Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Omezení na Hlávkově mostě
aktualizováno 09.12.
omezení provozu

Praha testuje most nad Štvanicí. Kvůli pádu lávky v Troji

Až do nedělního odpoledne bude částečně omezen provoz na Hlávkově mostě v Praze. Technici společnosti Inset společně s Technickou správou komunikací zde totiž ve spolupráci s Dopravním podnikem hlavního města Prahy a Metrostavem provádí kontrolní statická měření konstrukce mostu.

Zřícená lávka v Troji
08.12.
znali se z práce

Při pádu trojské lávky se vážně zranili kolegové z radnice Prahy 6

Dva lidé zůstávají ve vážném stavu po sobotním pádu trojské lávky. Jedná se o šedesátiletého úředníka radnice Prahy 6 a třiašedesátiletou bývalou pracovnici stejného úřadu. Potvrdil to mluvčí radnice samotné.

Demolice lávky v Troji
aktualizováno 07.12.
proč spadla?

Trojskou lávku rozebírají těžké stroje na kusy, demolice začala!

Demontáž lávky v pražské Troji, která se v sobotu zřítila, běží na plné obrátky. Firma Strabag má jen necelé dva týdny na to, aby trosky odstranila, pak vznikne na místě lávky dočasně přívoz.

Prásk.tv píše:

Diane Kruger
čtěte o tématu Troja na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Lesy chrání, lesy ozdravují

Pryč jsou časy, kdy bylo na lesy pohlíženo především jako na zdroje dřeva. I když je tato funkce stále významná, do popředí se dostávají jiné úlohy hájů a hvozdů a zeleně vůbec. Je stále jistější, že nás čeká stejný osud jako praprapředky na úsvitu lidstva. Směřovali do lesů, aby se skryli před drsným podnebím a šelmami. My do nich utíkáme, abychom se spasili před klimatickými extrémy, nedostatkem kyslíku, vlhkosti, stínu...

Zřícená lávka v Troji
aktualizováno 06.12.
Pád mostku

Zřícená lávka trápí zoo, přívoz ji prý nedokáže nahradit

Sobotní zřícení lávky v pražské Troji výrazně ovlivní životy mnoha lidí. Zoologická zahrada odhaduje, že za hezkého počasí pro ni lávka znamenala až tisíc návštěvníků denně. Přívoz, o kterém se mluví jako o jednom z náhradních řešení, je podle ředitele zahrady naprosto nedostatečné řešení.

Lávka Troja - 3
aktualizováno 05.12.
zkoumání trosek

Zřícenou lávku ponton nenahradí! Řekli, co vznikne na jejím místě

Zřícená lávka v pražské Troji bude v následujících dnech zkoumána znalcem a v jejím místě po demontáži dočasně vznikne přívoz. Na tiskové konferenci to oznámil náměstek primátorky Petr Dolínek. Původně plánovaný ponton není možné použít, protože nesplňuje podmínky.

Zřícená lávka v Troji - 4
aktualizováno 05.12.
Vyšetřování pokračuje

Trosky zřícené lávky v Troji čeká přesun! Začaly padat hlavy

Policie ukončila vyšetřování na místě zřícené lávky mezi Císařským ostrovem a Trojským zámkem v Praze. Trosky budou odstraněny a začít by se mohlo právě už během úterka.

Lávka Troja - 1
aktualizováno 03.12.
MOSTY NA SPADNUTÍ?

Lávku v Troji přesunou a postaví znovu, nahradí ji asi ponton

Zřícení lávky se čtyřmi lidmi v pražské Troji okamžitě vyvolalo mnoho otázek o technickém stavu dalších mostů v Praze. Podle hodnotících zpráv Technické správy komunikací (TSK) na tom nejsou mosty v metropoli vůbec dobře.

Pád lávky v Troji - 2
aktualizováno 02.12.
pražské mosty

Lávka v Troji má mnoho poruch, tvrdili odborníci už před lety!

Čtyři lidé se zranili po pádu lávky přes Vltavu v pražské Troji. Lávka byla postavena v roce 1984, často se mluvilo o tom, že její technický stav nebyl dobrý. Což se jejím pádem potvrdilo. I přesto, že byl most pravidelně kontrolován odborníky, nakonec se zbortil do řeky.

Krnáčová k pádu lávky
aktualizováno 02.12.
Zřícený most v Troji

Krnáčová svolala kvůli pádu lávky zvláštní jednání. Chce vysvětlení

Pražská primátorka Adriana Krnáčová svolala kvůli pádu pěší lávky v Troji na sobotní večer mimořádné jednání. Krnáčová požaduje také detailní prověření ostatních lávek a mostních konstrukcí, informovala ČTK.

Lávka Troja - 2
aktualizováno 02.12.
FOTO + VIDEO Zřícený most

Pěší lávka se v Troji propadla do Vltavy i s lidmi! Čtyři zranění

Pěší lávka u Trojského zámku se v sobotu odpoledne zřítila do Vltavy. Zranili se nejméně čtyři lidé, které si do péče převzali záchranáři. Hasiči, kanoisté z nedalekého oddílu i policisté prohledávali řeku a sutiny, další oběti ale nenašli.