Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman - prezident
aktualizováno 29.10.
28. říjen

Strach o zdraví prezidenta: Miloš Zeman zkrátil program oslav

Neobvyklý průběh měly oslavy 99. výročí vzniku Československa. Slavnostní kladení věnců na Vítkově i večerní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě byly výrazně zkráceny. Oslavy vzniku samostatného státu tak znovu probudily zájem o zdraví hlavy státu.

Oslavy 28. října na Vítkově
aktualizováno 28.10.
99 let

Politici, vojáci i veteráni si připomněli vznik Československa

Politici, zástupci armády, váleční veteráni z druhé světové války i zástupci spolků si dnes u Národního památníku v Praze na Vítkově připomněli výročí vzniku samostatného Československa.

Divočáci ve městě
21.08.
Pozdvižení ve Vítkově

Divoká prasata v centru města: Kličkovala mezi auty na Opavsku

Jako v Jiříkově vidění si připadali návštěvníci jedné čínské restaurace ve Vítkově na Opavsku. Najednou totiž zjistili, že venku na ulici se prohánějí divoká prasata.

Obchodní sdělení

Diskuse o penězích už pro ženy není tabu

V Praze 8. března 2018: Hlavním tématem 9.ročníku konference Equal Pay Day – ŽENY SOBĚ budou peníze. Hosté konference, která se uskuteční 13.dubna 2018 v Praze, budou mluvit například o tom, kde peníze jsou, proč se o nich nebavíme a také o tom, že investice do sebe není zbytečné utrácení.

Ve Vítkově na Opavsku shořel dům s uskladněnou pyrotechnikou - 1
aktualizováno 13.08.
Požár na Opavsku

V hořícím domě bouchaly petardy, hasiči museli čekat venku

Šest jednotek hasičů vyjelo v noci na neděli do Vítkova na Opavsku krotit požár jednoho z místních domů. Uvnitř byla ovšem mimo jiné uskladněná pyrotechnika, která začala samovolně vybuchovat.

Ceremoniál na pražském Vítkově
aktualizováno 08.05.
den vítězství

Česko si připomnělo na Vítkově konec války, Zeman ale nedorazil!

Dnes je tomu přesně 72 let od konce druhé světové války a nejvyšší státní představitelé se tak tradičně sešli na slavnostním ceremoniálu u Národního památníku v Praze na Vítkově. Slavnostní událost ale letos vynechala hlava státu - prezident Miloš Zeman, údajně proto, aby se mohl plně soustředit na odpolední jmenování generálů.

Miloš Zeman na Vítkově - oslavy výročí konce války
aktualizováno 08.05.
důležitý den

Na Vítkově se slavilo výročí konce války. Přeletěly i stíhačky

Politici v čele s prezidentem Milošem Zeman, vojáci a další lidé dnes oslavili 71. výročí konce druhé světové války v Evropě. K Národnímu památníku v Praze na Vítkově se přišli podívat na tradiční vojenskou přehlídku a kladení věnců také váleční veteráni.

Oslavy 97. narozenin republiky - 7
aktualizováno 28.10.
galerie státní svátek

Tak Česko slaví vznik republiky: Gripeny přeletěly nad Žižkou

Politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem, zástupci armády a další lidé si dopoledne připomněli u Národního památníku v Praze na Vítkově výročí vzniku samostatného Československa. Položili věnce u jezdecké sochy Jana Žižky. Oslavy 97. výročí vyhlášení státu vyvrcholí večerním ceremoniálem na Pražském hradě, kde prezident Zeman udělí významným osobnostem státní vyznamenání.

Popálená natálka půjde do školy
aktualizováno 23.08.
Útok ve Vítkově

Popálená Natálka se bojí lidí, ale musí do školy!

Natálku, která jako dvouletá utrpěla vážné popáleniny při žhářském útoku ve Vítkově na Opavsku, čeká důležitá životní zkouška. Už za pár dnů půjde do první třídy.

Popálená Natálka
aktualizováno 16.04.
oběť rasistů

Natálka se chystá do školy. Popáleniny neřeší, ale ptá se, proč nemá prstíčky

Šestiletá Natálka vážně popálená před pěti lety při žhářském útoku na rodinu Romů ve Vítkově na Opavsku pozvolna začíná žít normálním životem. Po řadě operací už druhým rokem chodí do školky. Nyní se chystá do školy. Rozsáhlé popáleniny, plameny zasáhly 80 procent jejího těla, si příliš neuvědomuje. Chybí jí jen amputované prsty na ruce.

Muž a oheň
aktualizováno 23.03.
Výbuch ve Vítkově

Po výbuchu ve Vítkově zemřel muž (34), další jsou zranění! Exploze jim urvala nohy a ruce

Při výbuchu ve Vítkově na Opavsku zemřel v sobotu večer čtyřiatřicetiletý muž a tři lidé byli vážně zraněni, někteří přišli o ruce či nohy.