Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Fidelito Castro
aktualizováno 02.02.
Říkali mu "Malý Fidel"

Kuba pláče. Nejstaršího syna Fidela Castra našli mrtvého

Ve čtvrtek ve věku 68 let zemřel nejstarší syn Fidela Castra Fidel Ángel Díaz-Balart. Před rozpadem Sovětského svazu vedl Castro mladší jaderný program Kuby. V posledních letech jej trápily deprese. Podle kubánských státních médií spáchal Castro mladší sebevraždu.

Konec světa
25.01.
hodina posledního soudu

Vědci bijí na poplach! Konec světa přijde dřív, než jsme mysleli

Soudný den se blíží, varují vědci z redakce časopisu Bulletin of Atomic Scientist. Jejich "hodiny zániku" nyní ukazují za dvě minuty dvanáct. Právě půlnoc přitom symbolicky značí apokalypsu. Ke katastrofě jsme se tak přiblížili o 30 vteřin, akademici vycházejí nejen ze změn klimatu, ale i z hrozby jaderného útoku.

Dánovi za vraždu novinářky hrozí doživotí
24.01.
ohavné detaily

Vědec v ponorce novinářku mučil. Použil pilu i šroubovák

Vynálezce Peter Madsen, který v srpnu 2017 zavraždil švédskou novinářku Kim Wallovou, ji podle všeho před smrtí svazoval a brutálně mučil. Poté její tělo rozčtvrtil a ostatky vyházel do moře.

Prásk.tv píše:

Posmrtný život
čtěte o tématu vědec na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Plešivec – přehledné sjezdovky pro malé i velké

Krušnohorský Plešivec je moderní ski areál, který nabízí zábavu jak pro dospělé lyžaře, tak pro jejich malé ratolesti. Místní specialitou jsou bezesporu názvy sjezdovek. Všechny totiž nesou ženská jména. Momentálně je v provozu polovina sjezdových tratí i skvěle vybavený dětský park.

Nový druh tarantule
10.12.
neznámý druh

Na vědce v džungli zamrkalo cosi modrého. Byl to neznámý pavouk!

Dosud neznámý druh tarantule objevil americký vědec Andrew Snyder při toulkách pralesem v jihoamerické Guyaně. Tvor je pozoruhodný nejen svým blyštivě modrým zbarvením, ale také tím, že žije v kmeni stromu a dokonce skupinově.

Důchodci v parku - ilustrační foto
07.12.
délka života

Lidé by se mohli dožívat až 140 let, tvrdí vědec! Pokusy mají výsledky

Inovace v oblasti oddalování následků stárnutí by mohly prodloužit lidský život až na 140 let. Tvrdí to izraelský vědec Chaim Cohen z univerzity Bar Ilan.

Duše - 2
27.11.
Duše z atomů

Posmrtný život neexistuje, tvrdí vědec! Má důkaz, že to není možné

Americký profesor fyziky tvrdí, že má důkaz o neexistenci posmrtného života. Aby duše dále "žila" poté, co zemře tělo, podle něj není v našem světě možné.

Cestování časem Ilustrační snímek
17.11.
Ze sci-fi realita?

Cestování časem je možné, tvrdí fyzik. Ale jen jedním směrem!

Momentálně známe cestování časem maximálně z knih nebo hollywoodských bijáků. Astrofyzik Ethan Siegel ovšem tvrdí, že fantazie spisovatelů a scénáristů se mohou změnit ve skutečnost.

Muž v jeskyni
aktualizováno 31.10.
tělo ještě nevyzvedli

Čech zemřel po pádu z 30 metrů! Hledal chodby v rakouské jeskyni

V rakouských Alpách v noci na úterý zemřel český vědec. Zřítil se při prozkoumávání jeskyně u hory Hochstadl. Podle záchranářů už mu nebylo pomoci, vyzdvižení těla může trvat hodiny.

Rozbouřené moře
23.07.
Záhada vyřešena?

Bermudský trojúhelník: Zmizení mají prosté vysvětlení, tvrdí vědec!

Bermudský trojúhelník děsí námořníky i piloty letadel už celé století. Za tu dobu v něm podle odhadů zmizelo asi tisíc lidí. Teorií o tom, proč k těmto záhadným zmizením dochází, je několik. Své vysvětlení teď nabídl i australský vědec.

Konec světa
04.01.
kosmická hrozba?

Země v ohrožení! V říjnu se prý srazíme se smrtící planetou

Konec planety Země a lidstva se nezadržitelně blíží, varuje vědec David Meade. Na podzim prý dojde ke smrtící srážce naší planety s jinou. Píše o tom britský web Metro.