Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bojové vozidlo pěchoty - ilustrační foto
28.11.
Bojové vozidlo pěchoty

Za střelbu vojáků do vlastních řad nikdo pykat nebude, rozhodl soud

Za střelbu bojových vozidel pěchoty ve vojenském prostoru Libavá, při které byli předloni zraněni dva vojáci, nikdo pykat nebude. Olomoucký okresní soud zprostil obžaloby z ublížení na zdraví z nedbalosti Marcela Kulišťáka, velitele vozidla, ze kterého osudná střela vyšla.

Oslavy výročí na Vítkově
aktualizováno 28.11.
Slavnostní nástup

Kamarády jim zabil atentátník, teď se vojáci vrátili z Afghánistánu

Krátce po středečním poledni se u památníku na pražském Vítkově koná slavnostní nástup vojáků, kteří se nedávno vrátili ze zahraničních misí. Jsou mezi nimi i členové jednotky, jejíž příslušníci se stali v Afghánistánu obětí atentátníků.

Afghánistán - ilustrační foto
aktualizováno 27.11.
Výbuch v Afghánistánu

Nastražená bomba zabila tři americké vojáky, další zranila!

Tři příslušníci americké armády v úterý zahynuli a další tři utrpěli zranění při explozi výbušného zařízení nastraženého u silnice poblíž východoafghánského města Ghazní. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na prohlášení NATO.

Prásk.tv píše:

Žena se chtěla vyfotit s královskou stráží
čtěte o tématu voják na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Tradiční Vánoce propojte s moderními prvky

Jistě, Vánoce jsou spojeny s řadou tradic. Zpívání koled, krájení jablka, lodičky z ořechových skořápek nebo lití olova. To jsou činnosti, které děláme už několik desetiletí, mnohdy i staletí.

Čeští vojáci
25.11.
Ozbrojené síly

Žebříček nejsilnějších armád světa. Česko si letos polepšilo

Podle nového průzkumu deníku Global Firepower patří armáda České republiky mezi jedny z nejlepších. Oproti loňskému roku si Česko letos polepšilo o dvě příčky a umístilo se na 30. místě. Na první místo se dostalo USA, druhé místo obsadilo Rusko a za ním zůstala Čína.

Pohřeb vojáka Tomáše Procházky - 4
aktualizováno 07.11.
Poslední rozloučení

Lidé se loučili se zabitým vojákem Tomášem. Zazněla i čestná salva

S veškerými vojenskými poctami ve středu v poledne začal pohřeb vojáka Tomáše Procházky, který koncem října přišel o život na misi v Afghánistánu. Smuteční obřad proběhl v jihočeských Prachaticích.

Armáda převezla tělo zabitého vojáka. Rakev provázel jeho pes
aktualizováno 26.10.
vojenský pohřeb

Na padlého vojáka se vybralo 300 tisíc, pohřeb bude 7. listopadu

Voják Tomáš Procházka, který byl zabit v pondělí v Afghánistánu, bude pohřben 7. listopadu v Prachaticích, oznámila v pátek armáda. Rodina souhlasila s tím, že pohřeb bude se všemi vojenskými poctami. Sbírka, kterou pro rodinu vojáka uspořádali kolegové, zatím vynesla přibližně 300 tisíc.

Vojenský psycholog
26.10.
vojenský psycholog

Jak informují o smrti vojáka? Je to závod o čas, rodiny budí i v noci

Čeští vojáci na misi v Afghanistánu se během posledního týdne stali hned dvakrát cílem nepřátelského útoku. Jeden voják zemřel a sedm dalších bylo zraněno, z toho jeden vážně. Kromě vojáků je situace složitá i pro strachující se rodiny. Armáda ČR nabízí pomoc nejen pozůstalým.

Rakev padlého vojáka provázel jeho pes
aktualizováno 25.10.
Budoucnost u armády

Co bude se psy padlého vojáka? Tomáše do Česka doprovodili oba

Do Česka vojenským speciálem byli spolu s ostatky padlého vojáka dopraveni také jeho dva psi. Při smutečním ceremoniálu ho jeden z nich doprovázel. Oba psy teď čeká veterinární prohlídka a karanténa. Poté se vrátí do akce.

Armáda převezla tělo zabitého vojáka. Rakev provázel jeho pes
aktualizováno 25.10.
Tomáš Procházka

Armáda převezla tělo zabitého vojáka. Rakev provázel jeho pes

Vojenský speciál přivezl ve středu před půlnocí ostatky českého vojáka zabitého při útoku v Afghánistánu. Na letišti v pražských Kbelích po příletu proběhl krátký ceremoniál. Přítomni byli prezident Miloš Zeman, ministr obrany Lubomír Metnar i rodina zabitého Tomáše Procházky.

Voják, který zahynul při útoku v Afghánistánu
aktualizováno 23.10.
Smrt v Afghánistánu

Voják Tomáš měl dvě děti a miloval psy. Doma za něj zapalují svíčky

Rotný Tomáš Procházka, který zemřel v pondělí v afghánské provincii Herát, žil s rodinou v Hrádku nad Nisou na Liberecku. Místní na něj vzpomínají jako na správného chlapa a zapáleného kynologa. Na radnici a na základně Grabštejn, kde sloužil, vznikla pietní místa, kde lidé mohou zapalovat svíčky.