Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Nepovedený útok

Řidič chtěl v Paříži najet do davu před mešitou! Zastavily ho bariéry

Francouzská policie zatkla muže, který se ve čtvrtek pokusil autem najet do davu před mešitou na jižním předměstí Paříže. Auto ale zastavily parkovací sloupky. Při útoku nebyl nikdo zraněn.

Čtyři zranění

Autobusák špatně odhadl výšku mostu, urval o něj horní patro

Čtyři lidé se zranili při páteční nehodě autobusu v Paříži. Řidič zřejmě zapomněl, že má nad sebou ještě jedno patro nebo špatně odhadl výšku mostu a narazil do něj. Ve vyhlídkovém autobusu, který nemá střechu, cestovalo 20 lidí.

V Paříži najelo auto do policejní dodávky
Aktualizováno 19.6. 2017 18:06
teror ve francii

Ozbrojenec v Paříži najel do vozu policie a odpálil bombu. Je mrtvý

Do policejní dodávky na pařížské třídě Champs-Élysées dnes úmyslně naboural řidič. V autě měl amatérskou bombu, která explodovala. V autě se našly zbraně. Útočník je mrtvý.

Prásk.tv píše:

Simona Krainová - 4
čtěte o tématu Paříž na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Proč nosí kosmonauti skafandr?

Snad každé dítě zatouží stát se kosmonautem. Co všechno to obnáší? Odpovědi má film Astronaut.

hrůzný zážitek

Chlapci zabloudili v katakombách, našli je až po třech dnech

Pařížské katakomby nejsou lákadlem jen pro návštěvníky francouzské metropole, ale i pro řadu místních dobrodruhů. Touha po adrenalinovém zážitku se ale nevyplatila dvěma chlapcům ve věku 16 a 17 let, kteří se v labyrintu chodeb ztratili a bloudili tři dny.

Na policistu s kladivem

U Notre-Dame útočil 'umírněný doktorand'. Obvinili ho z terorismu

Úterní útok před pařížskou katedrálou Notre-Dame, při němž čtyřicetiletý rodák z Alžírska Faríd Ikkan napadl kladivem policistu, hodnotí bezpečnostní služby jako terorismus. Uvedla to dnes agentura DPA. V sobotu byl Ikkan oficiálně obviněn před soudem z pokusu o vraždu a spolčování se s teroristy.

teroristický čin

VIDEO: Kamera natočila útok před katedrálou Notre-Dame i střelbu!

Policie v Paříži zveřejnila záběry úterního útoku před katedrálou Notre-Dame. Video zachycuje okamžik, kdy se muž s kladivem v ruce vrhá na policisty, ti ho následně zneškodní. Kvůli útoku byla katedrála odpoledne uzavřena, útočníkem byl podle všeho 40letý student informatiky z Alžírska.

Útok v Paříži
Aktualizováno 6.6. 2017 19:24
video útok ve Francii

Střelba u katedrály Notre-Dame! "Je to za Sýrii," křičel útočník

U pařížské katedrály Notre-Dame se ozvala v úterý odpoledne střelba. Tu zahájili policisté poté, co neznámý muž začal útočit kladivem. Nyní už by měla být situace pod kontrolou, případ vyšetřují protiteroristické jednotky.

Policie ve Francii
Aktualizováno 9.5. 2017 08:03
hrozí útok?

Policie vyklidila rušné nádraží v Paříži, hledala nebezpečné muže!

Pařížská policie v noci na úterý pátrala po nebezpečné trojici mužů, která se mohla skrývat kdekoliv mezi cestujícími na nejrušnějším nádraží v Paříži Gare du Nord. Kvůli možné hrozbě vyklidili celé nádraží, jestli došlo na zatýkání, není jasné.

Protesty v Paříži proti prezidentským kandidátům
Aktualizováno 1.5. 2017 20:43
Proti kandidátům

Protesty v Paříži: Demonstranti házeli molotovy, rozbíjeli výlohy!

Francouzi využili 1. máje k protestům proti oběma prezidentským kandidátům, kteří postoupili do druhého kola voleb. Mezi demonstranty a policií v Paříži vznikly potyčky, několik lidí bylo zraněno. Na ulicích hořely ohně, protestující házeli na policisty petardy i dýmovnice.

Člen francouzské policie hlídá poblíž policejní stanice
Aktualizováno 22.4. 2017 18:20
Stovky lidí utekly

Panika v Paříži: Na nádraží vpadl šílenec s nožem, hrozil cestujícím!

Na pařížském nádraží propukla obrovská panika. Do haly vpadl muž, který cestujícím hrozil nožem. O chvíli později ho zadrželi hlídkující policisté. Nikomu se nic nestalo, stovky lidí však v panice utekly.