Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Chřipka očkování
aktualizováno 19.09.
náročná léčba

Na nemoci dýchacích cest umírají senioři! Lékaři radí očkování

S blížícím se podzimem přibude nemocí dýchacích cest a lékaři proto doporučují očkování, a to zejména seniorům. Na bakteriální zápal plic totiž umírá každý čtvrtý nemocný nad 65 let.

Hurikán Irma zdevastoval Miami - 1
aktualizováno 13.09.
našli je pozdě

Irma vyřadila klimatizaci v domově důchodců. Stařečky našli mrtvé

Policie evakuovoala 115 seniorů z pečovatelského domu v Broward County na Floridě, který byl ponechán bez proudu. Tři lidé byli nalezeni mrtví, další dva zemřeli po převozu do nemocnice.

Muž s mobilem
aktualizováno 15.08.
Tahají z nich peníze

Senioři pozor: Podvodníci opět udeřili, zkouší to po telefonu!

Jihočeští kriminalisté vyšetřují další sérii podvodných telefonátů. Zřejmě dvojice žena a muž se snaží získat od starších lidí peníze. V jednom z posledních případů chtěl neznámý pachatel z manželského páru vylákat více než jeden milion korun.

Prásk.tv píše:

Týraná stařenka
čtěte o tématu senioři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Námořní módní přehlídka seniorů v Praze
aktualizováno 13.07.
Netradiční přehlídka

Věk je jen číslo! Senioři předvedli námořnickou módu! VIDEO

Když se řekne módní přehlídka, většině lidí se vybaví dlouhonohé gazely, které ještě neoslavily třicáté narozeniny. Ale může to vypadat i úplně jinak - modely a modelkami se totiž klidně mohou stát i senioři.

Nehoda autobusu v Německu
04.07.
18 mrtvých

Autobus na A9 shořel jako papír, vyšetřovatelé neví proč!

Němečtí policisté stále vyšetřují tragickou nehodu autobusu, při které v pondělí uhořelo 18 lidí a dalších 30 bylo zraněno. Autobus s německými seniory v Bavorsku shořel prakticky během několika minut po lehké nehodě. Vyšetřovatelé teď proto zkoumají technický stav vozidla, ze kterého nezbylo téměř nic.

Andrej Babiš a Bohuslav Sobotka
aktualizováno 12.05.
Premiér promluvil

Sobotka: "Další scénáře odmítám, ať prezident odvolá Babiše"

Cesty vlakem zdarma nebo vyšší penze - to jsou některé z požadavků, které chce prosadit Rada seniorů, která se dnes sešla v Praze na svém 3. sjezdu. Dorazil také premiér Bohuslav Sobotka a ministr financí Andrej Babiš, kteří teď řeší vládní krizi.

Důchod
aktualizováno 15.03.
Dobrá zpráva

Důchody rostou! Kde berou nejvíc a kolik dostanete vy? PŘEHLED

Statistici přišli s dobrou zprávou! Důchody se stále zvyšují, průměrně senioři berou 11 460 korun. Nejlépe si žijí důchodci v Praze a ve Středočeském kraji, nejmenší penzi mají na Olomoucku.

Šmejdi
25.02.
předváděcí akce

Šmejdi neskončili. Stále okrádají především seniory, zjistila ČOI

Na většině předváděcích prodejních akcí je nadále porušován zákon. Zjistila to Česká obchodní inspekce (ČOI), která loni uskutečnila 321 kontrol těchto akcí, a porušení právních předpisů odhalila při 244 z nich. Organizátorům udělila 151 pokut v celkové výši 29,7 miliónu korun, píše dnešní Právo.

důchody
24.02.
Spočítejte si

Důchody 2017: Kdy půjdete a kolik dostanete? NOVÁ KALKULAČKA

Obzvlášť mladší generace pořád netuší, v kolika letech vlastně půjde do důchodu. A není divu. Věková hranice pro odchod se neustále zvyšuje a mění. Strop má přinést až novela zákona, na které se shodla loni koalice. I tak se změny ale projeví nejdříve za 13 let.

Léky
aktualizováno 22.02.
nižší limity

Nemocní důchodci a děti budou možná doplácet méně za léky

Důchodci a děti budou mít možná nižší limity pro doplatky za léky. Roční hranice pro děti do 18 let a seniory od 65 let by se snížila podle vládní novely o veřejném zdravotní pojištění z 2500 na 1000 korun, u důchodců nad 70 let věku na 500 korun. Předlohu v dnešním úvodním kole podpořila Sněmovna, míří do zdravotnického výboru.