Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Zimní a letní režim oken
03.03.
ušetřete za teplo

Táhne vám okny? Asi jsou špatně nastavená! Takhle to změníte

V současných mrazech se jen málokomu chce chodit ven. Jenže co když na vás netěsnícími okny doráží zima také doma? Důvodů může být několik – okna mohou být stará nebo špatně nastavená. Řešení na váš problém se ale najde vždycky!

Topení - 2
09.02.
topná sezóna

Ušetřete za teplo tisíce ročně. Vyzkoušejte jednoduchý trik!

Ačkoli zima zatím mírným počasím připomínala spíše jaro, v posledních několika dnech o sobě dala významně vědět. A to donutilo mnoho lidí více topit. Poradíme vám, co dělat, abyste se nemuseli děsit účtu za teplo.

Balení dárků
06.12.
tipy, jak ušetřit

Na Vánoce padnou hory papíru! Pokryje dálnici z Prahy do Ostravy

Vánoce by sice měly být svátky klidu a míru, kdy se celá rodina sejde pohromadě, v poslední době se ale tradiční význam Vánoc kamsi vytrácí. Pohodu střídá stres ze shánění dárků, pečení a nekonečného úklidu.

Prásk.tv píše:

Amanda Holden
čtěte o tématu úspora na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE: Jak si užít Dubaj: Krátké zastavení ve městě přepychu

Je krásná, je bohatá a velmi mladá. Novodobá Dubaj je výkladní skříní luxusu, kterým oplývají šejkové ze Spojených arabských emirátů. A mohla by určitě být atraktivní arabskou princeznou. Ucházet se o její ruku sice nemůžete, prožít s ní pár nádherných dní ale určitě ano. Na co před cestou myslet? A co v Dubaji určitě nevynechat?

Rekonstrukce
04.09.
jak na to?

Získejte statisíce na zlepšení bydlení. Stát spustil nové dotace!

Dotaci ve výši až několik stovek tisíc korun mohou dostat ti, kteří se zapojí do programu Nová zelená úsporám (NZÚ). Ten startuje právě dnes. Pokud jej navíc zkombinují s kotlíkovou dotací, dostanou od státu bonus 40 tisíc korun.

Jak ušetřit doma za elektřinu, když jsme na dovolené
10.07.
rady a tipy jak ušetřit?

Největší žrouti energií: Elektřinu doma kradou, i když jste v cizině!

Ať už se válíte u moře, stanujete, nebo šplháte na vrcholky hor, účet za domácí spotřebiče zanechané v pohotovostním režimu dál roste, a výlet se vám tak může pořádně prodražit.

Tankování
04.03.
Srovnání spotřeby

Sháníte auto? Poradíme, které chtít a kterému se vyhnout

Kupovat auto je dneska pořádná věda. Je lepší kombík nebo hatchback? Naftový nebo benzínový motor? A je vhodnější malé nebo velké auto? To si musíte rozhodnout sami. Ale poradíme s výběrem úsporných modelů.

Teploměr - Ilustrační foto
aktualizováno 26.01.
milovníci tepla

Češi přetápějí své byty i kanceláře. Škodí sobě, peněžence i přírodě!

Na kolik stupňů právě vytápíte svůj byt, dům nebo kancelář? Je to 20, 22 nebo dokonce 24 °C? Patrně to bude vyšší číslo, než je zvykem v zahraničí. Ukazuje se, že Češi místnosti přetápějí asi o dva stupně víc než jiní Evropané. Je to ale dražší, nezdravé a navíc to přispívá ke smogu v ovzduší, píší dnešní Lidové noviny.

Zatěžkávací zkouška - 1
aktualizováno 06.12.
slavnostní otevření

Tohle je nový úsek dálnice D8, projeli jsme ho před otevřením

Poslední chybějící část dálnice D8 je téměř hotová. Ředitelství silnic a dálnic 11 dnů před otevřením úseku přes České středohoří umožnilo prohlídku trasy novinářům. Díky tomu mohl štáb televize Nova změřit, jak to urychlí dopravu z Prahy do Ústí nad Labem.

Kotlíková dotace
11.02.
Přehled podle krajů

DOTACE NA KOTEL: Návod, jak získat peníze od státu!

Ministerstvo životního prostředí a Státní fond životního prostředí zahájili další kolo tzv. kotlíkových dotací. S podporou Evropské unie plánují vyplatit na dotacích na nové kotle až 9 miliard korun. Postup, jak zažádat o dotaci na nový kotel či zdroj vytápění, se ale liší podle toho, v jakém kraji žijete.

Poslanecká sněmovna
aktualizováno 05.01.
nižší schodek

Politici se vyznamenali! Ušetřili o 37 miliard víc, než plánovali

Státní rozpočet skončil loni se schodkem 62,8 miliardy Kč, což je o 37,2 miliardy méně než schválený rozpočet. Jde tak o nejlepší výsledek hospodaření od roku 2008, informoval na dnešní tiskové konferenci ministr financí Andrej Babiš. Předloni byl schodek rozpočtu 77,8 miliardy korun.