Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Andrej Babiš, Jan Hamáček
aktualizováno 06.04.
Konec rokování

ČSSD ukončila jednání s ANO. Rozhodnutí bylo jednomyslné

ČSSD nebude dál jednat o vládě s hnutím ANO. Rozhodnutí jednohlasně odhlasovalo v pátek odpoledne předsednictvo strany. Ukončení jednání navrhl předseda strany Jan Hamáček. Podle sociálních demokratů byla poslední nabídka hnutí ANO neakceptovatelná.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 04.04.
Hamáček a Zimola na Hradě

Jednání s ANO můžou zkrachovat, upozornilo Zemana vedení ČSSD

Prezident Miloš Zeman přijal ve středu na Pražském hradě předsedu ČSSD Jana Hamáčka a prvního místopředsedu strany Jiřího Zimolu. O schůzku požádali představitelé sociální demokracie. Prezidenta informovali o vývoji jednání o vládě s hnutí ANO a upozornili jej, že mohou také skončit neúspěchem.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 03.04.
Napjatá situace

V ČSSD to vře! Neshodnou se na vládě, Hamáček i Zimola mlčí

V ČSSD je před mimořádným sjezdem napjatá situace. Mělo by se rozhodnout, za jakých podmínek bude strana ochotna vstoupit do koalice s hnutím ANO. O vypjaté náladě svědčí i to, že předseda Jan Hamáček ani jeho zástupce Jiří Zimola se nechtěli před sjezdem k vyjednávací taktice vyjadřovat.

Obchodní sdělení

Co dát dětem na svačinku? Bezlepkové křupky!

Doba dovolených a výletů se blíží a my pro vás máme tip, co dát dětem ke svačince nebo na mlsání. A pokud vás čeká delší cestování objevte s námi svět pana Křupky, který má pro vaše děti spoustu her a zábavy.

Miloš Zeman v Lánech přivítal šéfa ČSSD Jana Hamáčka
aktualizováno 27.02.
jednání s prezidentem

Chceme přímou účast ve vládě, řekl Hamáček po jednání v Lánech

Prezident Miloš Zeman se odpoledne sešel v Lánech s novým předsedou ČSSD Janem Hamáčkem a místopředsedou strany Jiřím Zimolou. Šlo o první oficiální návštěvu poté, co byli nedávno zvoleni do funkce na mimořádném sjezdu strany.

Jiří Zimola a Jan Hamáček
aktualizováno 19.02.
Politická budoucnost

Spolupráce či boj o moc? Expert prozradil, co nyní čeká ČSSD!

Sociální demokraté si v neděli na mimořádném sjezdu zvolili novým předsedou Jana Hamáčka a prvním místopředsedou Jiřího Zimolu. Dosavadní lídr Milan Chovanec naopak vyhořel. Co to znamená pro budoucnost strany? Zeptali jsme se politologa Jana Kubáčka.

Jiří Zimola
aktualizováno 16.02.
Kauza financování

Policie uzavřela případ Zimolovy chaty. Nikoho stíhat nebude

Policie uzavřela případ stavby rekreačního domu bývalého hejtmana Jiřího Zimoly v Lipně. Vyšetřovala ji kvůli nejasnému financování. Nikdo trestně stíhán nebude. Zimola, který kandiduje na šéfa ČSSD, považuje kauzu za uzavřenou.

Jiří Zimola, Jan Hamáček, Milan chovanec
aktualizováno 16.02.
Sjezd strany

Kdo vyvede ČSSD z propasti? Na předsedu kandiduje 6 mužů a žena

Čtyři měsíce po volbách se sociální demokraté sejdou, aby zhodnotili neúspěch a zvolili si nové vedení. Na předsedu ČSSD kandiduje šest mužů a jedna žena. Podle politologů by mohlo volbu ovlivnit vystoupení prezidenta Miloše Zemana, kterým sjezd zahájí.

Zachraňme ČSSD
05.01.
zachraňme čssd

Zimola a Hašek mají plán na záchranu ČSSD. Podpořili Zemana

Bývalí hejtmani Jiří Zimola (Jihočeský kraj) a Michal Hašek (Jihomoravský kraj) a další členové sociální demokracie dnes představili novou platformu Zachraňme ČSSD. Vadí jim totiž, že se ve straně po špatném výsledku v podzimních volbách nic nezměnilo.

Bohuslav Sobotka, Lubomír Zaorálek, Milan Chovanec
aktualizováno 07.11.
nové vedení

Tahle trojka dovedla ČSSD na dno. Kdo je může nahradit? PŘEHLED

V letošních volbách do Poslanecké sněmovny podpořil sociální demokracii nejmenší počet lidí v historii samostatné České republiky. Dostala jen 7,27 procenta hlasů. Stále častěji se proto ozývají hlasy, které volají po změnách ve vedení ČSSD. Která jména se v souvislosti s novým lídrem sociálních demokratů skloňují?

Jiří Zimola
aktualizováno 23.10.
Už dluží miliony

ČSSD přijde o stovky milionů. Stranu chce spasit Jiří Zimola

Kandidaturu do vedení ČSSD zváží bývalý jihočeský hejtman Jiří Zimola. Uvidí, jestli bude mít členská základna zájem, uvedl pro ČTK. Strana za posledních 11 let přišla o 1 300 000 voličů, což jsou v přepočtu stovky milionů korun. Stranu tak čekají velké škrty.