Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Lékárna
aktualizováno 08.11.
nový zákon

Doplatky na léky čeká od ledna změna. Nárok bude mít víc lidí

Důchodcům a dětem do 18 let se od nového roku sníží limity pro doplatky za léky. O vrácení peněz pacienti navíc nemusí zdravotní pojišťovny žádat. Ty je svým klientům budou vracet automaticky.

Očkování
aktualizováno 05.11.
výsledky výzkumu

Češi a očkování proti chřipce: Zbytečnost, nebo dobrá prevence?

O očkování proti chřipce je mezi lidmi v Česku zájem především mezi seniory. Očkovat se občas nechá 27 procent obyvatel, kteří věří doporučení lékaře. Převážná část lidí však očkování nevěří (41 %) nebo ho považují za zbytečné vzhledem ke své osobě (36 %). Dokazují to údaje společnosti GfK, která průzkum provedla.

Chřipka očkování
aktualizováno 19.09.
náročná léčba

Na nemoci dýchacích cest umírají senioři! Lékaři radí očkování

S blížícím se podzimem přibude nemocí dýchacích cest a lékaři proto doporučují očkování, a to zejména seniorům. Na bakteriální zápal plic totiž umírá každý čtvrtý nemocný nad 65 let.

Prásk.tv píše:

Týraná stařenka
čtěte o tématu senioři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

O prodlouženém víkendu vyrazte do plzeňské Techmanie

Víte, z čeho se skládá naše atmosféra? Nová zábavná science show s pokusy vám to ukáže.

Hurikán Irma zdevastoval Miami - 1
aktualizováno 13.09.
našli je pozdě

Irma vyřadila klimatizaci v domově důchodců. Stařečky našli mrtvé

Policie evakuovoala 115 seniorů z pečovatelského domu v Broward County na Floridě, který byl ponechán bez proudu. Tři lidé byli nalezeni mrtví, další dva zemřeli po převozu do nemocnice.

Muž s mobilem
aktualizováno 15.08.
Tahají z nich peníze

Senioři pozor: Podvodníci opět udeřili, zkouší to po telefonu!

Jihočeští kriminalisté vyšetřují další sérii podvodných telefonátů. Zřejmě dvojice žena a muž se snaží získat od starších lidí peníze. V jednom z posledních případů chtěl neznámý pachatel z manželského páru vylákat více než jeden milion korun.

Námořní módní přehlídka seniorů v Praze
aktualizováno 13.07.
Netradiční přehlídka

Věk je jen číslo! Senioři předvedli námořnickou módu! VIDEO

Když se řekne módní přehlídka, většině lidí se vybaví dlouhonohé gazely, které ještě neoslavily třicáté narozeniny. Ale může to vypadat i úplně jinak - modely a modelkami se totiž klidně mohou stát i senioři.

Nehoda autobusu v Německu
04.07.
18 mrtvých

Autobus na A9 shořel jako papír, vyšetřovatelé neví proč!

Němečtí policisté stále vyšetřují tragickou nehodu autobusu, při které v pondělí uhořelo 18 lidí a dalších 30 bylo zraněno. Autobus s německými seniory v Bavorsku shořel prakticky během několika minut po lehké nehodě. Vyšetřovatelé teď proto zkoumají technický stav vozidla, ze kterého nezbylo téměř nic.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
aktualizováno 12.05.
Premiér promluvil

Sobotka: "Další scénáře odmítám, ať prezident odvolá Babiše"

Cesty vlakem zdarma nebo vyšší penze - to jsou některé z požadavků, které chce prosadit Rada seniorů, která se dnes sešla v Praze na svém 3. sjezdu. Dorazil také premiér Bohuslav Sobotka a ministr financí Andrej Babiš, kteří teď řeší vládní krizi.

Důchod
aktualizováno 15.03.
Dobrá zpráva

Důchody rostou! Kde berou nejvíc a kolik dostanete vy? PŘEHLED

Statistici přišli s dobrou zprávou! Důchody se stále zvyšují, průměrně senioři berou 11 460 korun. Nejlépe si žijí důchodci v Praze a ve Středočeském kraji, nejmenší penzi mají na Olomoucku.

Šmejdi
25.02.
předváděcí akce

Šmejdi neskončili. Stále okrádají především seniory, zjistila ČOI

Na většině předváděcích prodejních akcí je nadále porušován zákon. Zjistila to Česká obchodní inspekce (ČOI), která loni uskutečnila 321 kontrol těchto akcí, a porušení právních předpisů odhalila při 244 z nich. Organizátorům udělila 151 pokut v celkové výši 29,7 miliónu korun, píše dnešní Právo.