Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Summit NATO - 1999, 2018
aktualizováno 12.07.
pohled do minulosti

Setkání NATO: Havel stával vedle Clintona, Zemana posadili na okraj

Ve středu začal summit NATO v Bruselu, kde se sešli šéfové států a vlád 29 aliančních zemí. Českou republiku zastupuje prezident Miloš Zeman. Jako obvykle nechybělo společné focení. Podívejte se, jak nás i v minulosti reprezentovali čeští prezidenti.

Václav Klaus, Miloš Zeman
18.06.
Příští prezident?

"Mohl bys to zkusit," navrhl Zeman Klausovi další kandidaturu

Na dnešní oslavě 77. narozenin exprezidenta Václava Klause vystoupil se svým projevem i Miloš Zeman. V gratulaci nezapomněl zmínit jejich dřívější neshody, nicméně navrhl, aby se po něm Václav Klaus znovu ucházel o post prezidenta. Klausovi by v té době bylo 80 let.

Václav Klaus
05.04.
Tvrdá slova

Jsme na prahu druhé studené války, bojí se exprezident Klaus

Napětí mezi Ruskem, Českem, Evropou i Spojenými státy v poslední době roste. Ostře sledovaná je otrava bývalého agenta Sergeje Skripala i vydání údajného hackera Jevgenije Nikulina. Situace znepokojuje i exprezidenta Václava Klause.

Prásk.tv píše:

Václav Klaus mladší
čtěte o tématu Václav Klaus na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Chcete vlastní bydlení? Nečekejte, až se podmínky zpřísní

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Václav Klaus, Miloš Zeman
09.03.
Roztržka starých přátel?

Klausův institut se tvrdě opřel do Zemana: Bylo to nedůstojné!

Prezident Miloš Zeman při čtvrteční inaugurační řeči dal průchod své mstivosti a posvátnost chvíle poskvrnil skrytým vyrovnáváním si svých osobních účtů. Uvedl to dnes na svém webu Institut Václava Klause (IVK). Podle člena správní rady IVK Ivo Strejčka bylo nemístné, aby část svého prezidentského poselství Zeman věnoval zbytečným útokům na média. Prezident si podle něj spletl žánr.

Klause uvěznila v Tyrolsku sněhová kalamita
aktualizováno 22.01.
kritika voličů

VIDEO: Klause uvěznila v Tyrolsku sněhová kalamita! Tohle vzkazuje

Bývalého prezidenta Václava Klause uvěznila v rakouském Tyrolsku sněhová kalamita. Klaus tak musel odložit odjezd plánovaný na nedělní odpoledne, hlavu si s tím ale příliš nedělal. Naopak. Byl rád, že do Česka nemusí.

Pieta prezidentů v Lánech - 4
17.10.
Setkání prezidentů

Záhadná schůze Klause a Zemana na Hradě: Mluvčí tajemně mlčí

Prezident Miloš Zeman se na Hradě sešel se svým předchůdcem Václavem Klausem. Informoval o tom mluvčí prezidentské kanceláře Jiří Ovčáček, další podrobnosti ale odmítl sdělit. Co mohli pánové prezidenti řešit?

Miloš Zeman a Václav Klaus na výstavě Země Živitelka
aktualizováno 24.08.
Prezidenti se popichují

Hádka prezidentů! Zeman: Obnovil jsem rybník, Klaus: Je to strouha

Prezident Miloš Zeman na agrosalonu Země Živitelka volal po obnově rybníků coby nástroje na zadržování vody v krajině. Neodpustil si přitom rýpnutí do svého předchůdce Václava Klause. Zeman mu připomněl zanesený rybník v Lánech, který po Klausovi zdědil.

Václav Klaus a Zdeněk Kratochvíl
aktualizováno 21.06.
revanš, nebo dobrý skutek?

Václav Klaus mu dal milost, muž ho teď podporuje milionem ročně!

Byl obžalovaný v závažné hospodářské kauze, od tehdejšího prezidenta ale dostal v roce 2008 podnikatel Zdeněk Kratochvíl milost a vyhnul se tak hrozbě několikaletého vězení. V roce 2014 a 2015 jeho firma ICOM Transport dala Institutu Václava Klause po milionu korun. Portál Hlídací pes nyní poukázal na možnou souvislost.

Václav Klaus
aktualizováno 20.06.
text zdravice

Zeman gratuloval Klausovi k narozeninám. Tohle mu popřál

Hrad zveřejnil přání, které prezident Miloš Zeman adresoval Václavu Klausovi k jeho 76. narozeninám. Ocenil v něm oslavence jako jediného pravičáka, který není v množině těch, které Zeman nesnáší.

Václav Klaus - 3
aktualizováno 19.06.
Velká sešlost

Klaus slaví 76 let, přišli Zeman, Forejt, Bobošíková a další

Bývalý prezident Václav Klaus dnes slaví 76. narozeniny. Oslava začala odpoledne v sídle jeho institutu v Praze, kam mu přijeli popřát například prezident Miloš Zeman, bývalý hradní protokolář Jindřich Forejt nebo kardinál Dominik Duka.