Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

2231376
14.01.

Střepiny 13. 1. 2019

Desátý rok od žhářského útoku ve Vítkově. Jak dnes žije rodina tehdy dvouleté Natálky? A jak se daří jí? Poslechněte si exkluzivní rozhovor. Ve Střepinách můžete vidět také první díl našeho seriálu k 25. výročí televize Nova - Václav Havel a jeho éra. Jak na ni vzpomíná jeden z jeho nejbližších spolupracovníků? A nevyzpytatelné počasí. Extrémy v zimě i v létě a živelné pohromy v exotických destinacích. Co na to říkají klimatologové?

Natálka deset let po útoku žhářů ve Vítkově
14.01.
10 let od útoku

Stop rasismu! Popálené Natálce lidé fandí. Tohle vzkazují žhářům

Deset let v tomto roce uběhne od okamžiku, který rodině Kudrikových navždy změnil život. Po útoku zápalnými lahvemi skončila tehdy dvouletá Natálka s popáleninami na 80 % těla. I dnes se najdou lidé, kteří rasově motivovaný čin ospravedlňují, většina lidí je však toho názoru, že zbabělý útok na bezbranné dítě omluvit nelze.

Natálka se 10 let po žhářském útoku bojí usnout, skoro nemluví
aktualizováno 13.01.
Smutné výročí

Natálka se 10 let po žhářském útoku bojí usnout, skoro nemluví

Natálce bude letos dvanáct, její život se ovšem od jejích vrstevníků výrazně odlišuje. Stále je v péči lékařů, trápí ji noční můry, s většinou lidí v podstatě nemluví. Trauma ze žhářského útoku před deseti lety je stále živé. Co řekly Natálka a dívčina matka Anna v exkluzivním rozhovoru pro Střepiny?

Obchodní sdělení

Buďte v teple a šik i v třeskuté zimě

Leden je tu a s ním konečně i ta pravá mrazivá zima. S klesajícími teplotami ale vyvstává otázka: Co na sebe, abych neumrzla, a nevypadala přitom jako jedna velká sněhová koule? My v Lunzo víme, jak na to.

Oslavy výročí na Vítkově
aktualizováno 28.11.
Slavnostní nástup

Kamarády jim zabil atentátník, teď se vojáci vrátili z Afghánistánu

Krátce po středečním poledni se u památníku na pražském Vítkově koná slavnostní nástup vojáků, kteří se nedávno vrátili ze zahraničních misí. Jsou mezi nimi i členové jednotky, jejíž příslušníci se stali v Afghánistánu obětí atentátníků.

Prezidenti Zeman a Kiska kladou věnce na Vítkově
aktualizováno 28.10.
pietní akt

Prezidenti klopýtali z pietního aktu. Praha má mezinárodní ostudu

Čeští a slovenští politici, včetně prezidentů a premiérů obou zemí, zástupci armády a veteráni si dnes u Národního památníku v Praze na Vítkově připomněli 100. výročí vzniku samostatného Československa. Po společném příchodu hlavy českého státu Miloše Zemana a slovenského prezidenta Andreje Kisky zazněly česká a slovenská hymna. Politici pak za deštivého a chladného počasí k památníku položili věnce.

Pes Karly Šlechtové u hrobu neznámého vojína
aktualizováno 14.05.
Další přešlap

Šlechtová fotila psa na hrobu neznámého vojína, teď se omlouvá

Vlna kritiky se snesla na ministryni obrany Karlu Šlechtovou kvůli fotografii, kterou zveřejnila na Instagramu. Svého pudla vyfotila u hrobu neznámého vojína v Národním památníku na Vítkově. Ministryně se teď za fotku omluvila.

Miloš Zeman na Vítkově
aktualizováno 08.05.
pietní akce

Politici a další lidé oslavili na Vítkově výročí konce války

Politici, vojáci a další lidé dnes oslavili 73. výročí konce druhé světové války v Evropě. K Národnímu památníku v Praze na Vítkově se přišli podívat na tradiční kladení věnců také pamětníci a váleční veteráni. Den, kdy nacistické Německo v roce 1945 kapitulovalo, slaví Česko společně s většinou evropských států jako státní svátek.

Miloš Zeman - prezident
aktualizováno 29.10.
28. říjen

Strach o zdraví prezidenta: Miloš Zeman zkrátil program oslav

Neobvyklý průběh měly oslavy 99. výročí vzniku Československa. Slavnostní kladení věnců na Vítkově i večerní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě byly výrazně zkráceny. Oslavy vzniku samostatného státu tak znovu probudily zájem o zdraví hlavy státu.

Oslavy 28. října na Vítkově
aktualizováno 28.10.
99 let

Politici, vojáci i veteráni si připomněli vznik Československa

Politici, zástupci armády, váleční veteráni z druhé světové války i zástupci spolků si dnes u Národního památníku v Praze na Vítkově připomněli výročí vzniku samostatného Československa.

Divočáci ve městě
21.08.
Pozdvižení ve Vítkově

Divoká prasata v centru města: Kličkovala mezi auty na Opavsku

Jako v Jiříkově vidění si připadali návštěvníci jedné čínské restaurace ve Vítkově na Opavsku. Najednou totiž zjistili, že venku na ulici se prohánějí divoká prasata.