Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Dívka s léky
aktualizováno 19.01.
uzavírají se nemocnice

Nemocných s chřipkou přibývá. Čtyři lidé už nemoci podlehli

Nemocných lidí s akutními respiračními onemocněními včetně chřipky v České republice rychle přibývá. Na jihu Čech už chřipce podlehli dva starší lidé, celkem jsou mrtví čtyři. Protiepidemická opatření přijímají nemocnice i domovy seniorů.

Vlak - 3
aktualizováno 08.01.
železniční doprava

ČD: S jízdným zdarma pro seniory skokově přibude cestujících

Zvažované zavedení jízdného zdarma pro studenty a důchodce na železnici by pravděpodobně znamenalo skokový nárůst počtu cestujících. České dráhy (ČD) jako národní železniční dopravce jsou schopné navýšení zvládnout, i když například možnosti posílení příměstské dopravy jsou omezené. Na dotaz ČTK to uvedli zástupci ČD. Záměr umožnit bezplatné užívání osobní železniční dopravy pro důchodce starší 65 let, žáky a studenty do dovršení věku 26 let obsahuje finální podoba programového prohlášení vlády premiéra Andreje Babiše (ANO).

Domov důchodců
aktualizováno 27.12.
Zanedbání péče?

Dům pro seniory se náhle vyprázdnil, zajímá se o něj policie

O dům pro seniory v Olešné na Písecku se zajímá policie. Většina klientů musela být převezena do okolních nemocnic. Mohlo by jít o zanedbání péče.

Prásk.tv píše:

Týraná stařenka
čtěte o tématu senioři na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Očkování dětí
aktualizováno 21.12.
změny v roce 2018

Revoluce: Očkování proti rakovině děložního čípku bude i pro kluky

Od 1. ledna 2018 dojde k několika zásadním změnám v očkování. Pojišťovny budou nově hradit vybraná očkování u dětí, seniorů či jiných rizikových skupin. Podívejte se, jaké změny nás od nového roku čekají.

Herbert a Audrey Goodine
aktualizováno 20.12.
velká láska

Po 73 letech je rozdělili na Vánoce. Z jejich loučení bolí u srdce

Herbert a Audrey Goodineovi z Kanady jsou spolu 73 let. Letos jsou poprvé nuceni trávit Vánoce odděleně. Herbertovi se totiž zhoršila jeho nemoc a musel být přemístěn do jiného zařízení. Pro pár je to jasný konec Vánoc. Jejich polibek na rozloučenou pohnul světem.

Pátrání po lupičích, kteří zmlátili seniory
aktualizováno 13.12.
krvavý útok poznáváte je?

Lupiči mučili seniory páčidlem a okradli je! Rodina nabízí statisíce

Řádově statisíce korun nabízí rodina staršího manželského páru za informace, které by policii přivedli na stopu zlodějů z Kolína. Dvojice zaútočila na seniory přímo v jejich domě, jako zbraň přitom neváhala použít páčidlo. Z trezoru si pak lupiči odnesli peníze a cennosti za více než půl milionu korun. Policisté pracují s verzí, že si přepadení někdo objednal.

Lékárna
aktualizováno 08.11.
nový zákon

Doplatky na léky čeká od ledna změna. Nárok bude mít víc lidí

Důchodcům a dětem do 18 let se od nového roku sníží limity pro doplatky za léky. O vrácení peněz pacienti navíc nemusí zdravotní pojišťovny žádat. Ty je svým klientům budou vracet automaticky.

Očkování
aktualizováno 05.11.
výsledky výzkumu

Češi a očkování proti chřipce: Zbytečnost, nebo dobrá prevence?

O očkování proti chřipce je mezi lidmi v Česku zájem především mezi seniory. Očkovat se občas nechá 27 procent obyvatel, kteří věří doporučení lékaře. Převážná část lidí však očkování nevěří (41 %) nebo ho považují za zbytečné vzhledem ke své osobě (36 %). Dokazují to údaje společnosti GfK, která průzkum provedla.

Chřipka očkování
aktualizováno 19.09.
náročná léčba

Na nemoci dýchacích cest umírají senioři! Lékaři radí očkování

S blížícím se podzimem přibude nemocí dýchacích cest a lékaři proto doporučují očkování, a to zejména seniorům. Na bakteriální zápal plic totiž umírá každý čtvrtý nemocný nad 65 let.

Hurikán Irma zdevastoval Miami - 1
aktualizováno 13.09.
našli je pozdě

Irma vyřadila klimatizaci v domově důchodců. Stařečky našli mrtvé

Policie evakuovoala 115 seniorů z pečovatelského domu v Broward County na Floridě, který byl ponechán bez proudu. Tři lidé byli nalezeni mrtví, další dva zemřeli po převozu do nemocnice.