Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

V Indonésii se zřítilo letadlo - 5
14.01.
Indonéský boeing

Potápěči našli druhou skříňku ze zříceného letadla. Po 3 měsících

Indonéské úřady oznámily, že pátrací týmy objevily druhou černou skříňku z Boeingu 737 MAX, který se v říjnu zřítil do Jávského moře. Na palubě bylo 189 lidí, nikdo nepřežil. Potápěči našli hlasový záznamník z kokpitu.

7 tisíc let stará studna
09.01.
Nejstarší v Evropě

Čeští archeologové mají unikát: Sedm tisíc let starou studnu!

Východočeští archeologové objevili věc, která se zapíše do historie a změní učebnice dějepisu. U Ostrova na Chrudimsku, na místě, kudy má vést dálnice D35, našli totiž studnu, která je sedm tisíc let stará a je tak nejstarší dochovanou studnou v celé Evropě.

Sovětský protitankový granát pod hradem Veveří - 3
aktualizováno 02.01.
Hrad Veveří

Žena při novoročním špacíru našla pod hradem sovětský granát!

Novoroční vycházka skončila v úterý pro čtyřiašedesátiletou ženu v Brně pořádným překvapením. Při toulkách kolem hradu Veveří totiž objevila protitankový granát ještě ze sovětských dob.

Prásk.tv píše:

Horrorový nález na výletě - 2
čtěte o tématu nález na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Sedíte na zdravé židli?

Patříte mezi ty, které trápí bolesti zad způsobené prosezenými hodinami za pracovním stolem? Řešení je snadné, pořiďte si správnou židli, která Vás bolestí zad zbaví.

Vyhozené poštovní zásilky
aktualizováno 31.12.
překvapivý nález

Desítky nedoručených zásilek České pošty se válely na zemi

V neděli po poledni objevil muž v pražských Modřanech desítky nedoručených poštovních zásilek pohozených na zemi. Adresované dopisy, balíky a faktury někdo vyhodil u bývalé modřanské skládky.

Mince z roku 1630
aktualizováno 17.12.
Zlatý poklad

Na špacíru narazil na zlatý poklad! Mince pamatují třicetiletou válku

Východočeští archeologové se v pondělí pochlubili zlatým pokladem, který se naprostou náhodou našel v okolí obce Králíky. Jde o šedesát zlatých mincí z roku 1630, a i když je odborníci budou teprve detailně zkoumat, už teď je jasné, že jejich hodnota bude mnohamilionová.

Polská policie - Ilustrační
aktualizováno 15.12.
tragédie v Polsku

Děsivý nález! Policisté objevili čtyři těla novorozenců

Strašlivý nález otřásá Polskem, ve vesničce Ciecierzyn v Opolském vojvodství byly nalezeny pozůstatky čtyř novorozenců. K činu se měla podle polských médií přiznat sedmadvacetiletá matka zemřelých dětí.

Vražda v Teplicích
aktualizováno 13.12.
policie hledá svědky

Na ulici v Teplicích našli tělo ženy, byla zavražděna

Ve středu ráno byla v Teplicích nalezena mrtvá žena. Následná pitva pak potvrdila, že žena byla obětí vraždy. Pachatel je stále na útěku, policie hledá svědky.

Nalezená mrtvola muže u Schwarzenberského kanálu - 7
aktualizováno 26.11.
Zabil ho někdo?

V lese je figurína, hlásili turisté. Policisté tam našli mrtvolu!

Mrtvolu neznámého muže našli včera odpoledne turisté jen pár metrů od plavebního kanálu za Novou Pecí na Šumavě. Po jeho totožnosti teď pátrají policisté a žádají veřejnost o pomoc. Zatím není jasné, za jakých okolností muž zemřel. Čeká se na výsledky pitvy.

Nákupní centrum
aktualizováno 20.11.
peníze ve vozíku

Muž v Brně našel tašku s půl milionem korun! Tohle s ní udělal

Obrovské štěstí měl muž, který nechal v Brně v nákupním centru tašku s celkem 450 tisíci korunami, doklady a dokumenty. Nálezce, který tašku se spoustou bankovek našel, vše do koruny vrátil.

Nalezená nevybuchlá munice
16.11.
výjezdy pyrotechniků

Česko je plné nevybuchlé munice, hledači nachází stovky kilogramů

Vyšší počet výjezdů k nevybuchlé munici evidují pyrotechnici. Třeba v jižních Čechách vyjíždějí až několikrát týdně. Na nález je většinou upozorní hledači s detektorem kovů