Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
aktualizováno 06.06.
kvůli exhejtmanovi

Vzpoura na jihu Čech: Kandidátku ČSSD opouštějí přední politici

Jihočeská kandidátka sociální demokracie pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny se rozpadá. Tři politici z ní teď odstoupili a na jejich místa se posouvají náhradníci.

Jiří Zimola
29.05.
Vyloučený kandidát

Bývalý hejtman Zimola za ČSSD do Sněmovny kandidovat nebude

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola už nebude usilovat o kandidaturu za ČSSD v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Rozhodl se po dnešním jednání krajského výboru sociální demokracie. Zimolu z kandidátky vyškrtlo celostátní vedení strany.

Bohuslav Sobotka a Jiří Zimola
aktualizováno 24.05.
Problém pro Sobotku

Revolta v ČSSD: Na jihu Čech hrozí založením nové strany!

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka má vážný problém. Sotva se alespoň částečně uklidnila vládní krize, čelí další výzvě uvnitř vlastní strany. Jihočeským sociálním demokratům se totiž nelíbí vyškrtnutí bývalého hejtmana Zimoly z kandidátky a vyhrožují odchodem nebo založením vlastní strany!

Obchodní sdělení

České čistící prostředky s padesátiletou tradicí

Výrobky pod značkou Larrin začalo družstvo Styl vyrábět již v 80. letech minulého století a v té době patřily mezi špičku československé produkce, jak svou kvalitou, tak i vzhledem. Tehdy výrobní družstva obvykle výrazně oživovala svými výrobky běžnou produkci státních podniků.

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 22.05.
odvolání jiřího zimoly

Sociální demokraté na jihu Čech se bouří! Tohle vzkázali vedení

Jihočeští zástupci ČSSD nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana kraje Jiřího Zimoly z kandidátní listiny. Trvají na tom, aby byla respektována její původní podoba. Někteří jihočeští sociální demokraté pohrozili, že bez Zimoly se voleb do Poslanecké sněmovny nezúčastní.

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 21.05.
Vnitrostranické pře

Vraťte nám Zimolu! Jihočeská ČSSD se bouří proti škrtnutí lídra

Jihočeští sociální demokraté zásadně nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana Jiřího Zimoly z kandidátní listiny a trvají na respektování její původní podoby.

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 27.04.
definitivně končí

Hejtman Jiří Zimola po osmi letech rezignoval! Nahradí ho ještě dnes

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) rezignoval na mimořádném zastupitelstvu na funkci v čele kraje. Nahradit by ho měla ještě dnes dosavadní náměstkyně z téže strany Ivana Stráská. Zimola odstoupil, protože nechtěl bránit vzniku nové krajské koalice, kterou tvoří sociální demokraté, Pro Jižní Čechy, KDU-ČSL a Jihočeši 2012.

Jiří Zimola - ČSSD
25.04.
koalice na jihu

Hejtman Zimola končí. Předtím chce ale ještě mluvit se Zemanem

Nová koaliční smlouva na jihu Čech je připravena k podpisu. Ve čtvrtek zřejmě krajští zastupitelé zvolí i novou hejtmanku, kterou se má stát Ivana Stráská z ČSSD. Nahradí tak svého stranického kolegu Jiřího Zimolu, který na funkci rezignoval. Ještě před svým odchodem ale jde ve středu Zimola na návštěvu za prezidentem Zemanem.

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
aktualizováno 18.04.
dohodli se

Jihočeský kraj má novou koalici! Ještě ji musí schválit zastupitelé

V Jihočeském kraji by měla vládnout koalice ČSSD, KDU-ČSL, Jihočeši 2012 a uskupení Pro Jižní Čechy. Zástupci stran dnes podepsali prohlášení o budoucí spolupráci. Koalici musejí na svém zasedání 27. dubna schválit zastupitelé.

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 11.04.
čssd vs. ano

Zimola položil funkci hejtmana. Zkouší ale najít novou koalici

Jihočeský hejtman Jiří Zimola (ČSSD) odstupuje z funkce, oficiálně ji složí na nejbližším zastupitelstvu. Řekl to dnes novinářům. Dodal ale, že sociální demokracie zkusí domluvit vznik nové koalice - měly by ji tvořit kromě ČSSD hnutí Jihočeši 2012, koalice Pro Jižní Čechy a KDU-ČSL. Pokud skutečně taková koalice vznikne, nehodlá Zimola usilovat o funkci hejtmana. Za ČSSD by na ni navrhl svou náměstkyni Ivanu Stráskou.

Jiří Zimola - ČSSD
10.04.
Rozpad koalice

Koalice na jihu Čech končí, ČSSD zlomily vaz chaty u Lipna

V Jihočeském kraji se rozpadla koalice, ČSSD nepřistoupila na podmínky ANO, které žádalo mimo jiné výměnu všech radních za sociální demokraty. Hnutí ANO tak chtělo, aby své pozice opustil například hejtman Jiří Zimola nebo jeho náměstci Ivana Stráská a Jaromír Slíva.