Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Helena Králová
11.04.
Kárná žaloba

Odposlechy (ne)platí, lavírovala soudkyně. Její odvolání neprošlo

Nejvyšší správní soud (NSS) zprostil pražskou soudkyni Helenu Královou kárné žaloby kvůli jejímu postupu v kauze "trafik" pro poslance ODS. Králová bude opět soudit, dnešním dnem se obnovuje její mandát a může se vrátit do práce.

Jana Nagyová - 2
aktualizováno 07.11.
změnila názor

Kauza Nagyová: Odposlechy jsou nezákonné, překvapila soudkyně

Odposlechy jsou nezákonné. Tak rozhodla při úterním soudním líčení v "kauze Nagyová" soudkyně Helena Králová z Prahy 1. Kauza řeší tzv. trafik pro poslance a odposlechy byly právě v této kauze důkazním materiálem. Nyní jsou však považovány za důkazy nezákonné a jsou proto nepoužitelné.

David Rath u soudu
aktualizováno 24.10.
korupční kauza soudní jednání

Rath mluvil přes 10 hodin! Trefoval se do soudce, citoval Švejka

Pokud soudce Robert Pacovský nebude respektovat rozhodnutí odvolacího soudu, který zrušil odsuzující rozsudek v korupční kauze kolem bývalého středočeského hejtmana Davida Ratha, měla by na něj být podána kárná žaloba. Rath to v úterý řekl před Krajským soudem v Praze, kde druhým dnem zdůvodňoval námitku podjatosti vůči soudci, který podle něj čelí politickému tlaku, aby ho znovu odsoudil.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

David Rath u soudu
aktualizováno 08.08.
verdikt nejvyššího soudu

Odposlechy v kauze Rath jsou platné. Soudy by se jimi měly řídit

Odposlechy v kauze Rath jsou platné a soudy by se jimi měly řídit. Rozhodl o tom Nejvyšší soud. Za braní úplatků dostal Rath 8 a půl roku vězení. Při odvolání byl ale rozsudek zrušen a soudce požadoval nové projednání případu bez uplatnění odposlechů.

David Rath u soudu
aktualizováno 07.06.
porušení zákona

Odposlechy v kauze Davida Ratha platí. Půjde znovu před soud

Odposlechy v kauze Davida Ratha jsou platné, dnes o tom rozhodl Nejvyšší soud. Vrchní soud podlě něj při zásahu do kauzy Rath porušil zákon ve prospěch obžalovaných. Vrchní soud měl výhrady k odůvodnění odposlechů.

Andrej Babiš - 1
07.05.
KOALIČNÍ KRIZE

Podělal jsem to, napsal ministr financí Babiš! CELÉ VYJÁDŘENÍ

Andrej Babiš v neděli na svůj facebookový profil pověsil rozsáhlé vyjádření. V něm napsal, že "to podělal" a že odposlechy, které se v uplynulých dnech objevily na internetu, jsou sestříhané a jsou nástrojem těch, kteří ho chtějí vyštvat z vysoké politiky.

Petr Kramný, Pavel Kučera
aktualizováno 06.03.
Pavel Kučera

Uznávaný soudce: Důkazů je málo, Kramného bych neodsoudil!

Spolek Šalamoun, který pomáhá odsouzenému Petrovi Kramnému, vytasil další eso. V rozhovoru pro stránky spolku vyjádřil své pochybnosti nad odsouzením Petra Kramného i dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera. Vyšetřovatelům vyčetl celou řadu věcí, které měli v průběhu kauzy provést a neprovedli.

David Rath u soudu
aktualizováno 01.03.
David Rath

Naděje pro Ratha: Soud vrátil policii i jeho druhou kauzu

Krajský soud v Praze vrátil policii k došetření druhou větev korupční kauzy kolem bývalého hejtmana Davida Ratha kvůli nezákonně pořízeným odposlechům. Uvedl to dnes Český rozhlas (ČRo). Případ se týká manipulace veřejných zakázek Středočeského kraje a krajských nemocnic, kriminalisté v něm navrhli obžalovat devět lidí a osm firem včetně stavební společnosti Metrostav.

Petr kramný - advokát Jan Černý
aktualizováno 24.02.
poslední možnost?

Kramného naděje na nový proces žije! Soudci čelí této ostré kritice

Petr Kramný sice byl loni odsouzen za vraždu své manželky a dcery k 28 letům vězení, stále se ale najde řada lidí, kteří věří v jeho nevinu. Snad nejvíce za něj bojuje Spolek Šalamoun. Ten tvrdí, že soudkyně mohla být podjatá a odposlechy, které poslaly Kramného za mříže, nelegální.

Petr Kramný, David Rath
aktualizováno 22.02.
Nová fakta

Půjde Kramný na svobodu jako Rath? Může využít stejný trik!

Petr Kramný by se brzy mohl dostat na svobodu! Stejně jako David Rath může napadnout policejní odposlechy. Kdyby se ukázalo, že byly nezákonné, musel by soud nařídit nové projednání celé kauzy, což by zřejmě znamenalo Kramného propuštění na svobodu.