Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hranice s KLDR - ilustrační foto
aktualizováno 19.05.
voják a civilista

Z KLDR přeběhli dva muži, je to poprvé od velkého setkání

Dva Severokorejci dnes uprchli do Jižní Koreje v člunu přes Žluté moře, informovala agentura Jonhap s odvoláním na jihokorejský vládní zdroj. Námořní hranici překonal vojenský důstojník a civilista. Jde o první případ útěku z KLDR od dubna, kdy se uskutečnil summit mezi nejvyššími představiteli obou Korejí.

Žena manželovi tvrdila, že dítě umřelo při porodu. Vše bylo jinak
19.05.
Bezohledná lež

Dítě zemřelo při porodu, tvrdila žena. Pravda ale byla úplně jiná

Celý měsíc truchlil seržant americké armády Steven Garcia pro svou novorozenou dcerku, když se dozvěděl, že dítě zemřelo při porodu. Pak ovšem zjistil hned několik šokujících věcí.

Vojáci
07.03.
nedostatek vojáků

Nováčci v armádě dostávají až čtvrt milionu! Zvládli byste testy?

V české armádě aktuálně chybí asi čtyři tisíce vojáků. Největší sháňka je po řidičích a leteckých technicích. Málo je ale i lékařů nebo kuchařů. Podle vojáků masivnímu náboru brání hlavně nízká nezaměstnanost. Náborové příspěvky jsou přitom vysoké. Nováčci mohou získat až čtvrt milionu korun.

Prásk.tv píše:

Nordahl Lelandais - 1
čtěte o tématu voják na Prásk.tv
Obchodní sdělení

JUBILEJNÍ 5.ROČNÍK AUTOMOBILOVÉ SLAVNOSTI LEGENDY PŘIVÍTÁ NOVĚ VÝSTAVIŠTĚ PRAHA

Ojedinělá automobilová slavnost LEGENDY vstoupí v letošním roce do svého 5. jubilejního ročníku.

Voják boural
aktualizováno 25.01.
trestní stíhání

Voják boural v autě ministerstva obrany, nadýchal téměř tři promile!

Policie trestně stíhá vojáka, který v úterý havaroval v Roztokách u Prahy ve služebním autě ministerstva obrany. Nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do zaparkovaného auta, policie mu naměřila téměř tři promile alkoholu.

Bývalý voják zavraždil kolegu
aktualizováno 03.01.
byl nepříčetný

Ubodal kolegu a skončil v léčebně! Bývalý voják požádal o propuštění

Bývalý voják, který předloni v únoru ubodal během noční směny svého kolegu, zůstává v psychiatrické léčebně, kam ho poslaly soudy. Během útoku měl být nepříčetný. Muž teď požádal o to, aby byl léčený ambulantně a proti ústavní léčbě podal stížnost. Krajský soud ji ale zamítl, protože jeho chování prý může být stále nepředvídatelné.

2086551
aktualizováno 22.12.

VÍKEND: Práce kaplana na zahraničních misích

Vánoce mají mít samozřejmě i duchovní rozměr. Jestli se někoho netýká shánění dárků nebo pečení, jsou to vojáci na zahraničních misích. O jejich psychiku se i v těchto na dnech starají kaplani.

Voják se vrátil z mise na vánoce
aktualizováno 21.12.
vánoční zázrak

Ženě se na fotce zjevil duch jejího muže. Bylo z toho dojemné setkání

Asi to nejkrásnější a zároveň největší vánoční překvapení čekalo na Mariah Clark, pro níž byl předvánoční čas velmi smutný. Postrádala totiž svého muže Terrance, který je pěchotním specialistou v armádě.

Hrdina masakru v Texasu
aktualizováno 06.11.
přímé svědectví

Hrdinové masakru v Texasu: Sami se pustili do přestřelky i honičky

Spojené státy se vzpamatovávají z jednoho z největších masakrů v americké historii. Šestadvacetiletý útočník při něm zastřelil 26 lidí, kolem dvaceti jich zranil. Do zběsilé přestřelky a honičky s útočníkem se pustili dva svědci, díky kterým jsou ztráty na životech mnohem menší.

Bývalý voják ubodal kolegu
26.10.
je opět příčetný

Muž ubodal kamaráda. Soud uznal dočasnou nepříčetnost a pustil ho

Bývalý voják, který loni v únoru podle obžaloby v jedné z havlíčkobrodských firem ubodal kolegu, trpěl v době útoku akutní psychotickou poruchou a za svůj čin není zodpovědný. Rozhodl o tom soud v Havlíčkově Brodě na základě nového znaleckého posudku. Protože u něj psychické problémy už pominuly, změní se mu časem ústavní léčba na ambulantní.

Nehoda vlaku ve Finsku - 1
aktualizováno 26.10.
Tragická nehoda

Nehoda vlaku ve Finsku: 4 mrtví, několik zraněných

Ve Finsku došlo k tragickému střetu vlaku s vojenským vozem. Zahraniční média informují o čtyřech obětech, včetně vojáků, další lidé jsou zraněni.