Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pátrání - FIGURA TOMÁŠ
aktualizováno 12.10.
Konec pátrání

Prasynovce Heidi Janků našli! Po 100 dnech na druhém konci světa

V rodině zpěvačky Heidi Janků zavládla radost. Po dlouhých 100 dnech se totiž podařilo vypátrat zpěvaččina čtyřletého prasynovce Tomáška. Chlapec byl hodně daleko od domova - v deset tisíc kilometrů vzdálené Indonésii.

Počet mrtvých v Indonésii rychle roste
05.10.
Ničivé zemětřesení

Počet mrtvých v Indonésii stoupl na 1600! Obyvatelé trpí hlady

Sedmý den po sérii zemětřesení a následné vlně tsunami v Indonésii roste počet obětí, aktuálně jich úřady hlásí 1600. Obyvatelé ostrova doufají, že se pohřešované podaří nalézt živé. Za nezvěstné pořádají bohoslužby.

Záchranáři vycházejí z poškozeného indonéského hotelu
aktualizováno 05.10.
následky zemětřesení

Záchranné práce v Indonésii v problémech, naděje vyhasíná

Naděje na záchranu lidí, kteří se krátce po zemětřesení ozvali záchranářům ze zasypaného hotelu v indonéském městě Palu, pomalu vyhasínají. Záchranáři nezaznamenali známky života, záchranné práce navíc přerušují výpadky proudu. Úřady stanovily pátek za finální den pro záchranu.

Prásk.tv píše:

David Beckham a Victoria Beckham - 1
čtěte o tématu Indonésie na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Fast Food Film zvou pod pokličku rychlého občerstvení

Rychlé občerstvení nejsou jen cheeseburgery a káva u McDrive, ale i tisíce lidských příběhů.

Erupce stratovulkánu Soputan v Indonésii
aktualizováno 03.10.
masivní erupce

Nejdřív zemětřesení a tsunami, pak v Indonésii vybuchla sopka!

Indonésii postihuje jedna katastrofa za druhou. Po zemětřesení, při kterém zemřelo přes 1200 lidí, a následné vlně tsunami vybuchl na ostrově Sulawesi vulkán Soputan. Prach a popel z erupce se vznesl do zhruba 4 kilometrů, kolem sopky byla vytyčena bezpečnostní zóna.

Následky zemětřesení a tsunami v Indonésii
02.10.
následky katastrofy

Utíkej, zařvala dívka na sestřenici. Pak je navždy rozdělila tsunami

Mladá dívka jela se svou sestřenicí na motorce, když je zastihlo masivní zemětřesení. Obě spadly z motorky, následně si jedna z nich všimla blížící se vlny. Dvojice se dala na útěk, jedna z dívek ještě chtěla zachránit motorku, v tu chvíli je ale voda rozdělila. Puteri Pratiwi strašlivou katastrofu přežila, o tři dny později zjistila, že její sestřenice nikoliv.

Záchranné práce po zemětřesení v Indonésii
aktualizováno 02.10.
přírodní katastrofa

Hororová čísla stále rostou, v Indonésii zemřelo 1234 lidí!

Bilance pátečního zemětřesení a přívalové vlny cunami na indonéském ostrově Sulawesi vzrostla z 844 na 1234 mrtvých. Informoval o tom dnes mluvčí indonéského úřadu pro řešení katastrof Sutopo Purwo Nugroho, podle něhož bylo rovněž přes 800 lidí zraněno. Do některých odlehlých míst postižených otřesy půdy se záchranáři stále ještě nedostali, takže existují obavy, že počet obětí dále poroste, píše agentura Reuters.

Zemětřesení a tsunami v Indonésii na ostrově Sulawesi
02.10.
6,3 stupně

Indonésií otřáslo další silné zemětřesení, země žádá o pomoc

Indonésii zasáhlo další silné zemětřesení o síle 6,3 stupně Richterovy škály. Je to jen několik dní po předchozím zemětřesení, při kterém zemřelo přes 800 lidí a stále probíhají záchranné práce. V tomto případě zatím naštěstí oběti hlášeny nejsou.

Zemětřesení v Indonésii
01.10.
silné zemětřesení

Zoufalý boj o životy, mrtvých po katastrofě v Indonésii přibývá

Indonéský ostrov Sulawesi zasáhly v pátek velmi silné zemětřesení a vlna tsunami, počet obětí neustále stoupá, zemřelo nejméně 844 lidí, panují obavy, že bude číslo výrazně vyšší, protože se záchranáři teprve dostávají do nejhůře postižených oblastí. Záchranné operace jsou v plném proudu.

Mladík zachránil letadlo před tsunami
aktualizováno 30.09.
Riskoval život

Hrdina Indonésie! Mladík zachránil letadlo před tsunami, pak zemřel

Mladý Indonésan obětoval svůj život, aby zachránil stovky lidí na palubě letadla. Kontrolor letového provozu zůstal v řídící věži, dokud letadlo, které málem ohrozilo zemětřesení i tsunami, nevzlétlo. Poté vyskočil z hroutící se věže, zraněním však v nemocnici podlehl. Pro obyvatele ostrova Sulawesi je mladík hrdinou.

Zemětřesení zasáhlo Indonésii - 2
aktualizováno 30.09.
přírodní katastrofa

Počet obětí tsunami stoupl nad 800. Země prosí o pomoc

Páteční zemětřesení a přívalová vlna tsunami, které v pátek zasáhly indonéský ostrov Sulawesi, má již 832 obětí na životech. V dnešní nové bilanci to oznámila indonéská národní agentura pro řešení krizových situací. Dosud se uváděl zhruba poloviční počet potvrzených obětí. Úřady pohřešují i několik cizinců, Češi by mezi mrtvými neměli být podle ministerstva zahraničí.