Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2220262
aktualizováno 12.12.
Ohrožení senioři

Drzá zlodějka obrala stařenku, nepočítala ale s kamerou! VIDEO

Jihomoravští policisté uveřejnili video, na němž je názorně vidět, jak "pracují" zloději, kteří se neštítí vetřít k seniorům domů a pak je okrást. Tentokrát se ovšem žena přepočítala, protože vešla do bytu, kde byly namontované kamery. Policisté ji tak vypátrali velmi rychle.

Dívka ve vlaku
aktualizováno 23.11.
slevy pro studenty a seniory

Slevy na jízdném stály jen v září skoro půl miliardy. Zaplatí to stát

Za slevy na jízdném pro seniory a studenty za měsíc září bude muset stát všem dopravcům v republice vyplatit celkem 463 milionů korun. Letos na tyto výdaje půjdou peníze z nespotřebovaných výdajů ministerstev, příští rok ze státního rozpočtu

Paní Milada, ze které chtěl gang po telefonu vymámit peníze
22.11.
přišli si už na 4 miliony

Miladu chtěli okrást po telefonu! Na tohle pozor, radí policie

Policie varuje před organizovaným gangem, který v předvánoční době zneužívá důvěřivosti seniorů a připravuje je o celoživotní úspory. Případy se objevují po celé republice. Teď se gang soustřeďuje na Liberecko, kde kriminalisté vyšetřují už deset případů, škoda je téměř čtyři miliony korun.

Prásk.tv píše:

Týraná stařenka
čtěte o tématu senioři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Víme, jak získat půjčku se sazbou hypotéky

Přijde vám, že spotřebitelské úvěry i hypotéky neustále zdražují? Uvažujete o půjčce na vybavení domácnosti, vzdělávání dětí nebo novou kuchyň, ale úroky se vám zdají příliš vysoké? Víme, jak najít výhodnou půjčku s úrokem hypotéky.

Ošetřovatel z Polska v Německu čelí obvinění z šesti vražd
13.11.
Vraždy v Německu

Ošetřovatel měl píchat seniorům inzulín! Je obviněný z šesti vražd

Německá policie obvinila ošetřovatele z šesti vražd a tří pokusů o vraždu seniorů, o které se měl starat. Starým lidem měl píchat smrtící dávky inzulínu. Své klienty také okrádal.

V Chrudimi vznikla petice kvůli koberci
01.11.
Poprask v Chrudimi

Koberec nám znemožňuje taneček, píší senioři v unikátní petici!

V Chrudimi vznikla petice kvůli koberci. Už ji podepsalo 50 lidí. Sepsali ji senioři, kteří chodí léta tančit do jedné tamní restaurace a právě tamní koberec jim prý vadí. Provozovatel podniku ho tam dal teprve nedávno, aby ulevil nohám servírek a číšníků.

Důchodci si dělali dobře u bazénu
aktualizováno 04.10.
Sex na veřejnosti

Důchodci si dělali dobře u bazénu na dovolené! Natočili je u toho

Pár důchodců ve Španělsku si pobyt na sluníčku užil po svém. Před zraky všech přítomných lidí tam žena začala sexuálně uspokojovat svého partnera. Video, které natočil všetečný mladík, obletělo svět.

Důchod
aktualizováno 19.09.
růst důchodů

Vláda schválila zvýšení důchodů až o tisíc korun! KALKULAČKA

Průměrný starobní důchod se od ledna zvýší asi o 900 korun měsíčně. Pevná část penze, která je pro všechny stejná a nyní činí 2700 korun, se zvedne celkem o 570 korun.

Žena u počítače
aktualizováno 18.09.
Doručení domů

Důchodci objevili nákup potravin online. Tohle si na něm pochvalují

Nákup potravin po internetu je stále oblíbenější. Firmy, které ho doručí až domů, zaznamenaly v posledních měsících nárůst zákazníků až o desítky procent. Oproti předchozím rokům je také daleko častěji využívají senioři.

Svrab v domově pro seniory
aktualizováno 29.08.
kožní onemocnění

Svrab v domově pro seniory: Hygiena nařídila přísná opatření

V soukromém domově pro seniory v Havířově nařídili hygienici přísná opatření. Potvrdilo se totiž podezření na výskyt svrabu. Podle zaměstnanců a příbuzných se mohly nakazit desítky klientů a také část personálu.

Důchodci v parku - ilustrační foto
25.08.
Krach vztahu

Odchod dětí, jiné zájmy, nechuť na sex: Přibývá rozvodů důchodců

Mezi rozvedenými je stále více seniorů. Podle statistik se ročně rozvádí tři tisíce lidí starších šedesáti let a počty se neustále zvyšují. Podle psychologů je častým důvodem pocit lidí, že jim v životě něco uteklo a musí to dohnat, nebo i odchod dětí ze společné domácnosti. Partneři tak přijdou o společný cíl a nudí se.