Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Donald Trump
18.02.
Bílý dům

Trump může dostat Nobelovu cenu! Nominovalo ho Japonsko

Japonský premiér Šinzó Abe nominoval na Nobelovu cenu za mír prezidenta USA Donalda Trumpa. O nominaci ho prý měla požádat americká vláda- ta to ale popírá. Lhůta pro navrhování kandidátů vypršela 31. ledna. Jména letošních laureátů budeme znát až v říjnu.

Donald Trump na summitu G7
aktualizováno 17.02.
výzva spojencům

Převezměte 800 vojáku ISIS, jinak je pustíme, hrozí Trump Evropě

Spojené státy pohrozily Evropě, že pokud si nevezme zpět 800 islamistů, které Američani zadrželi v Sýrii, tak je propustí na svobodu. Trump požaduje, aby evropské země postavili islamisty před soud, chálífát podle něj stojí před zánikem.

Donald Trump na summitu G7
aktualizováno 15.02.
Hranice s Mexikem

Trump chce zeď za každou cenu! Vyhlásil kvůli ní stav nouze

Americký prezident Donald Trump exekutivním nařízením vyhlásil stav nouze. Chce tak bez souhlasu Kongresu USA získat peníze na stavbu zdi na hranicích Spojených států s Mexikem.

Prásk.tv píše:

Donald Trump
čtěte o tématu prezident na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Polský prezident Andrzej Duda a izraelský premiér Benjamin Netanjahu na konferenci ve Varšavě
aktualizováno 15.02.
chybná interpretace

Údajný výrok izraelského premiéra pobouřil Polsko, hrozí odveta

Mezi Polskem a Izraelem se strhla velmi nepříjemná diplomatická roztržka. Izraelský premiér vyvolal velkou nevoli poté, co měl komentovat spolupráci Poláku a nacistů. Polský prezident v reakci na vyřčená slova pohrozil, že se země nezúčastní summitu V4 v Izraeli a místo toho nabídl konání v Polsku. Nyní se obě strany přiklání k názoru, že šlo o chybnou interpretaci Netanjahuových slov.

Slovenský exprezident Rudolf Schuster
15.02.
vážný stav

Náhlá operace! Slovensko se bojí o exprezidenta Schustera

Vážné zdravotní komplikace trápí bývalého slovenského prezidenta Rudolfa Schustera. V noci musel být náhle převezen do nemocnice kvůli problémům se srdcem. Podle slovenských médií je už po operaci.

Donald Trump při proslovu na zasedání Valného shromáždění
aktualizováno 14.02.
americko-mexická hranice

Trump chce vyhlásit stav nouze. Potřebuje fond na stavbu zdi

Prezident USA Donald Trump podepíše zákon o financování úřadů a zároveň vyhlásí stav nouze, aby získal z jiných fondů peníze na zeď na hranicích s Mexikem. Předsedkyně Sněmovny reprezentantů zvažuje, že vyhlášení nouzového stavu právně napadne.

Vratislav Mynář - SPOZ
14.02.
Senátorova radost

"Doputovalo na správnou adresu!" Oznámení na Mynáře řeší NCOZ

Trestní oznámení na hradního kancléře Vratislava Mynáře bude řešit Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ). Mynář čelí nařčení, že se snažil ovlivnit soudce a zasahoval tak do nezávislosti justice.

Miloš Zeman - profesoři
aktualizováno 11.02.
Vysoká škola se brání

Univerzita podala žaloby: "Zeman porušil zákony, ty platí i pro něj"

Univerzita Karlova podala dvě správní žaloby u Městského soudu v Praze kvůli tomu, že prezident Miloš Zeman odmítl jmenovat profesory docenty Ivana Ošťádala a Jiřího Fajta. Podle vedení univerzity Zeman porušil pravidla pro jmenování profesorů a akademické svobody.

Svatopluk Bártík k Zemanovi
aktualizováno 11.02.
Definitivní tečka?

Zeman má rakovinu, tvrdil muž. Žalobce: Není to trestný čin!

Brněnský radní Svatopluk Bartík, který před více než rokem na svůj facebook napsal, že prezident Miloš Zeman má rakovinu v posledním stádiu, se trestnímu stíhání vyhne. Státní zástupce totiž smetl stížnost Hradu na odložení případu.

Rakouský prezident Alexander van der Bellen
aktualizováno 11.02.
bezpečnostní služba

Ne každý prezident potřebuje kolonu vozů, rakouský jezdí MHD

Bezpečnost hlavy státu je velmi důležitá, ne všichni ale potřebují okázalý doprovod ozbrojenců, kteří jsou mu neustále v patách. Rakouský prezident klidně vyrazí do práce metrem a služební auto nechá v garáži.