Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Důležité rozhodnutí

Kauza Kramný: Policie řekla, jak to bylo s manipulací s důkazy!

Další rána pro Petra Kramného! Krom toho, že Nejvyšší soud zřejmě zamítl jeho dovolání, v případu údajné manipulace s důkazy padlo klíčové rozhodnutí. Brněnští policisté zjistili, že s důkazy skutečně bylo manipulováno, rozhodli ale, že jen vinou lidské chyby a trestní oznámení, které podal spolek Šalamoun, odložili.

Petr Kramný, Pavel Kučera
Aktualizováno 6.3. 2017 19:09
Pavel Kučera

Uznávaný soudce: Důkazů je málo, Kramného bych neodsoudil!

Spolek Šalamoun, který pomáhá odsouzenému Petrovi Kramnému, vytasil další eso. V rozhovoru pro stránky spolku vyjádřil své pochybnosti nad odsouzením Petra Kramného i dlouholetý místopředseda Nejvyššího soudu Pavel Kučera. Vyšetřovatelům vyčetl celou řadu věcí, které měli v průběhu kauzy provést a neprovedli.

Petr kramný - advokát Jan Černý
Aktualizováno 24.2. 2017 15:48
poslední možnost?

Kramného naděje na nový proces žije! Soudci čelí této ostré kritice

Petr Kramný sice byl loni odsouzen za vraždu své manželky a dcery k 28 letům vězení, stále se ale najde řada lidí, kteří věří v jeho nevinu. Snad nejvíce za něj bojuje Spolek Šalamoun. Ten tvrdí, že soudkyně mohla být podjatá a odposlechy, které poslaly Kramného za mříže, nelegální.

Prásk.tv píše:

Muž zavraždil jsvou rodinu - 1
čtěte o tématu důkazy na Prásk.tv
Obchodní sdělení

LEGENDY - dnes vstupenky za 300 Kč! Na místě za 500 Kč

Ve dnech 10.-11. června letošního roku proběhne v areálu Psychiatrické nemocnice v Praze Bohnicích již čtvrtý ročník významné motoristické slavnosti LEGENDY, která loni přilákala do rozlehlého parkového areálu bohnické nemocnice za více jak jedním tisícem automobilových a motocyklových exponátů z minulosti i současnosti přes 35 tisíc návštěvníků.

slepá spravedlnost?

Rath by mohl vyváznout bez trestu! Kvůli "špatným" důkazům

Existuje vážná obava, že David Rath by mohl zcela uniknout trestu za korupci. Jeho případ ještě není pravomocně uzavřený a teď to vypadá, že by obhájci mohli kvůli procesním chybám napadnout klíčové důkazy. V krajním případě by tak Rath ani nemusel být odsouzen, píší dnešní Lidové noviny.

Tisková konference k sestřelení MH17
Aktualizováno 29.9. 2016 12:23
sestřelení letadla

MH17: Spiknutí proti Moskvě? Rusko našlo chyby ve vyšetřování

Mezinárodní vyšetřování katastrofy letu MH17 ukázalo, že bylo malajské letadlo sestřeleno raketovým systémem BUK dovezeným z Ruska. Do popředí se nyní dostávají hlasy, které pochybují o pravdivosti vyšetřování, protože vyšetřovací tým z bezpečnostních důvodů nezveřejnil některé klíčové důkazy.

Robert Šlachta
Aktualizováno 24.6. 2016 21:37
spor o policii

Zklamání z výboru: Šlachta chce přednést důkazy před komisí

Zklamání. Tak popisuje odcházející šéf protimafiánského útvaru Robert Šlachta výsledek čtvrtečního jednání sněmovního bezpečnostního výboru, kde se poslanci ani po dvou hodinách nedomluvili na programu a policista tak nemohl promluvit. Šlachta ale stále věří, že bude šance informace, které prý dokazují údajné propojení špiček policie s podsvětím , přednést před parlamentní vyšetřovací komisí.

Soud s Petrem Kramným - znalec Radek Matlach
Aktualizováno 2.6. 2016 11:41
Kauza Kramný

Soudní znalec: "Jako Kramného zavřou bez vysvětlení kohokoliv!"

Soudní znalec Radek Matlach, který v kauze Petra Kramného zpracovával znalecký posudek vyznívající ve prospěch obžalovaného, je šokován rozsudkem Vrchního soudu v Olomouci. Ten ve středu potvrdil Kramnému osmadvacetiletý trest. Podle Matlacha stále nebyly rozptýleny pochybnosti, které ve svém posudku vznesl.

Petr Kramný - důkazy
Aktualizováno 1.6. 2016 20:43
rozhodnutí soudu

Detaily od soudu s Kramným: Tato čtyři fakta ho poslala za mříže

Vrchní soud ve středu potvrdil předchozí rozsudek v případu Petra Kramného, který si má odsedět 28 let ve vězení. Kramný se může pouze dovolat k Nejvyššímu soudu. Co všechno vedlo k jeho opětovnému odsouzení?

Smrt Moniky a Klárky

Právník: Mám důkazy o Kramného nevině, proto nesmím do ČR

Egyptský právník Keroles Ezzat Bashier tvrdí, že získal v Egyptě nové důkazy o smrti Moniky a Klárky Kramných. Česká justice prý ale o ně nemá zájem. Navíc ministerstvo vnitra údajně záměrně kvůli této kauze právníkovi odmítá udělit vízum pro pobyt v České republice.

Oscar Pistorius
Aktualizováno 21.4. 2016 21:36
Soud s atletem

Nové důkazy: Pistorius nejdříve zbil přítelkyni pálkou, pak střílel

Případ Oscara Pistoriuse se znovu dramatizuje. Atlet se hájil tím, že přítelkyni zavraždil neúmyslně, tomu ale odporují nejnovější zjištění soudních znalců. Rány na zádech Reevy Steenkampové podle nich způsobila kriketová pálka.