniory ze dne na den končí. Úřady řeší, kam s klienty

Penzion ve Vratimově, který nabízel dlouhodobé ubytování pro seniory, bude zavírat. Majitel se prý tak rozhodl kvůli tlaku médií a úřadů. Ty ho podezíraly z neoprávněného poskytování sociálních služeb. Senioři musejí objekt opustit do začátku srpna.

Důchodce
aktualizováno 19.07.
Penzijní reforma

Senátoři odmítli vyšší důchod nad 85 let. Chtějí přilepšit více lidem

Senátoři vrátili důchodovou novelu do Poslanecké sněmovny. Chtějí, aby penze vzrostla o tisíc korun všem seniorům, kteří čerpají důchod 25 a více let. Poslanci navrhovali, aby důchod stoupl pouze seniorům starším 85 let.

Sociální služby - Ilustrační
26.06.
může platit až 2 miliony

Majiteli penzionu pro seniory hrozí pokuta! Zákon neporušuji, brání se

Penzion ve Vratimově, který nabízí dlouhodobé ubytování pro seniory, podle krajského úřadu provozuje činnost pravděpodobně nelegálně. Úřad proti majiteli zahájil správní řízení. Podezírá ho z nedovoleného poskytování sociálních služeb a hrozí mu pokuta. On ale tvrdí, že zákon ničím neporušuje.

Podvedení a oloupení senioři
08.06.
ohromná solidarita

Seniory okradly podvodnice téměř o vše! Lidé se rozhodli pomoci

Desítky lidí chtějí poslat peníze dvěma seniorům, které neznámí podvodníci v Moravské Třebové připravili o veškeré úspory. Jejich nešťastný příběh jsme vám ukazovali ve čtvrtek. Více než 300 tisíc korun měli připravené na nové topení a na pohřeb. V pátek se redakci dokonce ozvala i firma, která by topný systém vybudovala zadarmo.

Pohřešovaní senioři
01.06.
Pomozte je najít

Na Zlínsku zmizel muž, v Praze žena. Jde jim o život, varuje policie

Pražští a zlínští policisté se v pátek obrátili na veřejnost s prosbou o pomoc. Hledají dva seniory, kteří zmizeli ze svých domovů. Podle policistům může oběma jít o život. Rodiny mají o své příbuzné obrovský strach.

Senior sportovec
aktualizováno 31.05.
slalom, šipky, kuželky

PŘÍMÝ PŘENOS: Na sportovních hrách soutěží stovky seniorů

V Praze se dnes konají Sportovní hry seniorů a handicapovaných. Na místě budou soutěžit v několika sportovních kategoriích. Akci můžete sledovat v přímém přenosu na TN.cz od 9:30.