Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Miloš Zeman - prezident
aktualizováno 12.11.
Prezident popudil Romy

Nevolte Zemana, vyzvali Romové. Odmítli výroky o nepřizpůsobivých

Prezident Miloš Zeman proti sobě popudil Romy z Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Ohradili se proti jeho slovům, že 90 procent nepřizpůsobivých, kteří pobírají dávky a nechtějí pracovat, tvoří Romové. Členové Rady dokonce vyzvali obyvatele Česka, aby Zemana už nevolili.

Miloš Zeman
12.10.
Výroky o Krymu

Zeman se za výroky o anexi Krymu neomluví. Je to můj názor, řekl

Prezident Miloš Zeman se za svoje výroky o ruské anexi ukrajinského poloostrova Krym omlouvat nebude. Uvedl to ve čtvrtek v pořadu TV Barrandov Týden s prezidentem. Podle něj šlo o osobní názor, za který se nikdy neomlouvá.

Miloš Zeman - prezident
12.10.
Výroky o Krymu

Zeman je blázen, naznačil premiér Ukrajiny. Ovčáček: "Neandrtálci!"

Ukrajinský premiér Volodymyr Hrojsman nepřímo označil českého prezidenta Miloše Zemana za psychicky nemocného člověka. Prezidentův mluvčí reagoval prohlášením, že jde o "skřeky z neandrtálské jeskyně".

Prásk.tv píše:

Madonna a Donald Trump - 1
čtěte o tématu výroky na Prásk.tv
Obchodní sdělení

„Hmm, doba dřevěná je doba dřevěná...“

Takhle by asi pochvalně mručel člověk neandrtálský z Macha a Šebestové. Na rozdíl od doby ledové je ovšem doba dřevěná zdraví prospěšná. Za časů neandrtálců byly lesní porosty divočinou, o kterou nikdo nepečoval. Zato v dnešní době si můžeme vychutnávat lesy, které po několik generací zušlechťují lesáci, lesníci, vědci a tisíce dalších dobrovolníků. A stále víc, protože lesy se rozšiřují – ročně přibližně o 2000 ha.

Bohuslav Sobotka - 7
aktualizováno 17.06.
Jednání předsednictva

ČSSD potvrdila lídry do voleb, láká na vyšší platy a nižší daně

Předsednictvo ČSSD schválilo lídry do sněmovních voleb beze změn, řekl ČTK nový předseda strany Milan Chovanec. Vedení strany řešilo také výroky předsedy Senátu Milana Štěcha, usnesení ale nepřijalo. ČSSD zároveň představila volební program.

Miloš Zeman
aktualizováno 05.05.
anketa Co vy na to?

Zeman: Sedm ráno je ještě noc a normální lidé spí! Souhlasíte?

Včerejší setkání premiéra Bohuslava Sobotky a prezidenta Miloše Zemana bylo hodně vyhrocené. V nevraživé atmosféře před kamerami ovšem skoro zapadl jeden velmi podivuhodný výrok.

Donald Trump obhajuje protiimigrantský výnos na Floridě
aktualizováno 20.02.
Čerpal z reportáže

Trump mluvil o útoku ve Švédsku, ten se nestal! Teď výrok vysvětlil

Americký prezident Donald Trump se stal znovu terčem posměchu. V projevu totiž mluvil o víkendovém útoku ve Švédsku, který se nestal. Později svůj výrok vysvětlil s tím, že čerpal z reportáže televize Fox News.

Miloš Zeman na Hrad - prezidentská kampaň v roce 2012
aktualizováno 26.01.
pozoruhodný výrok

Lež nebo zapomnětlivost? Zeman zapomněl, že chtěl být prezident

Výroky Miloše Zemana začínají stále více připomínat "alternativní fakta", jak se teď v USA začalo říkat nepravdivým informacím. Dalšího pozoruhodného tvrzení se prezident dopustil včera v Konstantinových Lázních při debatě s občany, když odpovídal na zvídavý dotaz malé holčičky.

Znásilnění - 3
aktualizováno 09.10.
Svěřily se

"Ulička s hračkami, bylo mi 11." Miliony žen popsaly znásilnění

Miliony žen se na sociální síti svěřily se svými nejhoršími zážitky. Spisovatelka Kelly Oxfordová je vybídla, aby popsaly chvíle, kdy je někdo sexuálně napadl nebo znásilnil. Pobídly ji k tomu sexistické výroky Donalda Trumpa.

Miloš Zeman a uprchlíci
aktualizováno 03.10.
Kontroverzní návrh

Uprchlíci na pusté ostrovy, navrhl Zeman. Je to nelida, zuří ochránci

Slova prezidenta Miloše Zemana, že by ekonomické migranty poslal na pusté řecké ostrovy, vyvolala ostré reakce. A to nejen mezi politiky. Do českého prezidenta se pustily také mezinárodní organizace bojující za lidská práva. Podle nich je jeho navržený postup nejen nereálný, ale hlavně nelidský.

Uprchlíci v Dánsku
23.09.
kontroverzní výrok

Premiér Orbán si nebere servítky: Řekl, co by udělal s migranty!

Maďarský premiér šokoval dalším kontroverzním výrokem. Viktor Orbán chce všechny ilegální uprchlíky deportovat za hranice Evropské unie, kde by měli čekat na vyřízení azylu. Kvůli uprchlíkům nyní řeší diplomatickou roztržku i Francie a Belgie. Francouzští policisté totiž zadrželi na své straně hranic belgické kolegy, kteří tam podle svědků dovezli a vysadili běžence.