Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Vojáci
07.03.
nedostatek vojáků

Nováčci v armádě dostávají až čtvrt milionu! Zvládli byste testy?

V české armádě aktuálně chybí asi čtyři tisíce vojáků. Největší sháňka je po řidičích a leteckých technicích. Málo je ale i lékařů nebo kuchařů. Podle vojáků masivnímu náboru brání hlavně nízká nezaměstnanost. Náborové příspěvky jsou přitom vysoké. Nováčci mohou získat až čtvrt milionu korun.

Voják boural
aktualizováno 25.01.
trestní stíhání

Voják boural v autě ministerstva obrany, nadýchal téměř tři promile!

Policie trestně stíhá vojáka, který v úterý havaroval v Roztokách u Prahy ve služebním autě ministerstva obrany. Nezvládl průjezd zatáčkou a narazil do zaparkovaného auta, policie mu naměřila téměř tři promile alkoholu.

Bývalý voják zavraždil kolegu
aktualizováno 03.01.
byl nepříčetný

Ubodal kolegu a skončil v léčebně! Bývalý voják požádal o propuštění

Bývalý voják, který předloni v únoru ubodal během noční směny svého kolegu, zůstává v psychiatrické léčebně, kam ho poslaly soudy. Během útoku měl být nepříčetný. Muž teď požádal o to, aby byl léčený ambulantně a proti ústavní léčbě podal stížnost. Krajský soud ji ale zamítl, protože jeho chování prý může být stále nepředvídatelné.

Prásk.tv píše:

Nordahl Lelandais - 1
čtěte o tématu voják na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

2086551
aktualizováno 22.12.

VÍKEND: Práce kaplana na zahraničních misích

Vánoce mají mít samozřejmě i duchovní rozměr. Jestli se někoho netýká shánění dárků nebo pečení, jsou to vojáci na zahraničních misích. O jejich psychiku se i v těchto na dnech starají kaplani.

Voják se vrátil z mise na vánoce
aktualizováno 21.12.
vánoční zázrak

Ženě se na fotce zjevil duch jejího muže. Bylo z toho dojemné setkání

Asi to nejkrásnější a zároveň největší vánoční překvapení čekalo na Mariah Clark, pro níž byl předvánoční čas velmi smutný. Postrádala totiž svého muže Terrance, který je pěchotním specialistou v armádě.

Hrdina masakru v Texasu
aktualizováno 06.11.
přímé svědectví

Hrdinové masakru v Texasu: Sami se pustili do přestřelky i honičky

Spojené státy se vzpamatovávají z jednoho z největších masakrů v americké historii. Šestadvacetiletý útočník při něm zastřelil 26 lidí, kolem dvaceti jich zranil. Do zběsilé přestřelky a honičky s útočníkem se pustili dva svědci, díky kterým jsou ztráty na životech mnohem menší.

Bývalý voják ubodal kolegu
26.10.
je opět příčetný

Muž ubodal kamaráda. Soud uznal dočasnou nepříčetnost a pustil ho

Bývalý voják, který loni v únoru podle obžaloby v jedné z havlíčkobrodských firem ubodal kolegu, trpěl v době útoku akutní psychotickou poruchou a za svůj čin není zodpovědný. Rozhodl o tom soud v Havlíčkově Brodě na základě nového znaleckého posudku. Protože u něj psychické problémy už pominuly, změní se mu časem ústavní léčba na ambulantní.

Nehoda vlaku ve Finsku - 1
aktualizováno 26.10.
Tragická nehoda

Nehoda vlaku ve Finsku: 4 mrtví, několik zraněných

Ve Finsku došlo k tragickému střetu vlaku s vojenským vozem. Zahraniční média informují o čtyřech obětech, včetně vojáků, další lidé jsou zraněni.

Voják
29.09.
Střílel při výcviku

Ruský voják zastřelil tři kolegy, včetně důstojníka! Je na útěku

Ruský voják začal v Amurské oblasti střílet na členy své jednotky! Nejméně tři lidi zabil, včetně jednoho důstojníka. Dalšího vojáka postřelil, ten by ale neměl být v ohrožení života. Střelec je na útěku.

Nález těla v Hodyni
28.09.
policejní vyšetřování

V Hodyni našli zastřeleného muže, tělo leželo v poli u obce

Obyvatele obce Hodyně vyděsil nález lidského těla, které bylo se střelným poraněním nalezeno přímo na poli. Na místo okamžitě vyrazila policie, podle vyšetřování by se mělo jednat o sebevraždu.