Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Těhotná žena - 2
14.10.
Vědecký pokrok

Konec mužů na planetě? Ženy budou schopné počít dítě samy!

Podle australských odborníků na plodnost budou ženy prý během následujících dvaceti let schopny počít dítě i bez muže! Byl by to obrovský průlom nejen pro neplodné dvojice, ale také pro homosexuální páry, které by získaly možnost mít vlastního biologického potomka.

Klíště (Hyalomma lusitanicum)
aktualizováno 02.10.
tropické klíště

V Česku se poprvé objevila obří klíšťata! Jsou 5x větší než ta naše

V Česku se objevila obří tropická klíšťata, která mohou přenášet smrtící krymsko-konžskou hemoragickou horečku. Lidé je zpozorovali hned na třech různých místech v republice. Vědci ale uklidňují, že člověk se nákazy obávat nemusí.

David Goodall
24.05.
† 104 let podstoupil eutanazii

Vědec, který si vpíchl injekci smrti: Lidstvu nechal výstražný vzkaz!

Nejstarší australský vědec David Goodall, jehož poslední cestu sledovali lidé po celém světě, před smrtí zanechal lidstvu vzkaz. Dopis muže, který ve věku 104 let podstoupil eutanazii na švýcarské klinice, tlumočil Goodallův společník - lékař Philip Nitsche.

Prásk.tv píše:

Stephen Hawking
čtěte o tématu vědec na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE ! Vyhrajte až 50 vstupů do NEJVĚTŠÍHO nově otevřeného TRAMPOLÍNOVÉHO CENTRA v České republice!

Zapojte celou rodinu a přátele do soutěžte o ceny v hodnotě 9.990 Kč.

David Goodall
aktualizováno 10.05.
anketa eutanazie ve švýcarsku

Nejstarší vědec Austrálie si vpíchl smrtící lék! Jeho poslední slova

Nejstarší australský vědec David Goodall (104) nezaváhal a dotáhl své rozhodnutí (zabít se) až do konce. Na švýcarské klinice spáchal asistovanou sebevraždu, do žíly si vpravil smrtící lék. Na místo vyrazila policie.

Stephen Hawking
03.04.
Krásné gesto

Splnili poslední Hawkingovo přání! Tisíce lidí to rozplakalo

Krásné poslední přání světoznámého vědce Stephena Hawkinga se podařilo splnit jedné z charit v univerzitním města Cambridge. Hawking si přál, aby byl z jeho úspor zaplacen oběd pro lidi bez domova. Charita FoodCycle Cambridge tak v sobotu nakrmila zhruba padesátku bezdomovců.

Stephen Hawking
15.03.
nejlepší citáty

Stephen Hawking: Posmrtný život, konec lidstva a další jeho moudra

Svět zasáhla zpráva o smrti britského fyzika Stephena Hawkinga. Hawking navzdory své nemoci celý život pracoval na teoriích o fungování a původu vesmíru. Za svůj život obdržel desítky prestižních vědeckých ocenění. Lidé neobdivovali jen jeho pracovní úspěchy. Hojně sdíleli jeho citáty, kterými se zapsal do srdcí mnohých fanoušků.

Stephen Hawking a Albert Einstein
aktualizováno 14.03.
Zajímavé detaily

Galileo a Einstein: Hawkingův život lemovali velikáni vědy!

Patrně nejznámější současný fyzik Stephen Hawking je po smrti. A jeho život nabízí řadu kuriozit či zajímavých detailů. Vědec byl totiž například nepřímo spřízněný s velikány vědy Albertem Einsteinem a Galileem.

Fidelito Castro
aktualizováno 02.02.
Říkali mu "Malý Fidel"

Kuba pláče. Nejstaršího syna Fidela Castra našli mrtvého

Ve čtvrtek ve věku 68 let zemřel nejstarší syn Fidela Castra Fidel Ángel Díaz-Balart. Před rozpadem Sovětského svazu vedl Castro mladší jaderný program Kuby. V posledních letech jej trápily deprese. Podle kubánských státních médií spáchal Castro mladší sebevraždu.

Konec světa
25.01.
hodina posledního soudu

Vědci bijí na poplach! Konec světa přijde dřív, než jsme mysleli

Soudný den se blíží, varují vědci z redakce časopisu Bulletin of Atomic Scientist. Jejich "hodiny zániku" nyní ukazují za dvě minuty dvanáct. Právě půlnoc přitom symbolicky značí apokalypsu. Ke katastrofě jsme se tak přiblížili o 30 vteřin, akademici vycházejí nejen ze změn klimatu, ale i z hrozby jaderného útoku.

Dánovi za vraždu novinářky hrozí doživotí
24.01.
ohavné detaily

Vědec v ponorce novinářku mučil. Použil pilu i šroubovák

Vynálezce Peter Madsen, který v srpnu 2017 zavraždil švédskou novinářku Kim Wallovou, ji podle všeho před smrtí svazoval a brutálně mučil. Poté její tělo rozčtvrtil a ostatky vyházel do moře.