Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

David Rath u soudu
aktualizováno 08.08.
verdikt nejvyššího soudu

Odposlechy v kauze Rath jsou platné. Soudy by se jimi měly řídit

Odposlechy v kauze Rath jsou platné a soudy by se jimi měly řídit. Rozhodl o tom Nejvyšší soud. Za braní úplatků dostal Rath 8 a půl roku vězení. Při odvolání byl ale rozsudek zrušen a soudce požadoval nové projednání případu bez uplatnění odposlechů.

David Rath u soudu
aktualizováno 07.06.
porušení zákona

Odposlechy v kauze Davida Ratha platí. Půjde znovu před soud

Odposlechy v kauze Davida Ratha jsou platné, dnes o tom rozhodl Nejvyšší soud. Vrchní soud podlě něj při zásahu do kauzy Rath porušil zákon ve prospěch obžalovaných. Vrchní soud měl výhrady k odůvodnění odposlechů.

Andrej Babiš - 1
07.05.
KOALIČNÍ KRIZE

Podělal jsem to, napsal ministr financí Babiš! CELÉ VYJÁDŘENÍ

Andrej Babiš v neděli na svůj facebookový profil pověsil rozsáhlé vyjádření. V něm napsal, že "to podělal" a že odposlechy, které se v uplynulých dnech objevily na internetu, jsou sestříhané a jsou nástrojem těch, kteří ho chtějí vyštvat z vysoké politiky.

Obchodní sdělení

Soutěžte s námi o ovocné snacky EasyFruit nejen pro školáky

EasyFruit neobsahuje lepek a konzervanty a je i bez přidaného cukru, vhodné už pro pětiměsíční děti.

Petr Kramný, Pavel Kučera
aktualizováno 06.03.
Pavel Kučera

Uznávaný soudce: Důkazů je málo, Kramného bych neodsoudil!

Spolek Šalamoun, který pomáhá odsouzenému Petrovi Kramnému, vytasil další eso. V rozhovoru pro stránky spolku vyjádřil své pochybnosti nad odsouzením Petra Kramného i dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera. Vyšetřovatelům vyčetl celou řadu věcí, které měli v průběhu kauzy provést a neprovedli.

David Rath u soudu
aktualizováno 01.03.
David Rath

Naděje pro Ratha: Soud vrátil policii i jeho druhou kauzu

Krajský soud v Praze vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli nezákonně pořízeným odposlechům. Uvedl to dnes Český rozhlas (ČRo). Případ se týká manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, kriminalisté v něm navrhli obžalovat devět lidí a osm firem včetně stavební společnosti Metrostav.

Petr kramný - advokát Jan Černý
aktualizováno 24.02.
poslední možnost?

Kramného naděje na nový proces žije! Soudci čelí této ostré kritice

Petr Kramný sice byl loni odsouzen za vraždu své manželky a dcery k 28 letům vězení, stále se ale najde řada lidí, kteří věří v jeho nevinu. Snad nejvíce za něj bojuje Spolek Šalamoun. Ten tvrdí, že soudkyně mohla být podjatá a odposlechy, které poslaly Kramného za mříže, nelegální.

Petr Kramný, David Rath
aktualizováno 22.02.
Nová fakta

Půjde Kramný na svobodu jako Rath? Může využít stejný trik!

Petr Kramný by se brzy mohl dostat na svobodu! Stejně jako David Rath může napadnout policejní odposlechy. Kdyby se ukázalo, že byly nezákonné, musel by soud nařídit nové projednání celé kauzy, což by zřejmě znamenalo Kramného propuštění na svobodu.

Vrah taxikářů - 3
aktualizováno 08.02.
Chce na svobodu

Taxivrah se usvědčil sám: Ve vězení popisoval detaily vražd

Případ vraha pražských taxikářů bude mít pokračovaní. K městskému soudu v Praze ve středu dorazilo odvolání Davida Virguláka, který byl v prosinci odsouzen na doživotí. Kauzou se tak bude zabývat vrchní soud. Muž pořád tvrdí, že je nevinný, ale podle policie se prakticky usvědčil sám.

David Rath a Robert Pelikán
aktualizováno 02.02.
Nezákonné odposlechy?

Pelikán chce Ratha ve vězení: Stěžuje si na zrušení rozsudku

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán podal stížnost proti rozhodnutí, které zrušilo rozsudek nad bývalým hejtmanem Davidem Rathem. Pražský vrchní soud podle ministra porušil zákon.

David Rath u soudu
aktualizováno 19.01.
Unikne trestu?

Další zádrhel v kauze Rath. Soud vrátil druhou část případu policii

Také druhá větev kauzy exhejtmana Davida Ratha, která se týká údajné korupce při zakázkách ve středočeských nemocnicích, se zasekla. Krajský soud v Praze odmítl zahájit hlavní líčení a případ vrátil k došetření policii, informuje deník MF DNES.