Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Počasí ve všech lyžařských střediscích  >

Loď Aquarius
aktualizováno 11.06.
Uprchlická krize

Loď plnou migrantů nechtěli nechat přistát! Pomohli Španělé

Itálie v neděli nepovolila lodi se 629 migranty zakotvit v jednom z italských přístavů. Požádala Maltu, aby migranty převzala. Malta uvedla, že se sporem nemá nic společného. Migrantům se nakonec rozhodlo pomoci Španělsko.

V Barceloně se koná velká demonstrace za jednotu Španělska - 4
aktualizováno 29.10.
Přímý přenos Demonstrace v Barceloně

Na demonstraci proti nezávislosti se v Barceloně sešlo milion lidí

V Barceloně se koná velká demonstrace za jednotu Španělska. Svolala ji organizace Katalánská občanská společnost (SCC), na jejíž akci začátkem měsíce dorazily statisíce lidí.

Demonstrace v Katalánsku
aktualizováno 27.10.
spory eskalují

Vaše vláda i parlament skončí, vzkázal Madrid Kataláncům!

Španělský premiér Mariano Rajoy večer oznámil rozhodnutí odvolat katalánskou regionální vládu a rozpustit tamější parlament. Pravomoci katalánského kabinetu převezme ústřední vláda v Madridu. Nové volby se v regionu mají konat 21. prosince.

Prásk.tv píše:

DONY X DAVEE - Já Chci Víc
čtěte o tématu Barcelona na Prásk.tv
Demonstrace v Katalánsku
aktualizováno 26.10.
Nezávislost Katalánska

Katalánci čekali předčasné volby. Premiér vysvětlil, proč nebudou

Katalánský premiér Carles Puigdemont dnes oznámil, že zvažoval vyhlášení předčasných regionálních voleb, aby zamezil omezení autonomie. Neudělá to ale prý proto, že nedostal dostatečné záruky ze španělské metropole Madridu. Podle deníku El Periódico Puigdemont také uvedl, že je nyní na katalánském parlamentu, aby rozhodl, zda vyhlásí nezávislost. Parlament regionu zasedá dnes, hlasovat by ale měl v pátek.

Katalánci čekají na projev předsedy regionální vlády o nezávislosti
aktualizováno 24.10.
odborníci varují

Nezávislost by pro Katalánsko byla ekonomickou sebevraždou

Katalánská vláda by mohla vyhlásit nezávislost na Madridu už ve čtvrtek. Pokud to udělá, španělská prokuratura hrozí trestním stíháním katalánskému premiérovi. Politická nestabilita se negativně podepisuje na chování investorů, ale i v cestovním ruchu.

Katalánci čekají na projev předsedy regionální vlády o nezávislosti
11.10.
zruší autonomii

Madrid chce od Katalánců ujasnit, jestli opravdu vyhlásili nezávislost

Centrální vláda v Madridu oficiálně požádá katalánskou vládu v Barceloně, aby jasně řekla, zda v úterý vyhlásila nezávislost Katalánska nebo ne, uvedl dnes španělský premiér Mariano Rajoy.

Demonstrace v Barceloně proti nezávislosti Katalánska
08.10.
Nezávislost Katalánska

Španělé demonstrovali za jednotu, premiér chce Katalánsko udržet

Španělský premiér Mariano Rajoy varoval zástupce katalánské regionální vlády. Prohlásil, že pokud by tamní parlament vyhlásil nezávislost, nebude platná. Navíc zvažuje omezení autonomie Katalánska. Proti odtržení regionu od Španělského království v neděli v Barceloně protestovaly tisíce lidí.

Katalánsko ochromila stávka
05.10.
Krize ve Španělsku

Napětí roste: Soud zrušil pondělní schůzi katalánského parlamentu

Napětí mezi španělskou centrální vládou a Katalánskem se nadále stupňuje. Španělský ústavní soud dnes pozastavil pondělní schůzi katalánského parlamentu, na níž měli tamní poslanci rozhodovat o odtržení tohoto autonomního regionu od Španělského království. Jestli se schůze uskuteční, poslanci mohou přijít o mandát a mohli by čelit i trestnímu stíhání.

Katalánští separatisté vyhráli volby
aktualizováno 04.10.
Problémy ve Španělsku

Vznikne nový stát? Katalánci hrozí, že brzy vyhlásí nezávislost

Nezávislost Katalánska je prý otázkou několika příštích dní - ve svém projevu to uvedl premiér vlády tohoto autonomního španělského regionu. První kroky k odtržení země od Španělského království by podle něj měly být učiněny už koncem tohoto nebo začátkem příštího týdne. Španělský král Felipe VI. postup katalánských úřadů odsoudil a označil za nelegální.

Sagrada Família
aktualizováno 13.09.
Planý poplach

Barcelonu vyděsila podezřelá dodávka, evakuovali známý chrám

Velká policejní operace proběhla v úterý večer v centru španělské Barcelony. Policisté evakuovali známý chrám Sagrada Família. Důvodem byla podezřelá dodávka zaparkovaná přímo u známého chrámu. Bomba se v ní naštěstí nenašla.