Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Tající sníh
14.02.
Tání sněhu

Nádrže se kvůli oblevě rychle plní! Místo sucha hrozí jiné nebezpečí

Nádrže a přehrady po celé republice se kvůli oblevě rychle plní. Na horách je navíc stále hodně sněhu, a pokud se bude dál oteplovat, hrozí povodně. Podle hydrologů to zatím vypadá, že by vody mohlo být na jaře a v létě dostatek. Nemuselo by se tak opakovat loňské sucho, které v Česku zasáhlo 95 procent území.

Tanker na Labi
aktualizováno 12.02.
nedostatek vody

Ohromný tanker je konečně na cestě, na vodu čekal půl roku

Po půl roce čekání konečně vyplul chemický tanker po Labi ke svému majiteli. Na řece musel v Ústí nad Labem překonat střekovská zdymadla. Přepravu doteď brzdil nedostatek vody.

Kůrovec
11.02.
Velká kalamita

Sucho a kůrovec pustoší české lesy, škody jdou do miliard!

Sucho a kůrovec za loňský rok způsobili lesníkům miliardové ztráty. Napadeného dříví je v Česku nadbytek a jeho cena klesla až o polovinu. Pro majitele lesů je to pohroma, proto někteří nabízejí pozemky k prodeji i hluboko pod cenou.

Obchodní sdělení

ZNÁME VÝHERCE SOUTĚŽE o balíček pro děti od pana Křupky!

Kukuřičné křupky bez soli pro kojence a spoustu ovocných křupek pro děti a dospělé Vám přináší pan Křupka a jeho kamarádi.

Zalévání suché zahrady - ilustrační foto
aktualizováno 06.02.
Spotřeba vody

Experti se shodli: Kvůli suchu bude nutné zavést kontroly

Odborníci na životní prostředí se ve středu dohodli na tom, že v rámci boje proti suchu bude zapotřebí kontrolovat průmyslové podniky. Právě ty patří k největším odběratelům vody. Národní koalice pro boj se suchem se na tom shodla na středečním jednání ve Strakově akademii.

Světový den chleba
28.01.
Špatná úroda

Připravte se na další zdražování! Za pečivo si letos připlatíme

Za chleba a rohlíky si v nejbližších týdnech připlatíme až o desetinu. Podle pekařů za to může loňská špatná úroda pšenice, která způsobila zdražení mouky. Některá pekařství zvýšila ceny dokonce už před Vánocemi. Zvedání cen ale prý rozhodně nekončí.

Brambory - ilustrační foto - 3
aktualizováno 18.01.
Zdražování

Brambory jsou čím dál tím dražší! Kilo stojí přes 20 Kč a bude hůř

Cena brambor vyletěla v posledních měsících prudce vzhůru. V obchodech teď stojí v průměru jeden kilogram přes dvacet korun, což je o polovinu více než před rokem. A lepší to nebude ani v budoucnu. Podle pěstitelů budou brambory nejspíš dál zdražovat.

Týnec nad Sázavou trpí i v zimě nedostatkem vody
14.01.
Není voda!

Středověk v Týnci! Studny vyschly, obecní cisterny zamrzly

Dopady extrémního sucha, které vloni trápilo celou Českou republiku, jsou i v zimě obrovské. Své o tom ví obyvatelé Týnce nad Sázavou a přilehlých obcí. Domy, které tam nejsou a ani nemohou být připojené na obecní vodovod, jsou totiž zcela bez vody. Obyvatelé v centru města zase řeší citelné zdražování vodného i stočného.

Studna ilustrační
05.01.
Zima rozhodne

Loni vyschly i stoleté studny! Všechno teď závisí na sněžení

Studnám v Česku výrazně pomáhají sněhové srážky. Stav podzemní vody se u nás podle hydrologů začal pomalu stabilizovat, vyhráno ale ještě nemáme. Klíčové bude právě to, zda na horách dostatečně nasněží. Pokud bude sněhu málo, na jaře bude Česko zpátky na suchu.

Požár haly v pražské Písnici - 49
aktualizováno 04.01.
výrazný nárůst

Hasiči loni zlikvidovali přes 20 tisíc požárů, zemřelo 95 lidí

Hasiči za loňský rok předběžně evidují 20.663 požárů, tedy o 3906 více než v roce 2017. Vliv na to mělo extrémní sucho, které zvýšilo počet požárů v přírodním prostředí. Oheň však loni způsobil menší přímé škody - přes 2,6 miliardy korun. Při požárech zahynulo 95 lidí, předloni jich podle aktualizovaných statistik přišlo o život 92. Na bilanční tiskové konferenci to dnes uvedl náměstek hasičů pro integrovaný záchranný systém František Zadina.

Údálosti 2018
31.12.
Události roku

Co přinesl rok 2018? Tyto události nejvíc ovlivnily život v Česku

Jako významné události tvarovaly život české společnosti v roce 2018? Přinášíme vám přehled letošních významných událostí, nejprobíranějších kauz i úspěchů ve vědě a sportu.