Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Hrdina masakru v Texasu
aktualizováno 06.11.
přímé svědectví

Hrdinové masakru v Texasu: Sami se pustili do přestřelky i honičky

Spojené státy se vzpamatovávají z jednoho z největších masakrů v americké historii. Šestadvacetiletý útočník při něm zastřelil 26 lidí, kolem dvaceti jich zranil. Do zběsilé přestřelky a honičky s útočníkem se pustili dva svědci, díky kterým jsou ztráty na životech mnohem menší.

Bývalý voják ubodal kolegu
26.10.
je opět příčetný

Muž ubodal kamaráda. Soud uznal dočasnou nepříčetnost a pustil ho

Bývalý voják, který loni v únoru podle obžaloby v jedné z havlíčkobrodských firem ubodal kolegu, trpěl v době útoku akutní psychotickou poruchou a za svůj čin není zodpovědný. Rozhodl o tom soud v Havlíčkově Brodě na základě nového znaleckého posudku. Protože u něj psychické problémy už pominuly, změní se mu časem ústavní léčba na ambulantní.

Nehoda vlaku ve Finsku - 1
aktualizováno 26.10.
Tragická nehoda

Nehoda vlaku ve Finsku: 4 mrtví, několik zraněných

Ve Finsku došlo k tragickému střetu vlaku s vojenským vozem. Zahraniční média informují o čtyřech obětech, včetně vojáků, další lidé jsou zraněni.

Prásk.tv píše:

William Jazwinski
čtěte o tématu voják na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Voják
29.09.
Střílel při výcviku

Ruský voják zastřelil tři kolegy, včetně důstojníka! Je na útěku

Ruský voják začal v Amurské oblasti střílet na členy své jednotky! Nejméně tři lidi zabil, včetně jednoho důstojníka. Dalšího vojáka postřelil, ten by ale neměl být v ohrožení života. Střelec je na útěku.

Nález těla v Hodyni
28.09.
policejní vyšetřování

V Hodyni našli zastřeleného muže, tělo leželo v poli u obce

Obyvatele obce Hodyně vyděsil nález lidského těla, které bylo se střelným poraněním nalezeno přímo na poli. Na místo okamžitě vyrazila policie, podle vyšetřování by se mělo jednat o sebevraždu.

Výbuch v budově vojenské ubytovny ve Vyškově - 1
aktualizováno 19.09.
vojenská akademie

U Brna vybouchl granát a roztrhal jednoho vojáka. Další je zraněný

Jednoho mrtvého vojáka a několik zraněných si vyžádal výbuch granátů v budově vojenské ubytovny Jugo ve Vyškově. Nehoda se stala před devátou hodinou ráno. Místo bylo uzavřeno.

Augusta A-109
04.09.
konec pátrání

Záhadná nehoda: Belgický pilot vypadl při výsadku z helikoptéry

Belgická armáda hlásí konec pátrání po pilotovi helikoptéry, který v neděli záhadně vypadl z helikoptéry během demonstrace v plném letu s výsadkáři. Tělo pilota našli poblíž města Huy. Celý incident provází nejasnosti, není jasné, jestli se jedná o nehodu nebo úmyslný čin.

Nález kostry a munice - 1
aktualizováno 09.06.
foto uvnitř unikátní nález

Muž v Pivíně našel kostru vojáka z 2. světové války, náboje i mince!

Unikátní a historicky cenný poklad se podařilo ve čtvrtek najít 39letému muži z Prostějovska při výkopových pracích. Našel kosterní pozůstatky vojáka z 2. světové války, u něj ležely ještě mince a náboje.

Samopal
19.05.
alkohol a zbraně

Opilý voják postřelil samopalem kolegu. Dostal rok vězení

Okresní soud ve Vyškově dnes poslal do vězení vojáka, který se chtěl pochlubit svými zbraněmi a v opilosti postřelil v hospodě svého kolegu.

Tajemný kufřík
29.01.
Galerie Historický důkaz UFO?

Záhada: V kufříku našli podivné nákresy mimozemšťanů! GALERIE

Internet obletěly fotografie kufříku, který ukrývá záhadné dokumenty z minulého století, u nichž vůbec není jasné, o co se jedná. Kromě osobních dopisů a technických nákresů obsahuje kufřík totiž i prapodivné nákresy mimozemských civilizací a dalších nadpřirozených zjevení.