Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Pes Karly Šlechtové u hrobu neznámého vojína
aktualizováno 14.05.
Další přešlap

Šlechtová fotila psa na hrobu neznámého vojína, teď se omlouvá

Vlna kritiky se snesla na ministryni obrany Karlu Šlechtovou kvůli fotografii, kterou zveřejnila na Instagramu. Svého pudla vyfotila u hrobu neznámého vojína v Národním památníku na Vítkově. Ministryně se teď za fotku omluvila.

Miloš Zeman na Vítkově
aktualizováno 08.05.
pietní akce

Politici a další lidé oslavili na Vítkově výročí konce války

Politici, vojáci a další lidé dnes oslavili 73. výročí konce druhé světové války v Evropě. K Národnímu památníku v Praze na Vítkově se přišli podívat na tradiční kladení věnců také pamětníci a váleční veteráni. Den, kdy nacistické Německo v roce 1945 kapitulovalo, slaví Česko společně s většinou evropských států jako státní svátek.

Miloš Zeman - prezident
aktualizováno 29.10.
28. říjen

Strach o zdraví prezidenta: Miloš Zeman zkrátil program oslav

Neobvyklý průběh měly oslavy 99. výročí vzniku Československa. Slavnostní kladení věnců na Vítkově i večerní předávání státních vyznamenání na Pražském hradě byly výrazně zkráceny. Oslavy vzniku samostatného státu tak znovu probudily zájem o zdraví hlavy státu.

Obchodní sdělení

Plovoucí vinylová podlaha RS-click

Rychle a snadno bez lepení!

Oslavy 28. října na Vítkově
aktualizováno 28.10.
99 let

Politici, vojáci i veteráni si připomněli vznik Československa

Politici, zástupci armády, váleční veteráni z druhé světové války i zástupci spolků si dnes u Národního památníku v Praze na Vítkově připomněli výročí vzniku samostatného Československa.

Divočáci ve městě
21.08.
Pozdvižení ve Vítkově

Divoká prasata v centru města: Kličkovala mezi auty na Opavsku

Jako v Jiříkově vidění si připadali návštěvníci jedné čínské restaurace ve Vítkově na Opavsku. Najednou totiž zjistili, že venku na ulici se prohánějí divoká prasata.

Ve Vítkově na Opavsku shořel dům s uskladněnou pyrotechnikou - 1
aktualizováno 13.08.
Požár na Opavsku

V hořícím domě bouchaly petardy, hasiči museli čekat venku

Šest jednotek hasičů vyjelo v noci na neděli do Vítkova na Opavsku krotit požár jednoho z místních domů. Uvnitř byla ovšem mimo jiné uskladněná pyrotechnika, která začala samovolně vybuchovat.

Ceremoniál na pražském Vítkově
aktualizováno 08.05.
den vítězství

Česko si připomnělo na Vítkově konec války, Zeman ale nedorazil!

Dnes je tomu přesně 72 let od konce druhé světové války a nejvyšší státní představitelé se tak tradičně sešli na slavnostním ceremoniálu u Národního památníku v Praze na Vítkově. Slavnostní událost ale letos vynechala hlava státu - prezident Miloš Zeman, údajně proto, aby se mohl plně soustředit na odpolední jmenování generálů.

Miloš Zeman na Vítkově - oslavy výročí konce války
aktualizováno 08.05.
důležitý den

Na Vítkově se slavilo výročí konce války. Přeletěly i stíhačky

Politici v čele s prezidentem Milošem Zeman, vojáci a další lidé dnes oslavili 71. výročí konce druhé světové války v Evropě. K Národnímu památníku v Praze na Vítkově se přišli podívat na tradiční vojenskou přehlídku a kladení věnců také váleční veteráni.

Oslavy 97. narozenin republiky - 7
aktualizováno 28.10.
galerie státní svátek

Tak Česko slaví vznik republiky: Gripeny přeletěly nad Žižkou

Politici v čele s prezidentem Milošem Zemanem, zástupci armády a další lidé si dopoledne připomněli u Národního památníku v Praze na Vítkově výročí vzniku samostatného Československa. Položili věnce u jezdecké sochy Jana Žižky. Oslavy 97. výročí vyhlášení státu vyvrcholí večerním ceremoniálem na Pražském hradě, kde prezident Zeman udělí významným osobnostem státní vyznamenání.

Popálená natálka půjde do školy
aktualizováno 23.08.
Útok ve Vítkově

Popálená Natálka se bojí lidí, ale musí do školy!

Natálku, která jako dvouletá utrpěla vážné popáleniny při žhářském útoku ve Vítkově na Opavsku, čeká důležitá životní zkouška. Už za pár dnů půjde do první třídy.