Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Volání
16.04.
Nárůst o dovolených

Konec roamingu v EU: Češi volají a surfují na internetu jako o život!

Už deset měsíců můžeme i v zahraničí volat za domácí ceny. Roaming byl pro určité množství dat a provolaných minut zrušen napříč zeměmi Evropské unie. A podle údajů kontrolních úřadů mnohonásobně vzrostlo využití mobilů za hranicemi.

O2
24.10.
ekonomika

O2 i bez roamingu vzrostl zisk. Ceny přesto zřejmě porostou

Operátor O2 od ledna do konce září zvýšil čistý zisk o 2,5 procenta na 4,1 miliardy korun. Konsolidované výnosy mu vzrostly meziročně o 0,6 procenta na 27,9 miliardy Kč. Výsledky negativně ovlivnila evropská regulace roamingu na začátku letní sezony, kvůli které firmě vzrostly náklady bez možnosti promítnout je do souvisejících výnosů. O2 to dnes oznámila v tiskové zprávě.

Volání
19.08.
podepsaná smlouva

Levné volání v EU? Ministerstvo bude dál platit miliony za roaming

Ministerstvo průmyslu a obchodu stále platí za roamingové služby, které jsou přitom už dva měsíce zadarmo. Úřad s mobilním operátorem totiž podepsal dvoumilionovou smlouvu na telefonní služby včetně zpoplatněného roamingu. Peníze daňových poplatníků jdou tak operátorovi naprosto nepochopitelně.

Obchodní sdělení

Bydlení se prodraží. Nečekejte, až se sazby ještě zvýší

Vlastní střecha nad hlavou se stává dražší a dražší.

Volání
aktualizováno 21.06.
Horentní sumy

Zrušení roamingu po česku: Operátor zvedl ceny až 150x!

Už bezmála týden mohou zákazníci českých mobilních operátorů po Evropě volat a posílat SMS za stejné ceny jako doma v ČR. Jenže nová pravidla pro roaming neplatí všude a třeba ve Švýcarsku jsou ceny závratné.

Roaming
aktualizováno 15.06.
Zkontrolujte si tarif

Konec roamingu: Máte správně nastavený mobil? Ověřte si to!

Od 15. června platí nařízení, které ruší roamingové poplatky v Evropské unii. Češi proto mohou i za hranicemi volat za domácí ceny - pokud cestují do země EU. Přechod na regulovaný roaming by měl být automatický, i tak si ale raději nastavení zkontrolujte.

Žena s mobilem
15.06.
Konec roamingu

V cizině jako doma. V EU nyní voláme za stejné ceny jako v ČR!

Ode dneška mohou zákazníci evropských operátorů, včetně těch z Česka, volat v jiných zemích Evropské unie za stejné ceny, jako doma. EU zrušila příplatky za roaming. Čeští operátoři T-Mobile a Vodafone nabízí volání z jiných evropských zemí za domácí ceny od neděle. O2 se k nim připojuje až nyní.

Volání
12.06.
konec roamingu

Volání v EU bez poplatků začalo, ale ne pro všechny! Kdo si počká?

Zákazníci operátorů T-Mobile a Vodafone mohou od neděle volat v Evropské unii bez příplatků. Ti, kteří jsou u O2, si budou muset počkat do čtvrtka 15. června. Stejné ceny se týkají i datových služeb a předplacených karet. Vyplývá to z informací firem.

Žena s mobilem - 2
11.06.
To jsou fígly

Operátoři se snaží obejít konec roamingu! Na tohle si dejte pozor

Konec roamingu, který bude platit od 15. června, doprovází protesty operátorů. Někteří z nich už se pokusili nařízení obejít. Na které finty mobilních operátorů si dávat pozor?

Volající
09.06.
Vše o roamingu Konečně

Roaming končí už za týden! Tohle všechno se změní. PŘEHLED

Už za týden budeme moct po Evropské unii volat za domácí ceny. Jenže o úplný "konec roamingu" nejde a operátoři už hledají skulinky, jak nařízení obejít. Přečtěte si, co všechno se změní.

Změny od června
aktualizováno 31.05.
novinky co nás čeká?

Pozor, v červnu přijdou obří změny ve volání i v dopravě! PŘEHLED

Konec měsíce května s sebou nese velké změny nejen v oblasti kouření, ale i v dopravě nebo třeba poskytování úvěrů. Červen bude zlomový i pro milovníky cestování - ti budou moci v rámci EU nově volat za domácí ceny - bez poplatků!