Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno včera 21:20
Politická budoucnost

Spolupráce či boj o moc? Expert prozradil, co nyní čeká ČSSD!

Sociální demokraté si v neděli na mimořádném sjezdu zvolili novým předsedou Jana Hamáčka a prvním místopředsedou Jiřího Zimolu. Dosavadní lídr Milan Chovanec naopak vyhořel. Co to znamená pro budoucnost strany? Zeptali jsme se politologa Jana Kubáčka.

Jiří Zimola
aktualizováno 16.02.
Kauza financování

Policie uzavřela případ Zimolovy chaty. Nikoho stíhat nebude

Policie uzavřela případ stavby rekreačního domu bývalého hejtmana Jiřího Zimoly v Lipně. Vyšetřovala ji kvůli nejasnému financování. Nikdo trestně stíhán nebude. Zimola, který kandiduje na šéfa ČSSD, považuje kauzu za uzavřenou.

Jiří Zimola, Jan Hamáček, Milan chovanec
aktualizováno 16.02.
Sjezd strany

Kdo vyvede ČSSD z propasti? Na předsedu kandiduje 6 mužů a žena

Čtyři měsíce po volbách se sociální demokraté sejdou, aby zhodnotili neúspěch a zvolili si nové vedení. Na předsedu ČSSD kandiduje šest mužů a jedna žena. Podle politologů by mohlo volbu ovlivnit vystoupení prezidenta Miloše Zemana, kterým sjezd zahájí.

Obchodní sdělení

Většina Čechů šetří nesmyslně, pod rukama jim protečou tisíce ročně. Víme, kde!

V posledních měsících se rozmohl takový nešvar. Tištěná i online média pravidelně alespoň jednou týdnu slavnostně hlásají: „Ekonomika je na vzestupu, platy ve státních a soukromých sektorech raketově vzrostly, všechno je tu zkrátka boží.“

Zachraňme ČSSD
05.01.
zachraňme čssd

Zimola a Hašek mají plán na záchranu ČSSD. Podpořili Zemana

Bývalí hejtmani Jiří Zimola (Jihočeský kraj) a Michal Hašek (Jihomoravský kraj) a další členové sociální demokracie dnes představili novou platformu Zachraňme ČSSD. Vadí jim totiž, že se ve straně po špatném výsledku v podzimních volbách nic nezměnilo.

Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec
aktualizováno 07.11.
nové vedení

Tahle trojka dovedla ČSSD na dno. Kdo je může nahradit? PŘEHLED

V letošních volbách do Poslanecké sněmovny podpořil sociální demokracii nejmenší počet lidí v historii samostatné České republiky. Dostala jen 7,27 procenta hlasů. Stále častěji se proto ozývají hlasy, které volají po změnách ve vedení ČSSD. Která jména se v souvislosti s novým lídrem sociálních demokratů skloňují?

Jiří Zimola
aktualizováno 23.10.
Už dluží miliony

ČSSD přijde o stovky milionů. Stranu chce spasit Jiří Zimola

Kandidaturu do vedení ČSSD zváží bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Uvidí, jestli bude mít členská základna zájem, uvedl pro ČTK. Strana za posledních 11 let přišla o 1 300 000 voličů, což jsou v přepočtu stovky milionů korun. Stranu tak čekají velké škrty.

Jihočeský kraj - podpis prohlášení o budoucí spolupráci
aktualizováno 06.06.
kvůli exhejtmanovi

Vzpoura na jihu Čech: Kandidátku ČSSD opouštějí přední politici

Jihočeská kandidátka sociální demokracie pro říjnové volby do Poslanecké sněmovny se rozpadá. Tři politici z ní teď odstoupili a na jejich místa se posouvají náhradníci.

Jiří Zimola
29.05.
Vyloučený kandidát

Bývalý hejtman Zimola za ČSSD do Sněmovny kandidovat nebude

Bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola už nebude usilovat o kandidaturu za ČSSD v letošních volbách do Poslanecké sněmovny. Rozhodl se po dnešním jednání krajského výboru sociální demokracie. Zimolu z kandidátky vyškrtlo celostátní vedení strany.

Bohuslav Sobotka a Jiří Zimola
aktualizováno 24.05.
Problém pro Sobotku

Revolta v ČSSD: Na jihu Čech hrozí založením nové strany!

Předseda ČSSD a premiér Bohuslav Sobotka má vážný problém. Sotva se alespoň částečně uklidnila vládní krize, čelí další výzvě uvnitř vlastní strany. Jihočeským sociálním demokratům se totiž nelíbí vyškrtnutí bývalého hejtmana Zimoly z kandidátky a vyhrožují odchodem nebo založením vlastní strany!

Jiří Zimola - ČSSD
aktualizováno 22.05.
odvolání jiřího zimoly

Sociální demokraté na jihu Čech se bouří! Tohle vzkázali vedení

Jihočeští zástupci ČSSD nesouhlasí s vyškrtnutím bývalého hejtmana kraje Jiřího Zimoly z kandidátní listiny. Trvají na tom, aby byla respektována její původní podoba. Někteří jihočeští sociální demokraté pohrozili, že bez Zimoly se voleb do Poslanecké sněmovny nezúčastní.