Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Četník Arnaud Beltrame
aktualizováno 28.03.
Vyměnil se za rukojmí

Ve Francii uctili četníka-hrdinu. Poslední přání mu ale nesplnili

V pařížské Invalidovně uctili hrdinský čin četníka Arnauda Beltrama, který se minulý týden vyměnil za rukojmí teroristy. Extremista, který se hlásil k Islámskému státu, policistu několikrát postřelil, zraněním podlehl v noci poté. Tryzny se zúčastnil i francouzský prezident.

Mireille Knollová
27.03.
vražda v Paříži

Jako dítě přežila holokaust. Teď ji kvůli náboženství brutálně ubodali

Židovka Mireille Knollová unikla holokaustu, ale za svou víru zaplatila životem v pětaosmdesáti letech. Ženu někdo ubodal v jejím bytě a místo následně podpálil. Podle policie byl motivem vraždy právě antisemitismus.

Zásah v Paříži - 3
14.02.
Útok v Paříži

Za sehnání bytu teroristům dostali muži pět let! Domovníka zprostili

Až pět let stráví za mřížemi ve Francii dva muži, kteří pomáhali pachatelům krvavého teroristického útoku v Paříži v listopadu 2015 najít bydlení. Třetí souzený, který nakonec teroristům přístřeší poskytl, byl ale naopak osvobozen. Rozhodl o tom pařížský soud.

Prásk.tv píše:

Holčička s matkou
čtěte o tématu Paříž na Prásk.tv
Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Severovýchod USA ochromily přívaly sněhu
10.02.
Bílý příval

Svět trápí sníh, bojují s ním Francie, Maďarsko i Spojené státy

Chicago ochromila silná sněhová bouře, která do některých oblastí státu Ilinois přinesla až třicet centimetrů sněhu. Kvůli sněhové kalamitě už bylo zrušeno na 1300 letů. Na severovýchodě Spojených států se komplikuje navíc i pozemní doprava. Sněžit totiž nepřestává a silničáři nestíhají sníh odklízet.

Povodně v Paříži
aktualizováno 29.01.
Záplavy ve Francii

Seina v Paříži dosáhla téměř šesti metrů! Čekají se další deště

Hladina Seiny stoupla v Paříži na 5,84 metru, téměř čtyři metry nad normální stav. Řeka podle odborníků kulminovala v pondělí ráno, dříve než v úterý ale hladina neklesne. Kvůli záplavám se muselo evakuovat 1500 lidí, 1500 domácností je bez elektřiny.

Povodně v Paříži - 2
aktualizováno 26.01.
POVODNĚ VE FRANCII

Paříž pod vodou! Seina stoupá k šesti metrům. Krysy pustoší město

Hladina řeky Seiny stoupá. Kvůli vydatným dešťům francouzskou metropoli ohrožuje stoletá voda a meteorologové zatím nepředpovídají zlepšení počasí.

Povodně v Paříži
aktualizováno 25.01.
Povodně ve Francii

Paříž dál děsí velká voda! Úřady nařídily evakuaci, Louvre zavírá

Pařížané se začali evakuovat z oblastí ohrožených povodní. Úřady už vyhlásily druhý nejvyšší stupeň pohotovosti. Podle meteorologů může hladina řeky Seiny o víkendu vystoupat až na šest metrů. Vzácné exponáty bude evakuovat Louvre i muzeum Orsay.

Záplavy v Paříži - socha Zouave
24.01.
Obavy z povodní

Seina se v Paříži vylila z břehů, lodě pod mosty neproplují!

Francii v posledním týdnu zasáhly prudké deště. Řeka Seina se v Paříži vylila z břehů, hladina je už tři metry nad normálním stavem. Meteorologové předpovídají, že stoupne ještě o další metr, kulminovat by měla až v pátek nebo sobotu.

Přepadení hotelu Ritz v Paříži
aktualizováno 11.01.
Přepadení v Paříži

Lupiči s pistolemi a sekyrami přepadli hotel Ritz, získali obří lup!

Slavný pařížský hotel Ritz se včera večer stal terčem rozsáhlého loupežného přepadení. Pětice mužů ozbrojená pistolemi a sekyrami ukradla šperky a další luxusní zboží za více než 115 milionů korun. Tři lupiče policie dopadla krátce po přepadení. Dva jsou stále na útěku.

Těžba ropy
aktualizováno 13.12.
Klimatická konference

Konec těžby ropy a uhlí? Politici ani firmy už ji nebudou podporovat

Světoví politici, bankéři a investoři se na klimatické konferenci v Paříži dohodli na velkých změnách. Přestanou podporovat těžbu ropy nebo uhlí a budou tlačit na ekologičtější chování firem. Chtějí tak zmírnit dopady změny klimatu.