Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nicolas Maduro
Aktualizováno Včera 21:48
mrtví demonstranti

Ve Venezuele se umírá na ulicích. A její prezident? Šel hrát baseball

Už přes dvě desítky mrtvých mají na svědomí rozsáhlé demonstrace ve Venezuele. Situace v zemi je kritická. Demonstrující požadují předčasné prezidentské volby, zajištění dodávek potravin a léků, znovuuznání parlamentu a propuštění politických vězňů. Prezident Nicolas Maduro ale zatím požadavky opozice přehlíží a do ulic vysílá ozbrojené složky.

Američanka Peggy Whitsonová na ISS
Aktualizováno Včera 12:57
prezidentská gratulace

Nový rekord: Z Američanů byla ve vesmíru nejdéle žena

Americká astronautka Peggy Whitsonová přepisuje historii, od pondělí je rekordmankou Spojených států v celkovém počtu dní strávených ve vesmíru. Překonala rekord Jeffa Williamse, který ve vesmíru strávil 534 dní. Mimo Zemi byl nejdéle ruský kosmonaut Gennadij Ivanovič Padalka, který byl ve vesmíru dlouhých 878 dní.

Ivana Zemanová sbírá podpisy pro manžela
Aktualizováno Včera 22:05
prezidentské volby

Zeman začal sbírat podpisy. První se podepsala jeho žena Ivana

Ivana Zemanová dnes jako první podepsala petiční arch za znovuzvolení svého manžela Miloše prezidentem. Předseda Strany práv občanů (SPO) a senátor Jan Veleba zároveň oznámil, že jeho strana blízká prezidentovi začne v květnu v českých městech nabízet petiční archy k podpisu dalším občanům.

Prásk.tv píše:

Baba Vanga
čtěte o tématu prezident na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Hledáte kvalitní a spolehlivé ojeté auto se zárukou?

Pořízení ojetého vozu skýtá spoustu nástrah. Velmi často není známý a nijak hodnověrně doložený ani jeho původ, ani jeho historie.

Marine Le Penová po prvním kole voleb
Aktualizováno Včera 11:31
francouzské volby

Le Penová chystá ve druhém kole voleb velkou ofenzívu

Kandidátka francouzských nacionalistů Marine Le Penová, která postupuje z prvního kola prezidentských voleb do závěrečného duelu z druhého místa za centristou Emmanuelem Macronem, chystá příští dva týdny mohutnou ofenzivu. Jak dnes napsal deník Le Parisien, šéfka Národní fronty doufá, že přiláká i hlasy voličů tradiční pravice a podle jejích spolupracovníků se ji chystají podpořit i někteří republikánští poslanci, jejichž kandidát François Fillon skončil třetí. Le Penovou by tak podle komentátorů mohlo podpořit 20 až 30 procent voličů Republikánů.

Francouzi slaví po prvním kole voleb
Aktualizováno Včera 08:03
reakce politiků

Čeští politici vyzdvihují postup Macrona, pro Sobotku je nadějí

Čeští politici vyzdvihují postup Emmanuela Macrona do druhého kola francouzských prezidentských voleb. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) na twitteru napsal, že Macron je nadějí pro všechny, kdo mají plné zuby nacionalismu, extremismu a populismu. Pro vicepremiéra Andreje Babiše (ANO) je Macron lepším kandidátem a budoucím prezidentem Francie. V prvním kole Macron zvítězil před Marine Le Penovou, oba postoupili do druhého kola 7. května.

Francie po prvním kole voleb
Aktualizováno Včera 07:59
Prezidentské volby

Rozhodnuto! Francii povede Macron, nebo Le Penová!

Francouzští voliči v nedělním prvním kole prezidentských voleb rozhodli, že do závěrečného duelu za 14 dnů pošlou centristu Emmanuela Macrona a nacionalistku Marine Le Penovou. U Bastily propukly protesty, létaly kameny i zápalné láhve.

Útok v Paříži - 1
Aktualizováno 21.4. 2017 13:50
teror ve francii

Kandidáti na prezidenta ukončili kvůli útoku v Paříži kampaň

Kvůli teroristickému útoku, který se stal ve čtvrtek v Paříži, zrušili kandidáti na francouzského prezidenta své mítinky v závěru kampaně, naplánované na dnešek. Média píší, že místo útoku bylo zvoleno symbolicky - u Vítězného oblouku.

Miloš Zeman a euro
Aktualizováno 18.4. 2017 15:28
česká měna

Prezident Zeman: Vylučte Řecko z eurozóny, jinak euro nechceme!

Prezident Miloš Zeman na úterní přednášce se studenty zdůraznil, že každý hrdý národ má mít silnou měnu, zároveň ale naznačil, že přijetí eura v České republice je za současných podmínek proti národním zájmům.

Recep Tayyip Erdogan
Aktualizováno 17.4. 2017 11:59
prezident kraluje

Erdogan slíbil další referendum. O obnovení trestu smrti v Turecku

Bylo sotva pár hodin po vyjasnění výsledků tureckého referenda, když prezident Recep Erdogan slíbil Turkům další. To se bude týkat obnovení trestu smrti, který země zrušila před třinácti lety. Autoritářský politik i tímto krokem vzbuzuje v Evropské unii a na Západě obavy.

Sčítání hlasů v tureckém referendu
Aktualizováno 16.4. 2017 22:40
turecké volby

Turecko rozhodlo o ústavě. Lidé posílili pravomoci prezidenta

V nedělním tureckém referendu zvítězili zastánci ústavní reformy, která posílí pravomoce hlavy státu a přemění politický systém z parlamentního na prezidentský. Po sečtení téměř sta procent odevzdaných hlasů získali příznivci těchto změn 51,3 procenta. Výsledek přivítal turecký prezident, premiér i šéfové části opozice; dvě opoziční strany ale sčítání zpochybnily a budou žádat přepočítání části hlasů. Volební účast činila 84 procent.