Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nový druh tarantule
10.12.
neznámý druh

Na vědce v džungli zamrkalo cosi modrého. Byl to neznámý pavouk!

Dosud neznámý druh tarantule objevil americký vědec Andrew Snyder při toulkách pralesem v jihoamerické Guyaně. Tvor je pozoruhodný nejen svým blyštivě modrým zbarvením, ale také tím, že žije v kmeni stromu a dokonce skupinově.

Důchodci v parku - ilustrační foto
07.12.
délka života

Lidé by se mohli dožívat až 140 let, tvrdí vědec! Pokusy mají výsledky

Inovace v oblasti oddalování následků stárnutí by mohly prodloužit lidský život až na 140 let. Tvrdí to izraelský vědec Chaim Cohen z univerzity Bar Ilan.

Duše - 2
27.11.
Duše z atomů

Posmrtný život neexistuje, tvrdí vědec! Má důkaz, že to není možné

Americký profesor fyziky tvrdí, že má důkaz o neexistenci posmrtného života. Aby duše dále "žila" poté, co zemře tělo, podle něj není v našem světě možné.

Prásk.tv píše:

Posmrtný život
čtěte o tématu vědec na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Cestování časem Ilustrační snímek
17.11.
Ze sci-fi realita?

Cestování časem je možné, tvrdí fyzik. Ale jen jedním směrem!

Momentálně známe cestování časem maximálně z knih nebo hollywoodských bijáků. Astrofyzik Ethan Siegel ovšem tvrdí, že fantazie spisovatelů a scénáristů se mohou změnit ve skutečnost.

Muž v jeskyni
aktualizováno 31.10.
tělo ještě nevyzvedli

Čech zemřel po pádu z 30 metrů! Hledal chodby v rakouské jeskyni

V rakouských Alpách v noci na úterý zemřel český vědec. Zřítil se při prozkoumávání jeskyně u hory Hochstadl. Podle záchranářů už mu nebylo pomoci, vyzdvižení těla může trvat hodiny.

Rozbouřené moře
23.07.
Záhada vyřešena?

Bermudský trojúhelník: Zmizení mají prosté vysvětlení, tvrdí vědec!

Bermudský trojúhelník děsí námořníky i piloty letadel už celé století. Za tu dobu v něm podle odhadů zmizelo asi tisíc lidí. Teorií o tom, proč k těmto záhadným zmizením dochází, je několik. Své vysvětlení teď nabídl i australský vědec.

Konec světa
04.01.
kosmická hrozba?

Země v ohrožení! V říjnu se prý srazíme se smrtící planetou

Konec planety Země a lidstva se nezadržitelně blíží, varuje vědec David Meade. Na podzim prý dojde ke smrtící srážce naší planety s jinou. Píše o tom britský web Metro.

Toxické jezero na dně oceánu
06.11.
smrtící prostředí

SMRTÍCÍ JEZERO na dně zálivu: Nikdo se z něj nevrátí živý! VIDEO

Vědci objevili pomocí podmořského robota na dně Mexického zálivu vysoce toxické jezero, které zabíjí vše živé. Je pokryto mrtvolami.

Šahram Amírí
07.08.
Íránská spravedlnost

Jaderného vědce v Íránu pověsili! V USA prý vyzradil tajné informace

Jaderného vědce Šahrama Amírího v Íránu popravili. Po návratu z USA byl obviněn z vyzrazení tajných informací a drželi ho ve vězení. Amírího matka na synově těle poznala stopy na krku, informovala BBC.

Britský vědec maluje africkým kravám na zadek oči, aby je ochránil před lvy - 3
aktualizováno 07.07.
GALERIE zmalované krávy

Hladoví lvi přestali útočit na stáda krav. Zmátl je vtipný experiment

Britský vědec v Botswaně přišel opravdu s originálním řešením, jak ochránit krávy místních farmářů před lvy. Maluje jim na zadek oči.