Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Bernardo Bertolucci
aktualizováno 26.11.
Bernardo Bertolucci

Zemřela legenda italského filmu. Erotickým filmem vyvolala skandál

Ve věku 77 let zemřel v pondělí v Římě pod dlouhé nemoci italský režisér a scenárista Bernardo Bertolucci. Informují o tom italská média.

Režisér Nicolas Roeg
24.11.
Nicolas Roeg

Zemřel světově známý režisér! Pracoval s Bowiem i Jaggerem

Ve věku 90 let zemřel světově známý britský režisér Nicolas Roeg. Informovala o tom jeho rodina, další podrobnosti ale nedodala. Roeg byl autorem několika kultovních snímků včetně Muže, který spadl na Zemi, kde hrál zpěvák David Bowie.

Oleh Sencov
25.10.
Sacharovova cena

EP: Cenu za svobodu myšlení dostane vězněný režisér Sencov!

Evropský parlament dnes udělil Sacharovovu cenu za svobodu myšlení ukrajinskému režisérovi Olehu Sencovovi vězněnému v Rusku. Oznámila to nejsilnější parlamentní frakce Evropská lidová strana (ELS), která jej na ocenění navrhla.

Prásk.tv píše:

Leonid Kanter - 1
čtěte o tématu režisér na Prásk.tv
Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE O luxusní šperkovnici Peruvian Lily v limitované edici s tělovou a koupelovou kosmetikou Winter in Venice.

Blíží se čas vánoc a tak hledáme inspiraci, jak udělat radost našim blízkým. Chceme, aby dárek byl originální, nezapomenutelný a praktický.

Jiří Menzel s manželkou
18.10.
Dobrá zpráva

Zdravotní stav Jiřího Menzela se lepší! Ukázal se skoro po roce!

Režisér Jiří Menzel se po deseti měsících ukázal na veřejnosti. Jeho žena Olga Menzelová zveřejnila fotografii se svým mužem, kterému se zlepšil jeho zdravotní stav. Menzel byl po roce, který musel strávit v nemocnici, propuštěn do domácí péče. Na fotografii oba vypadají velmi spokojeně.

Miloš Forman
aktualizováno 09.05.
pocta režisérovi

Odstartoval slavný filmový festival v Cannes! Na úvod uctili Formana

Ve francouzském Cannes v úterý večer začal 71. ročník slavného filmového festivalu. Přehlídku oficiálně zahájili americký režisér Martin Scorsese a australská herečka Cate Blanchettová. V oblíbeném kině na pláži nedaleko festivalového paláce pořadatelé jako poctu zesnulému režisérovi Miloši Formanovi promítli jeho snímek Hoří, má panenko.

Nehoda autobusu a náklaďáku na Slovensku
aktualizováno 24.04.
Byl i spisovatel

Známý režisér zemřel při nehodě autobusu! Natáčel i s Trojanem

Při pondělní nehodě autobusu s kamionem na středním Slovensku zemřel i známý spisovatel a režisér Peter Krištúfek. Spolupracoval i s českými herci - například Ivanem Trojanem a Janou Hlaváčovou. Bylo mu 44 let.

Výměna manželek: Agrese pokračovala i během „osmi očí“! - 5
20.04.
Výměna manželek

Roman obvinil štáb: "Nalévali mě alkoholem!" Režisér řekl, jak to je

Středeční Výměna manželek šokovala především strkanicí mezi Janou a náhradním manželem Romanem. Proti agresorovi musel dokonce zasáhnout režisér, kterého pak Roman obvinil, že vše zinscenoval. Teď filmař popsal svou verzi.

Miloš Forman
aktualizováno 16.04.
poslední sbohem

Tajný pohřeb: Rodina se v Americe rozloučila s Milošem Formanem

Ve Spojených státech se v neděli konal tajený pohřeb režiséra Miloše Formana. Poslední rozloučení bylo podle jeho přání v úzkém rodinném kruhu. Informaci o pohřbu zvěřejnila vdova Martina na sociální síti.

Miloš Forman
aktualizováno 14.04.
Filmový velikán

Po krátké nemoci zemřel režisér Miloš Forman. Legendě bylo 86 let

V USA zemřel oscarový režisér Miloš Forman. Jeho manželka Martina Formanová dnes telefonicky ČTK řekla, že zemřel náhle 13. dubna po krátké nemoci. Čáslavskému rodákovi bylo 86 let.

Režisér Juraj Herz
aktualizováno 09.04.
smutná zpráva

Zemřel režisér Juraj Herz, který natočil klasiku Spalovač mrtvol

Ve věku 83 let zemřel v neděli filmový režisér Juraj Herz, známý autor snímků s přídechem hororu i specifického humoru. O jeho úmrtí informoval na sociální síti slovenský herec Andrej Hryc.