Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Záplavy v Paříži - socha Zouave
dnes 06:24
Obavy z povodní

Seina se v Paříži vylila z břehů, lodě pod mosty neproplují!

Francii v posledním týdnu zasáhly prudké deště. Řeka Seina se v Paříži vylila z břehů, hladina je už tři metry nad normálním stavem. Meteorologové předpovídají, že stoupne ještě o další metr, kulminovat by měla až v pátek nebo sobotu.

Přepadení hotelu Ritz v Paříži
aktualizováno 11.01.
Přepadení v Paříži

Lupiči s pistolemi a sekyrami přepadli hotel Ritz, získali obří lup!

Slavný pařížský hotel Ritz se včera večer stal terčem rozsáhlého loupežného přepadení. Pětice mužů ozbrojená pistolemi a sekyrami ukradla šperky a další luxusní zboží za více než 115 milionů korun. Tři lupiče policie dopadla krátce po přepadení. Dva jsou stále na útěku.

Těžba ropy
aktualizováno 13.12.
Klimatická konference

Konec těžby ropy a uhlí? Politici ani firmy už ji nebudou podporovat

Světoví politici, bankéři a investoři se na klimatické konferenci v Paříži dohodli na velkých změnách. Přestanou podporovat těžbu ropy nebo uhlí a budou tlačit na ekologičtější chování firem. Chtějí tak zmírnit dopady změny klimatu.

Prásk.tv píše:

Louise Aubery - 1
čtěte o tématu Paříž na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bez lesů není života

Lesy jsou naším přirozeným prostředím. Jak pole, tak města přišla později. Jakákoli „znásilněná“ krajina je člověku jako živočišnému druhu svým způsobem cizí. Proto se do lesů vracíme, proto je milujeme. Nacházíme v nich život, sebe sama. Nabíráme dech, revitalizujeme tělo a duši. Les je naše ARO, posilovna, prameniště živé vody.

Pohřeb Johnnyho Hallydaye - 5
aktualizováno 09.12.
Video Pohřeb Johnnyho Hallydaye

Francie se loučí: Tři prezidenti, motorkáři, zákaz pro Le Penovou

Francie se v sobotu rozloučila s legendárním zpěvákem Johnnym Hallydayem, který zemřel ve středu ve věku 74 let. Hallyday si během své dlouholeté kariéry vysloužil přezdívku "francouzský Elvis". Na jeho pohřbu nechyběli poslední tři francouzští prezidenti, hvězdy francouzského filmu nebo motorkáři, pro něž byl Hallyday ikonou.

Nudistická restaurace v Paříži
aktualizováno 08.12.
zážitková gastronomie

Paříž má svou první restauraci pro nudisty. Praská ve švech

Pokud jste fanoušky nevšední gastronomie a chystáte se v nejbližší době do Paříže, neváhejte vyzkoušet nově otevřenou restauraci pro nudisty. Po Londýně, Tenerife, Tokiu a Melbourne se i ve francouzské metropoli rozhodli dát prostor zákazníkům, kteří si libují v nahotě. Zájem je obrovský.

Smutné výročí v Bataclanu - 2
26.11.
bataclan unikl teroristům

Oběť z Paříže: Dva roky nočních můr ho dohnaly k sebevraždě

Před dvěma lety unikl Francouz Guillaume Valette z pařížského klubu Bataclan, ve kterém teroristé zabili 89 lidí. Z děsivého zážitku měl noční můry. Trauma ho nikdy neopustilo a téměř přesně po dvou letech od pařížského masakru spáchal sebevraždu.

tygr
25.11.
skončil ve vazbě

Panika v Paříži! Z cirkusu utekl tygr, majitel střílel blízko Eiffelovky

O pořádné pozdvižení se postaral tygr, který v pátek utekl z cirkusu Bormann-Moreno. Majitel neváhal a za zvířetem ihned vyběhl ven, zastřelil ho jen kousek od Eiffelovy věže. Sám skončil ve vazbě.

Street art umělci v Paříži vylepšili studentské koleje
14.11.
galerie krásná práce

Budova internátu je k nepoznání! Umělci ji proměnili v umělecké dílo

Když se řekne slovo školní internát, někteří si možná představí starou budovu a opadanou omítku. To se netýká univerzitního bydlení v Paříži. Umělci ho proměnili k nepoznání.

Emmanuel Macron s manželkou
27.09.
reforma unie

EU je slabá a pomalá, potřebujeme užší spolupráci, zní z Francie

Francouzský prezident Emmanuel Macron představil na půdě pařížské Sorbonny 20 návrhů na reformu Evropské unie. Základem jeho vize je užší spolupráce států i za cenu vytvoření více rychlostní unie. Prohloubení společného postupu navrhl především v oblastech migrační politiky, bezpečnosti a obrany.

Člen francouzské policie hlídá poblíž policejní stanice
15.09.
teror v evropě

Šílený pátek: Útoky ve Francii i Anglii. Bombou, nožem i kladivem

Muž napadl s nožem v ruce vojáka ve službě, který hlídkoval v Paříži u stanice metra Châtelet. Voják vyvázl bez zranění, útočníka zadržela policie. Nešlo zdaleka o jediný páteční incident se zbraní v ruce.