Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Spor prezidentů

Erdogan vyhrožuje Evropě! Zeman: Turecko nepatří do EU

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan svými ostrými výroky na adresu Evropské unie dokazuje, že Turecko do EU nepatří, řekl dnes prezident Miloš Zeman. Erdogan se podle něj snaží unii vydírat výhružkami, že vpustí do Evropy uprchlíky, jinou kartu ale turecký prezident v ruce nemá, uvedl Zeman na tiskové konferenci po návštěvě Olomouckého kraje.

Jaromír Nohavica
Aktualizováno Předevčírem 10:14
měl by ho ocenit?

Nohavica nejspíš dostane od Zemana vyznamenání! Souhlasíte?

Písničkář Jarek Nohavica možná dostane od prezidenta Miloše Zemana státní vyznamenání. Hlava státu to naznačila při své cestě po Olomouckém kraji.

Donald Trump
Aktualizováno 20.3. 2017 20:12
jak to bylo?

FBI řekla pravdu o odposleších Donalda Trumpa před volbami

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) ani ministerstvo spravedlnosti nemají žádné důkazy, že by tehdejší prezident Barack Obama během loňské předvolební kampaně nařídil odposlechy Donalda Trumpa. Během slyšení v Kongresu to dnes řekl šéf FBI James Comey.

Prásk.tv píše:

Palo Habera
čtěte o tématu prezident na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Pořídit si vlastní bydlení na hypotéku je letos komplikovanější. Rezervujte si nízkou sazbu!

V závěru roku dosáhly dlouhodobě klesající úrokové sazby hypoték svého dna a letos začínají pomalu růst.

Střepiny: Kolik lidí vlastně chrání prezidenty?

Není týden, aby ve světě neproběhlo nějaké setkání na nejvyšší úrovni. Politické špičky se potkávají vždy za ultrapřísných bezpečnostních opatření, z nichž veřejnost vidí jen zlomek.

1976627
Aktualizováno 20.3. 2017 16:07

Střepiny: 19. 3. 2017

Volání o život po pracovní době. Jaká je vaše šance aneb letecká záchranka v Česku. Ministr financí Babiš pod palbou kritiky. Daňové podvody nebo předvolební podpásovka? A rekreační běh jako velký hit! Jak si ho užít a jak vydržet.

ujal se úřadu

Němci mají nového prezidenta. Je pro EU, svobodu a demokracii

Úřadu německého prezidenta se dnes ujal bývalý ministr zahraničí Frank-Walter Steinmeier. Jedenašedesátiletý sociální demokrat v převážně reprezentativní funkci vystřídal Joachima Gaucka, který se rozhodl nekandidovat do dalšího pětiletého období.

video neúspěšní kandidáti

Házení vajíček na prezidenta? Tohle si myslí Zemanovi soupeři!

O tom, zdali je házení vajíček na prezidenta trestným činem, se v poslední době diskutovalo často. Jak by ale zareagovali neúspěšní prezidentští kandidáti z první přímé prezidentské volby, kdyby se taková situace stala jim samotným v pozici prezidenta? Požadovali by tvrdé potrestání výtržníka nebo by nad celou situací jen mávli rukou?

sledované setkání

Trump a Merkelová: Svět řeší nepodání ruky. Do oka si nepadli

Své první setkání si kancléřka Angela Merkelová a prezident Spojených států Donald Trump pochvalovali - podle zahraničních médií ale jejich úsměvy možná měly zakrýt vzájemné rozpory. Během konference Trump nepřímo naznačil, že odposlechy jsou možná to jediné, co mají státníci společného.

VÍKEND: Češka v roli asistentky amerických prezidentů

Rodiče ji nechali v dětství rok samotnou v cizí zemi. V dospělosti musela po finančním krachu začínat znovu od nuly a přestála i rozpad rodiny.

Donald Trump a Angela Merkelová
Aktualizováno 18.3. 2017 06:46
státnická shoda

Trump a Merkelová si notovali: NATO, Rusko, migrace, terorismus

Potvrzení významu NATO, férovost obchodních dohod, přistěhovalectví či vztahy s Ruskem a mírový proces na východní Ukrajině dominovaly dnešnímu jednání amerického prezidenta Donalda Trumpa a německé kancléřky Angely Merkelové v Bílém domě. Oba státníci se osobně sešli poprvé.